Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

nornice!!!!!!!!
komentarze autor
Re: nornice!!!!!!!!
Uwaga dla niecierpliwych. Zauważyłem, że pomimo wpisania prawidłowego kodu z obrazka komentarz ,,nie wchodzi". Trzeba powtórzyć wpis kilkukrotnie (4-5 razy) i za którymś wejdzie. Widocznie tak jest skonstruowany automat, że puszcza po kilku próbach. Siema :)
2019.12.03
~ Marcin
Re: nornice!!!!!!!!
Zgadzam się. U mnie na działce pod lasem karczowniki narobiły z milion kopców. Już nie mam siły do tych gryzoni:(((. Pozakładaliśmy łapki na nie (rurka z zapadkami). W środek rurki trujący przysmak. W jednej łapce przysmak wyjęty,rurka zapchana ziemią a gryzoń nie złapany. Co za koszmar. Sasiad mówi że u niego w piwnicy zostawił wiadro z wodą i utopiło mu się ze 30 karczowników. Zaraza nie do wyplewienia
2019.11.28
~ Zrozpaczona M
Re: nornice!!!!!!!!
Hej Obiecałem, że będę zaglądał, a tu taka cisza. A czas szczególny. Nie odpuszczajcie sobie pilnowania i walki z gryzoniami (bo zimno:} Te szkodniki nie zapadają w sen zimowy, więc bierność przez kilka m-cy może doprowadzić do tego, że wiosną będziecie zaczynali wojnę o ogród ,,od nowa". Oczywiście pomijam czas gdy minus 20, albo metr śniegu. Ale biorąc pod uwagę ostatnią zimę i to co mamy za oknem, to nie zakopywałbym toporka :)
2019.11.23
~ Marcin
Re: nornice!!!!!!!!
Słuszne pytanie. Karczownik to ,,taka nornica" tylko z dziesięć razy większa :) Miałem karczownika co najmniej trzy razy. Oczywiście to przytrafiło się w ostatnie dwa, trzy lata. Tak jak na nornice, Difenor sprawdził się REWELACYJNIE. Najciekawiej było na grządce z selerami. Tam wypatrzyłem dwa otwarte wyloty korytarzy o średnicy 5-6 cm. Wsunąłem w każdy po dwie saszetki, taka ilość jest konieczna do uśmiercenia, bo duży jest jak już pisałem. Po kilku godzinach saszetki zniknęły. Szkody ustały. Po jakimś tygodniu, przy zbiorze znalazłem zasuszonego jednego dorosłego i jednego małego. Dwa inne też wytrułem Difenorem. Dwie saszetki w korytarz i załatwisz sprawę.
2019.05.06
~ Darek
karczownik
a co na karczowniki
2019.05.01
~ adam
Re: nornice!!!!!!!!
Dzięki, że o tym piszesz, bo proponowano mi ten środek...nie kupiłem, uważam, że to głupota narażać życie, podczas gdy są środki legalne i bezpieczne. Właśnie śięgnąłem po zapas Difenoru z ubiegłego roku, bo tym środkiem zrobiłem porządek na ogrodzie. Jednak mieszkam sobie w fajnej okolicy, gdzie za płotem jest taka łąka z niezliczonymi kopcami, a i sąsiad nie bardzo przejmuje się nornicami itp. Więc przychodzą, ale czujność i staranne zastosowanie daje super efekt. Wstajesz rano, nie ma kopca ! Po cholerę mi gaz, który może zabić mnie, albo ....
2019.03.18
~ wiessio
Re: nornice!!!!!!!!
