Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

W tonacji natury (odc. 725 / HGTV odc. 26 seria 2019)
komentarze autor
Re: W tonacji natury (odc. 725 / HGTV odc. 26 seria 2019)
Po komentarzu poniżej powróciłam do odcinka. I myślę, że pod zarzuty pod adresem domu i ogrodu są zupełnie nie na miejscu. Dom i ogród sa pieknie skomponowane i przemyslane. Przyjazne środowisku pod względem ekologicznym i estetycznym, a że nie trafiają w gust komentującego? Nie muszą (nb. prawdopodobnie jak bym budowała dom to nie miał by one formy stodoły, ale to nie znaczy, że ten przedstawiony w filmie mi się nie podoba - jest piękny).
2019.09.16
~ Ewa G.
Re: W tonacji natury (odc. 725 / HGTV odc. 26 seria 2019)
A mnie się podoba. Konsekwentny minimalizm. Ten dom głupio wyglądałby w sielsko-anielskim otoczeniu.
2019.09.15
~ nana
Re: W tonacji natury (odc. 725 / HGTV odc. 26 seria 2019)
Smutne wnętrze domu (szary beton i szpitalna biel, żadnych żywszych uśmiechniętych kolorów) - to i smutny, pusty ogród. Pierwszy raz widzę przedogródek który wygląda jak przypadkowe pole z kilkoma krzakami, które przypadkowo się wsiały :(. Zazwyczaj przedogródki to wypielegnowana, sformalizowana wizytówka domu. Ale fakt że ogród bardzo trudny ze względu na glebę. Ciekawe czy wierzba hakuro nishiki by sobie poradziła
2019.09.13
~ M P
W tonacji natury (odc. 725 / HGTV odc. 26 seria 2019)
Tym razem wybieramy się w okolice Wrocławia, gdzie pośród pól rozrzucone są pojedyncze domy z ogrodami. Jeden z nich ma formę dwóch długich, sklejonych ze sobą prostopadłościanów, które przykryto spadzistymi dachami. Budynek nawiązuje do dawnej architektury, ale w nowoczesnym wydaniu. Otacza go ogród o dość prostej formie, pasującej do ascetycznej bryły domu. Jednak nie jest to typowy nowoczesny ogród pełen strzyżonych kul czy surowych geometrycznych kompozycji. Tu roślinność wypływa z rabat, miękko otulając dom, a najważniejszymi elementami ogrodu są: łąka i otwierające się widoki na okolicę – między innymi na górę Ślężę.
2019.08.25
Maja w ogrodzie