Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Historia zielarstwa w Ciechanowcu (odc. 576)
komentarze autor
Re: Historia zielarstwa w Ciechanowcu (odc. 576)
Wszystko fajnie - ale... Szczeć pospolita to nie Dipsacus silvestris lecz Dipsacus sylvestris... Podobnie nie ma Szczeci "DRAPERSKIEJ" lecz jesz Szczeć sukiennicza zwana także Szczecią barwierską... Wielka prośba do autora - nie znasz łaciny - NIE PISZ bo błędy w jej stosowaniu fatalnie świadczą o wykształceniu i wcale nie podnoszą poziomu tekstu lecz go powalają na łopatki. Podobnie przeinaczanie nazw w tekście kompletnie rozkłada jego merytoryką. Nie wspomnę o fakcie, iż podobne "lapsusy" są potem źródełkami pomyłek i powtórnych błędnych cytowań...
2017.10.02
~ Stary Zgred
Re: Historia zielarstwa w Ciechanowcu (odc. 576)
Świetny odcinek. Ogląda się z przyjemnością :D
2016.02.21
~ Paweł
Re: Historia zielarstwa w Ciechanowcu (odc. 576)
Bardzo ciekawy , pouczajacy wręcz świetny odcinek. ! Cześć o pszczolach , murarkach zachwycajaca ,a i o zielarstwie rownież . Jak zawsze z przyjemnością ogląda się kazdy odcinek . Wielkie dzięki .
2016.02.14
~ Marek
Re: Historia zielarstwa w Ciechanowcu (odc. 576)
Pan Piotr to młody(przed 40-tką) pasjonat. Bardzo dobrze się go słucha i widać ,że lubi to co robi.Chętnie odwiedzę to muzeum.
2016.02.10
~ Cudne Manowce
Re: Historia zielarstwa w Ciechanowcu (odc. 576)
Niesamowity odcinek! Jakbym się w czasie przeniosła :) Nie mogłam się oderwać.
2016.02.08
~ Ala
Re: Historia zielarstwa w Ciechanowcu (odc. 576)
Bardzo wartościowy odcinek. Stare tradycje, bogactwo roślin dających pożytecznie się wykorzystać - to sztuka, która nie może umrzeć. Dbałość o rośliny, zwierzęta i skanseny - wszystko wygląda tutaj pięknie i kojąco. Wyróżnię jeszcze osobę Pana Piotra, który ciekawie opowiada o tej pasji i pracy. Mógłby tak jeszcze mówić i mówić... wydaje się, że Jego wiedza jest bardzo obszerna. Żal mi rozstawać się z tym odcinkiem. Było za krótko, a tak ciekawie.
2016.02.08
~ Andrzej
Re: Historia zielarstwa w Ciechanowcu (odc. 576)
Świetny, wyjątkowy odcinek, w którym każde zdanie jest ważne. Na tematy, które zostały w nim poruszone, zawsze najbardziej czekam. Pracownikom muzeum oraz realizującym program należą się same pochwały!!! Już sam pomysł przygotowania odcinka w ciechanowieckim muzeum był strzałem w dziesiątkę. Proszę koniecznie wrócić jeszcze do tego miejsca i pokazać więcej kryjących się tam skarbów! Bardzo podobały mi się wszystkie omawiane tematy i wspaniałe zdjęcia prezentujące architekturę oraz przyrodę. Jestem tak zachwycona tym odcinkiem, że absolutnie nie mogę wskazać treści, które szczególnie mnie poruszyły, bo właśnie wszystko było bardzo, bardzo ciekawe, piękne i pożyteczne. Dzięki za prezentację roślin leczniczych, zwrócenie uwagi na roślinność typową dla dawnych ogródków, rośliny cenne dla owadów, za wspomnienie osób związanych z powstaniem muzeum. Czymś zupełnie wyjątkowym była spora dawka wiedzy o pszczołach, no i przede wszystkim bezcenna lekcja przygotowania domków czy w ogóle trzciny dla murarek. Brawo!!!! Z największą przyjemnością można słuchać pracowników tego muzeum opowiadających o jego osobliwościach, no i o swojej pracy - już na pierwszy rzut można się zorientować, że osoby te nie tylko są profesjonalistami, ale też wykonują swoje zajęcia z wielką pasją. Podziękowania dla p. Piotra Kiersnowskiego za znakomitą opowieść o pszczołach, roślinach dla owadów, za wykonywaną pracę. Oczywiście pozostałym pracownikom tego miejsca - również. Ten odcinek oceniam na szóstkę z plusem i proszę redakcję o kontynuowanie tematów związanych z zachowaniem naszego dziedzictwa: tradycyjnych roślin (nie tylko zielarskich), ogrodów bujnych rodzimą roślinnością, tworzeniem siedlisk przyjaznych owadom i innym zwierzętom.
2016.02.08
~ Monika M.
Re: Historia zielarstwa w Ciechanowcu (odc. 576)
Dlaczego nie można obejżeć tego odcinka :( ??
2016.02.07
~ Ewa
Historia zielarstwa w Ciechanowcu (odc. 576)
Odwiedzamy Podlasie, gdzie kultywowane są zielarskie tradycje regionu. Skansen w Ciechanowcu to miejsce, gdzie pasjonaci kontynuują pracę nad historią uprawy roślin użytkowych, zapoczątkowaną w Ciechanowcu przed 250 laty. Przy okazji zaglądamy do zielarni, poznajemy nieco zielarskich tajemnic, odwiedzamy pracownię pszczelarską i dawne wiejskie ogródki.
2016.02.07
Maja w ogrodzie