Umieszczam ten tekst w reakcji na poprzedni !!! Pisałem już o proponowanym preparacie Quickphos jako ,,taki tam sobie środek na krety, nornice itp”. Podobnie rzecz ma się z polecaniem go na forach. Oto kilka prawdziwych informacji o tym trującym gazie o najwyższej klasie toksyczności. Dla wszystkich rozważających zakup cytuję wycinek informacji o produkcie zawartej w zezwoleniu na obrót wydanym przez MRiRW. Dodać jeszcze należy, że każdy sprzedający ten środek osobie bez zezwolenia na zakup, oraz osoba nabywająca bez uprawnień środek, popełnia PRZESTĘPSTWO. A przecież każda transakcja dokonana przez telefon lub aukcję jest ewidencjonowana i możliwa do udowodnienia bez najmniejszego problemu. Q U I C K P H O S P E L L E T S 56 GE DO STOSOWANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ PRZESZKOLONE EKIPY Środek owadobójczy, roztoczobójczy i gryzoniobójczy w formie pastylek emitujących gaz drogą reakcji chemicznej,o działaniu gazowym, przeznaczony do dezynsekcji pustych pomieszczeń,materiału siewnego w magazynach i przechowalniach, w komorach elewatorów,w silosach, na barkach i w ładowniach statków. Określenie toksyczności: DLA LUDZI BARDZO TOKSYCZNY !!! dla organizmów wodnych- bardzo toksyczny. (R11) Środek wysoce łatwopalny. (R15) Kontakt z wodą uwalnia skrajnie łatwopalne, toksyczne gazy. (R26/28) DZIAŁA BARDZO TOKSYCZNIE PRZEZ DROGI ODDECHOWE!!! Pomyślcie, czy warto ryzykować życie własne, bliskich, oraz ewentualną wizytę policji i konsekwencje karne zarówno dla sprzedającego, jak i kupującej osobie postronnej grozi kara do pięciu lat p.w. TEN ŚRODEK TO ZABÓJCZY GAZ !!! A NIE TRUTKA NA KRETY I NORNICE DLA KAŻDEGO. Nie istnieje żaden lek, ani antidotum na tę truciznę !!! Zastanówcie się, zanim tę zabójczą truciznę polecicie z załączoną buźką, puszczającą przymrużone oczko. Z gryzoniami można sobie poradzić stosując bezpieczne środki. W 2014 roku Ministerstwo Rolnictwa rozszerzyło zakres rejestracji o zwalczanie karczowników. Z zastrzeżeniem, iż możliwe jest stosowanie wyłącznie przez wyszkolone ekipy, które mają obowiązek szczegółowego rejestru zakupów i zużycia. Powtórzę zakup przez osoby postronne to przestępstwo zarówno dla kupującego jak i sprzedającego (do pięciu lat p.w.)
2019.03.04
~ Marcin
Środki na krety
Trutka środek trucizna na krety oraz nornice tabletki do gazowania kretowisk i korytarzy. Środek profesjonalny. Sprzedaż Sklep AWEKSIM pod adresem http://www.aweksim.com
2019.02.18
~ aweksim
Re: nornice!!!!!!!!
Ja też uważam, że kot ma naturę wychodzącą, Jest to w końcu łowca. Mój jednak wybiera whiskasa a na nornice mam założony odstraszacz elektroniczny ze sklepu rabatka.
2018.12.03
~ mirka
Re: nornice!!!!!!!!
Przepraszam, ale mam gdzieś ,,słabe przepisy". Kotka kiedy chce śpi w domu, z nami w łóżku, albo gdzie chce. Kotka ma dom, wiem że jest szczęśliwa i wszystkim polecam zwierzaczka ze schroniska. Dają masę szczęścia. Z domu wychodzi tylko wtedy kiedy ma ochotę. Dzisiaj znalazłam sześć nornic porzuconych na ogrodzie. Nie było mnie tam kilka dni, a dzisiaj okrywałam posadzone świeżo dzrzewka. Nie wiem czym jeszcze mnie zaskoczy ;))
2018.11.28
~ Iwona
Re: nornice!!!!!!!!
