Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Nowoczesny ogród monochromatyczny (odc. 671/ HGTV odc. 9 seria 2018)
komentarze autor
Re: Nowoczesny ogród monochromatyczny (odc. 671/ HGTV odc. 9 seria 2018)
Kuny akurat sporo szkód mogą zrobić przegryzają nawet kable w samochodach w garażu.... Sam ogród inny niż poprzednie super że takie też Pani Maja pokazuje. od razu wiadomo że nie każdemu to siię spodoba ale jak dla mnie bardzo fajny. uwielbiam minimalistyczne klimaty
2018.05.14
~ Magda
Re: Nowoczesny ogród monochromatyczny (odc. 671/ HGTV odc. 9 seria 2018)
Kuna z ogrodu (nawet takiego w którym nie ma kur) łatwo się może dostać pod dach domu i tam pozgryzać i powyrywać folie izolacyjne-membrany poddachowe które przecież nie kosztują grosze a jak kuna zniszczy to nie ma tego jak wymienić. Kuna to bardzo inteligentny zwierz i nie tak łatwo wypłoszyć z ulubionego kąta. Natomiast uśmiałam się jak projektantka ogrodu mówila że zaprojektowała ogród nie pod linijkę. A te tuje scięte w sześciany, ognisko w kwadrat, lipy z formowanymi koronami itp., itd. ?? :):):) Odcinek na zasadzie reklama goni reklamę. Smieszą mnie takie odcinki gdzie właściciele de facto nie lubią ogrodnictwa a ogród jest zewn. pokojem (ta biała kanapa w szarej wiacie- brrr).
2018.05.14
~ Magda
Re: Nowoczesny ogród monochromatyczny (odc. 671/ HGTV odc. 9 seria 2018)
Dla mnie trochę smutny rzadki ogród może dlatego ze nie lubię ogrodów "trawnikowych"!
2018.05.13
~ Bodia
Re: Nowoczesny ogród monochromatyczny (odc. 671/ HGTV odc. 9 seria 2018)
Taki sobie ten ogród. Nie jest brzydki, nie jest piękny, jest po prostu ładny, bo ma przyjemne dla oka fragmenty. Nie mam nic przeciwko nowoczesności, ale skoro nowoczesne jest bycie eko i w zgodzie z naturą, to czemu w nowoczesnych ogrodach walczy się ze wszystkim co żywe? Folia na rabatach, monogatunkowy opryskiwany trawnik, chlorowana woda w zbiorniku wodnym (choć można po prostu zrobić głębszy zbiornik, dać grubą warstwę żwiru i posadzić filtrujące rośliny, np; pałkę), taka duża działa i zero budek dla ptaków, pułapka na kunę (a może by tak jej domek zrobić, bo czego się niby obawia właściciel? Przecież kur nie ma). Uważam, że skoro się wyrywa naturze działkę na ogród i dom, to trzeba jej choć trochę się odpłacić. Stosowane gatunki są powszechne, pospolite, a od projektanta wydawać by się mogło można uzyskać jakieś zaskoczenie, coś nowego...A tu nic takiego nie było. Jest tysiące roślin, które są łatwe w uprawie, pasują do nowoczesnych ogrodów, a tu pójście na łatwiznę trochę moim zdaniem... Właściciel może nie być świadomy co można posadzić, więc do niego pretensji nie mam... ale skoro płaci, stać go na specjalistów, to oczekiwałabym wysokiej usługi na miarę XXI wieku, a nie klomby jak przy drodze w mieście z najtańszymi i pospolitymi roślinami. Odwiedzam często ogrody znajomych w Anglii i tam naprawdę można się zachwycić każdym rodzajem ogrodu- od nowoczesnego, po rustykalny.
2018.05.01
~ MamaMuminka
Nowoczesny ogród monochromatyczny (odc. 671/ HGTV odc. 9 seria 2018)
Odwiedzamy dziś bardzo nowoczesny i jednocześnie prosty w formie ogród. Gdy gospodarze wprowadzali się do swojego domu, ogród ten był już gotowy – mieli tę możliwość, by założyć go jeszcze w trakcie prac budowlanych. Całość jest ascetyczna i monochromatyczna, daje właścicielom miejsce do relaksu, wytchnienia i zabawy. Nie brakuje warzywnika, altany i oryginalnego zbiornika wodnego.
2018.04.29
Maja w ogrodzie