Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Zielone płuca Berlina (odc. 661 / HGTV odc. 39)
komentarze autor
Zielony Berlin
Wow! Niesamowite, że w tak dużym mieście aż 45% terenu to zieleń. Powinniśmy brać przykład z sąsiadów. A wertykalna uprawa ziemniaków zaskakująca :D Więcej takich odcinków prosimy!
2018.02.25
~ Monika
Re: Zielone płuca Berlina (odc. 661 / HGTV odc. 39) - ŚWIETNY ODCINEK I SĄ KONSEKWENCJE
Pani Maju. Mieszkam w Szczecinie, a to miasto, które do 1945 r. było niemieckie więc jest rodziną Berlina i też mamy takie szpalery platanów i lip (jedną z nich mam za oknami) Jestem też radną Rady Osiedla "Pogodno", najładniejszej, zielonej dzielnicy po zachodniej stronie miasta, czyli blisko do Berlina, a ja jestem zawsze po stronie zieleni. A że jestem klasyczną sową - najlepiej mi się pracuje, czyta i relaksuje dosłownie do białego rana, i bardzo często towarzysza mi Maja w ogrodzie a teraz Nowa Maja.Nie mam ogrodu, ale oglądam i słucham pani Mai z wielką przyjemnością - bo nie tylko jest miła i śliczna, ale jest kompetentna i fajnie naturalna, Ale dzisiejszy odcinek mnie POWALIŁ - z zazdrości, że w Szczecinie nie dzieje się opisywane podejście "berlińskie" do zieleni miejskiej, A JA CHCĘ ŻEBY W SZCZECINIE BYŁO TAK SAMO! Już planuję (w ramach mojej działki) w Radzie namówić kogo trzeba na spotkanie naszych odpowiadających za zieleń z berlińskimi. Pani Maju - mam nadzieję, że Pani nie tylko mnie nie zbeszta, ale może nawet pochwali ... Już ściągnęłam opis treści tego odcinka z kolorowymi zdjęciami do rozdawania decydentom, niech się zawstydzą albo się ucieszą. Zaproszę też kilka osób na projekcję tego odcinka - w którym jest mnóstwo pomysłów i zrobimy burzę mózgów - co możemy zrobić w Szczecinie. Mamy nawet w naszej dzielnicy piękny teren (1h) idealny do pilotażu programu dla całego miasta, mamy też tysiące seniorów w naszej dzielnicy - najwięcej w mieście.- a w tym wielu fanatyków swoich ogrodów - których koniecznie zaprosimy do współpracy - będą szczęśliwi :) Młodzi ostatnio zainteresowani są takimi społecznymi działaniami pro-ekologicznymi (trochę to moda, ale trzeba się w te nurty musowo włączyć (dziewczyny od chłopaków i na odwrót też oczekują ) - i myślę, że też się parami do nas dołączą. Mamy też w zasobach dużą firmę od roślin, a właściciel też fanatyk roślin i filantrop - i tak dalej. NO I WIDZI PANI, JAKI MA PANI POWER?! A jak już bym coś ruszyła - czy przyjechałaby Pani do Szczecina na nasze zaproszenie? Niechby i innych osób Pani charyzma powaliła, tak jak mnie - na pewno by się udało! Serdeczne pozdrowienie - Beata (nomen omen) Zielińska. Na wszelki wypadek podaję adres mailowy : b.zielinska@pomorzezachodnie.pl (domena tak jak napisałam - ciurkiem - bez kropki). A teraz Dobranoc i dzień dobry : -) Już godz.5:18..
2017.11.30
~ zieluska
Re: Zielone płuca Berlina (odc. 661 / HGTV odc. 39)
W O W nieźle. Niech nasi biorą przykład
2017.11.27
~ Ola
Re: Zielone płuca Berlina (odc. 661 / HGTV odc. 39)
Nie wiem czemu ale nie można tu obejrzeć tego odcinka Tyle pięknych ogrodów w Polsce odwiedzała ekipa "Mai w ogrodzie', chetnie obejrzałabym jeszcze raz te ogrody, jak wyglądają obecnie po latach...:)
2017.11.25
~ dorka
Zielone płuca Berlina (odc. 661 / HGTV odc. 39)
Szerokie, zielone ulice ocienione koronami platanów, ciągi starych lip i Pruska Kolumna Zwycięstwa, a potem Brama Brandenburska - znak, że jesteśmy w Berlinie, w którym aż 45% powierzchni zajmuje zieleń. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że sadzenie roślin jest najtańszym sposobem na oczyszczanie powietrza.
2017.11.18
Maja w ogrodzie