Koty schroniskowe są bardzo wdzięczne, ale teraz pozmieniały się "przepisy" co niektórych schronisk i nie możesz kota trzymać na zewnątrz tylko trzeba w pomieszczeniu ze względu na jego bezpieczeństwo. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić mu bezpieczeństwa kota nie dostaniesz. Ja jednak adoptując kota załapałam się na stare zasady i mam szczęśliwego łownego kota, który ma taką naturę i poluje. Mam jednak założoną w ogrodzie siatkę stalową na krety, którą genialnie się sprawdza.
2018.11.27
~ Sabina
Re: nornice!!!!!!!!
Potwierdzam doniesienia o kotce (ale właśnie ze schroniska, są niesamowicie wdzięczne). Przygarnęłam kotkę w tamtym roku, miała już sześć miesięcy iii codziennie przynosi, co najmniej jedna nornice albo mysz, przytargała również jednego karczownika i ... szczura brr. Jest genialna, rekord jednego dnia to pięć sztuk! Pojawiają się co jakiś czas nowe szkody, ale jakoś po pewnym czasie przestają, a na tarasie prezent :) Pozdrawiam - polecam :)
2018.11.17
~ Iwona
Re: nornice!!!!!!!!
Hej. Nie wiedziałam, zapytałam i teraz wiem :) Sądziłam, że jesień to już koniec użerania się z kretami, nornicami i ich krewniakami. Jednak jest dokładnie odwrotnie. Właśnie jesienią, gromadzą zapasy tłuszczu, i w gniazdach na zimową bidę. Bo nie idą spać jak to czynią np jeże. Podobnie jest wiosną, kiedy to wygłodniałe też rzucają się na wszystko co zjadliwe. Zatem dużo łapczywiej przyjmą to, co im zaserwujemy właśnie teraz. Fachowiec powiedział, że warto powalczyć aż mróz skuje ziemię lub zasypie ją śnieg. Dodatkową korzyścią z każdego usuniętego gryzonia teraz jest to, że na wiosnę nie się rozmnoży. Ha.
2018.11.02
~ Bunia
Re: nornice!!!!!!!!
Dzięki Marcin. To ja napiszę że POLECAM ŚMIAŁO DIFENOR. Zresztą wpisałem się tutaj przed rokiem i nic się nie zmieniło. Z Difenorem pozbyłem się problemu gryzoni. Ale... trwało to od marca do grudnia bez mała. I cały czas mam środek pod ręką, aby zareagować jak pojawi się nieproszony gość. Jeżeli ktoś kupuje środek z niezmiennym założeniem, że wytępi wszyściutkie gryzonie akurat w miesiąc, to rzeczywiście może myśleć, że używa ,,cudownego środka", a takich nie ma. Dodatkowo sprawdziłem stronę Difenoru opakowanie itp i nigdzie nie jest użyte określenie ,,cudowny". Walka z gryzoniami polega na skrupulatności, konsekwencji i cierpliwości.
2018.10.22
~ Darek
Re: nornice!!!!!!!!
Witam, co jakiś czas odwiedzam forum ,, nornice !!!, Pani Mai. Po prostu po to aby pomóc, doradzić. Trochę o tym wiem, bo zawodowo zajmuję się zwalczaniem nornic, myszek, szczurków, itp. Pisałem o tym wcześniej. Dzisiaj przeczytałem kilka ostatnich wpisów i z niesmakiem niestety stwierdziłem, że niektórzy próbują zamienić sympatyczne forum z poradami, na reklamę własnych, i antyreklamę firm konkurentów i ich produktów. Konkretnie mam na myśli wpis Andrzeja i Luisa. Andrzej otwarcie reklamuje swój preparat, jednocześnie próbuje zdezawuować inne. Niestety luis posunął się dalej, z daleka widać, że chodzi o znokautowanie konkurencji.... przykre. Osobiście znam i stosuję wymieniane środki i wiem, że są skuteczne, i te krytykowane i ten reklamowany. Po prostu wykonując usługę deratyzacji, czy to w pomieszczeniu, czy poza, płacą mi nie za wyłożenie środka, tylko za skuteczne usunięcie gryzoni. Apeluję do sprzedawców oddajcie forum forumowiczom, a swoje produkty reklamujcie tam, gdzie jest na to miejsce. Będę tu zaglądał częściej i reagował na nieuczciwe wpisy, bo dla osoby z branży to na prawdę jest widoczne i irytujące. Pozdrawiam - Marcin.
