Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Oczyszczanie stawu dzięki EM-om
komentarze autor
Re: Oczyszczanie stawu dzięki EM-om
amfibia-to żart mam nadzieje w wodzie są dobre bakterie i gdybyśmy w środowisku nie gmerali to nie trze baby nic robić z woda- przyroda się sama obroni- ale gdy już żeśmy nabroili[karpie-to tak jakbyśmy stali nad woda i leli do niej z konewki nawóz , i to cały czas bez przerwy/do tego nawozy rolnicze /detergenty/brak roślinności wodnej i wiele innych ] to ratujmy ja mądrze na temat wody najwięcej dowiemy się z literatury akwarystycznej-bo im więcej wody tym łatwiej ja utrzymać[wiec akwaria to miniaturowe ekosystemy/takie akademie co i jak robić z woda]-Emy to jedyne rozwiązanie
2018.02.12
~ TTIM
Re: Oczyszczanie stawu dzięki EM-om
EM-y to ciekawe rozwiązanie. Jednak nie zawsze najskuteczniejsze. Brutalna ingerencja ciężkim sprzętem także nie zawsze jest konieczna i wskazana. Pośrednim rozwiązaniem może być na średnie i duże stawy użycie szybkiej, i mało inwazyjnej amfibii typu Truxor (odmula do 2,5metra wraz z wymieleniem kłączy, wykasza roślinność, wygrabia nawet drobnolistne rośliny typu rzęsa bądź aolia. Co ważne Truxor jest lekki i porusza się na gumowych gąsienicach więc sprawdza się nawet na polach golfowych czy parkach - nie niszczy trawnika bądź alejek Zainteresowanych tego typu usługami zapraszam do kontaktu. Sławek Hein koordynacja@pracemelioracyjne.pl https://www.facebook.com/Nowapol/
2017.12.11
~ Sławek Hein
Re: Oczyszczanie stawu dzięki EM-om
nowy sklep z ProBio Emami www.sklep.mikrobiotyk.pl
2015.07.29
~ James
Re: Oczyszczanie stawu dzięki EM-om
Lubelskie zapraszam na www.mikrobiotyk.pl prowadzimy również punkt dystrybucji ProBio Emów na Lubelskim Rynku Elizówka w Hali C.
2014.07.07
~ mikrobiotyk
Re: Oczyszczanie stawu dzięki EM-om
Wydaje mi się, że może te tabletki są skuteczne w ściekach - zastosowane do zawartych w wodzie tłuszczów, olejów i smarów, ale w ogrodowych oczkach wodnych są innego typu osady - czysta materia organiczna pochodząca z rozkładających się w wodzie resztek roslinnych i odchodów ryb. Przypuszczam więc, że EMy są tu lepsze, mają zupełnie inne bakterie w swoim składzie - właśnie beztlenowe Lactobacillus i inne, dostosowane do panujących w mule na dnie zbiornika, warunków beztlenowych.
2014.02.08
~ Ania
Re: Oczyszczanie stawu dzięki EM-om
Eutrofizacja jest procesem jednokierunkowym, prowadzącym do gromadzenia się w wodach i osadach jeziornych coraz większych ilości różnorodnych form materii organicznej a w końcu do wypłycenia i całkowitego „zarośnięcia” jeziora czy stawu. Jest już dostępna w Polsce najnowsza biotechnologia remediacji wszelkich zbiorników wodnych. Jej skuteczność gwarantuje opatentowana Technologia Separacji Microdot (TSM), dzięki której stało się w końcu możliwe dostarczanie do środowiska wodnego bardzo \"pracowitych bakterii\" i dwuwartościowego tlenu równocześnie. Stosowanie tych właśnie biologicznych środków powoduje znaczną redukcję osadów dennych czego następstwem jest brak rozwoju glonów i sinic, stabilizację pH, neutralizują nieprzyjemne zapachy(siarkowodór) no i b.ważne -- zostaje dotleniony cały zbiornik. Metodę tą można z powodzeniem stosować w oczkach wodnych, stawach rybnych i jeziorach bez względu na ich rozmiary. Produkty są odpowiedzią na zachodzące przemiany w gospodarce wodnej i pomogą sprostać wyzwaniom Ramowej Dyrektywy Wodnej (Dyrektywa 2000/60/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23.10.2000 r.), która nakłada obowiązek osiągnięcia dobrego stanu wszystkich wód w Polsce do 2015 roku. Dla poważnie zainteresowanych więcej informacji . . . tel. 514913845.
2014.02.06
~ VECTOR
Oczyszczanie stawu dzięki EM-om
Oto ekologiczny sposób na oczyszczenie wody w stawie!
2014.01.23
Maja w ogrodzie