Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Mech na trawniku
komentarze autor
Re: Mech na trawniku
Najskuteczniejszym środkiem na mech jest siarczan żelaza. Usuwa go dość skutecznie. Nawet przez ten czas co z nim walczyłem, dowiedziałem się dużo ciekawych rzeczy od osób bardziej doświadczonych, a dokładnie żeby odkwasić glebę wapnem ogrodowym. Tak zrobiłem i jak ręką odjął. Może niektórych to dziwić, że tego nie wiedziałem, ale najzwyczajniej w świecie nie interesowałem się wcześniej ogrodnictwem. Dlatego bardzo mnie cieszy to, że są takie sklepy ogrodnicze jak rolmarket i potrafią doradzić klientowi.
2017.04.12
~ Sławek
Re: Mech na trawniku
czy można wysiać na taki trawnik zmchem wapno budowlane. Zostału mi dwa worki po remontach i chętnie bym się go pozbyła. Z góry dziękuję za podpowiedż.
2017.03.06
~ Maja
Re: Mech na trawniku
A może zamiast walczyć z nim, lepiej się zaprzyjaźnić i wyjść z nawozem w ramach pogodzenia :) Takie cuś używam i działa, nie trzeba się pozbywać, trzeba pielęgnować :) http://www.zielonydom.pl/produkty/48/28/SprayGreen-do-trawnikow-z-mchem.html
2017.01.27
~ bielix
Re: Mech na trawniku
Warto polewać taki trawnik preparatami humusowymi, one zawierają mikroorganizmy pożyteczne (takie jak Humus Active) , albo rozsypywać cienką warstwą kompost; są też czyste preparaty z mikroorganizmami jak EMy lub Probioemy. Zostawiać dla tych mikroorganizmów zmieloną przez kosiarkę trawę, żeby miały co jeść. Wtedy też pojawią się pod trawnikiem dżdżownice, które lubią żyzną ziemię. I gleba zacznie żyć, będzie zdrowsza a na niej piękniejszy trawnik.
2015.04.11
~ Ania
Re: Mech na trawniku
Jakich mikroorganizmu , cos więcej
2015.04.11
~ adam
Re: Mech na trawniku
Jestem trochę innego zdania ,ponieważ mieszkam i mam swoją działkę na samym piasku.lecz mech to mój pierwszy wróg.Oczywiście zgadzam się z tym ,że trzeba go usuwać po prostu czym się da ,ale drugi etap jest ważny co robić ? i czym robić ? aby rosła trawa a nie sam mech.Ja od pewnego czasu używam pożytecznych mikroorganizmów.Zrobiłem małe doświadczenie na jednej części działki używając a na drugiej nie .Wyniki są na pierwszy raz bardzo korzystne i widoczne i to nie tylko na trawniku .
2015.01.28
~ Adabelrt
Mech na trawniku
Teraz jest dobry moment na walkę z mchem na trawniku.
2015.01.24
Maja w ogrodzie