2018.10.13
~ Marcin
Re: nornice!!!!!!!!
kupiłem Difenor który miał być skuteczny. Informuję wszem i wobec, że w moim przypadku wyrzucone pieniądze!!! Walczyłem ponad miesiąc zgodnie z instrukcjami ale kretów i nornic chyba przybyło. ponadto dystrybutor stara się za wszelką ceną (zaproponowali mi zwrot pieniędzy w zamian za usunięcie niekorzystnego dla ich preparatu komentarza) próbuje zostawić tylko te komentarze które im pasują tworząc tym samym bajkę o cudownych właściwościach Difenoru.
2018.08.08
~ Luis
Re: nornice!!!!!!!!
najlepszym sposobem jest gnojówka z pokrzywy, czosnku i białka kurzego. Po przefermentowaniu podlewamy rośliny(rozcieńczamy 1/10) lub nierozcieńczoną wlewamy w dziury i korytarze. Tak słyszałem, a teraz testuję.
2018.05.06
~ Wojtas
Re: nornice!!!!!!!!
Lechu Mam nadzieję, że tej koteczki nie wysterylizowałeś.... Zamawiam dwa, nie trzy koty z najbliższego miotu. Dajesz gwarancję :)
2018.03.23
~ Lucyna
Re: nornice!!!!!!!!
Akurat ja zrobiłem porządek na swoim ogrodzie stosując saszetki, które Andrzej krytykuje. I mam je pod ręką do dziś, bo mieszkam w ,,dzikim" :) sąsiedztwie, dlatego nieproszeni goście podkradają się co jakiś czas. Więc według mnie są skuteczne i koniec. Ale właściwie ja nie o tym. Moja serdeczna znajoma prowadzi spontaniczne przytulisko dla kotów. Tzn każdy znajomy, który znajdzie bezdomnego kota zanosi go do Małgosi. Kilka m-cy temu otrzymała w prezencie trzy małe kociaczki znalezione pod śmietnikiem. otrzymaliśmy propozycję nie do odrzucenia :) mała kotka trafiła się nam. Puenta: Od czasu jak osiągnęła jakieś osiem m-cy co dzień mamy w prezencie na tarasie jedną czasem dwie nornice ( bo myszki zjada ) fe, ale i tak śpi z nami .... Andrzju doczytaj coś o kretach, bo raczej w naszych ciepłych zimach rozmnażają się np w lutym. Nie byliśmy tym zachwyceni ale Mela przynosiła nam na wspomniany taras małe kreciki w lutym. Chyba trzeba wiedzę uzupełnić, jak chce się występować w roli eksperta... Nam chyba już nie będzie potrzebny żaden środek, pułapka itp Pozdrawiam
2018.03.21
~ Lechu
Re: nornice!!!!!!!!
Trutki na krety i nornice w saszetkach to zwykłe trutki na myszy i szczury z kilkukrotnym narzutem marży. Przejrzyjcie na oczy! Już pomijam to że kret jest owadożerny i nie tknie trutki o aromatach zbożowych, waniliowych czy owocowych które najczęściej są stosowane w pastach na szczury. Może nornica, ale nie kret. Difenakum jest najsłabszym antykoagulantem skutecznym może w przypadku myszy - kret czy nornica musi tego sporo zjeść! Jak już to brodifakum - jedna dawka i po sprawie. Taki skład ma np. niebieska pasta Ratimor. Na krety najlepiej będzie działać wyłapywanie i przenoszenie lub stosowanie środków odstraszających. Najlepiej w marcu, kiedy się rozmnażają.
2017.12.28
~ Andrzej