Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Humus Active
komentarze autor
Re: Humus Active
Na wiosnę i lato stosowałam humus active papka. Efekt bardzo dobry. Rośliny pięknie rosły, kwitły, maliny i poziomki owocowały jak nigdy wcześniej. Podlewałam nim również datury w donicach, które odwdzięczyły się morzem kwiatów. Moim zdaniem warto. Obornik stosowałam w warzywniaku, ale wydaje mi się, że na rabatach kwiatowych i na malinach potraktowanych humusem różnice widać bardziej niż na warzywniki zasilonym sklepowym obornikiem.Za rok zastosuję humus active w warzywniku.
2019.09.23
~ Marzena
Re: Humus Active
Nie polecam w żadnym wypadku! Kiedy zacząłem podlewać kwiaty w moim domu, potem odstawiłem ten nawóz i jeden z moich kwiatów USECHŁ (nie wiem czemu) przypuszczam, że rośliny bynajmniej te słabsze po pewnym czasie są już uzależnione od tego nawozu i nie można go odstawić!
2019.01.20
~ Tomek
Re: Humus Active
Dobry produkt broni się sam więc nie będę zachwalał. Jak ktoś chwali- źle, jak nie chwali- źle. Jak podpisze się imieniem pewnie zaraz jakiś troll napisze, że źle i jestem podstawiony. Pewnie jak podpisałbym się kupa to zaraz będzie że obraźliwie. Większość piszących komentarzy to poważni ludzie- nie żadna gibaza więc nie podpisują się cizia15 lub gruby69 ale każdy ma swój rozum. Używałem w tym roku Humus Active. Za rok kupię go znów.
2017.10.16
~ Radecki
Re: Humus Active
3 wpisy z tego samego dnia 2016.05.18 napisane przez użytkowników podpisanych samym imieniem: Stefan, Maria i Basia (dziwne, że żaden nie nazwał się fasolka, bunia, czy inna niunia ... nieee, zupełnie przypadkowo wszystkie te osoby podpisały się imieniem, HAHA). "Każda z nich" (w cudzysłowie, bo przecież oczywistym jest, że to ta sama osoba) przedstawia produkt Humus Active w korzystnym świetle i udaje wpis zadowolonego użytkownika powstały prosto od serca :-) Przecież to jest k... żałosne... Takie praktyki nie zachęcają do zakupu, bo dobry produkt sam się broni i reklamuje, bez takich sztuczek. Ja w każdym razie nie kupię i zaoszczędzone pieniądze zainwestuję w kompostownik.
2017.06.30
~ Paskudny robal
Re: Humus Active
Jestem raczej ostrożna w zakupach zwłaszcza jeśli słyszę opinie za i przeciw, prawda jest zwykle pośrodku. Ale lubię czytać i wygooglałam niedawno o badaniach EkoTech Produkt- programie unijnym oceniającym skuteczność nawozów/polepszaczy tego typu. Humus aktiv był jednym z badanych. Nie wiem czemu firma się tym nie chwali i nie publikuje wyników, zdjęć... Podejrzewam, że to mała firma i nie ogarnia jeszcze możliwości promocji tą drogą. Może nie mogą czy coś. Ja ten produkt kupię.
2016.05.18
~ Basia
Re: Humus Active
Pewnie, cudem jest Rosahumus, UGmaxy i inne oczywiście zagraniczne koncerny robią cuda a w Polsce to sami nieudacznicy... Bo humus aktiv jest polski... Mam, czasem używam sprayera podłączanego do węża bo nie znam się na dozowaniu, nie mam opryskiwacza a tak dawkuje się samo. U mnie działa ale nie polecę nikomu bo zaraz będzie że pracuję w tej firmie. Dodam że specjalnie wygrzebałem butelkę z resztką w sprayerze- a moim jest skład- 55% kwasów humusowych, pozytywne mikroorganizmy i składniki pokarmowe: azot, fosfor, potas, magnez, wapń, żelazo, mangan, cynk, miedź - wszystko opisane ile tego. Nie wiem ale hejtują chyba przedstawiciele innych produktów :)
2016.05.18
~ stefan
Re: Humus Active
Używałam humus active na trawę późną jesienią- nie starczyło mi na cały trawnik bo mam sporą działkę. Wiosną trawa wcześniej się zazieleniła i jest jakby żywsza, bardziej zielona niż ta bez humusu. Moim zdaniem to działa i w tym roku zastosuję jeszcze raz na pewno. Dodam że nie jestem z firmy humus active.
2016.05.18
~ Maria
Re: Humus Active
Ludzie nie bądźcie naiwni, 90% tych wpisów jest moderowanych przez pracownikow humus, Nie jest to takie cudo jak tutaj piszą nie dajcie się nabrać.
2016.03.26
~ Ogród
Re: Humus Active
Robiłam u siebie w ogródku doświadczenie z HA i RH Uniwersal. RH Uniwersal posiada pełen skład producent wyszczególnił azot, fosfor, potas, substancje humusowe. Powiem tak że lepiej mi wypadl RH Uniwersal, dał lepsze efekty.
2015.07.03
~ Krysia
Re: Humus Active
Czy preparatem HA do traw można spalić trawnik?
2015.06.22
~ gośćiówa
Re: Humus Active
ale ile tam humusu (tyle co nic) wstydzą się podać pełen skład
2015.04.16
~ wojtek1415
Re: Humus Active
To zupełnie wystarczy - regularne opryskiwanie powoduje szybki rozkład resztek ściętych traw, poprawia jakość gleby, doprowadza pH gleby do poziomu bliskiego obojętnemu co utrudnia rozwój mchu, dzięki zawartości tzw. bakterii nitryfikacyjnych dostarcza trawie odpowiednią ilość azotu do prawidłowego jej rozwoju.
2015.04.10
~ redakcja
Re: Humus Active
Czy po zastosowaniu takiego humusu powinienem dodatkowo na wiosnę potraktować czymś trawnik?
2015.04.10
~ Krzysztof
Re: Humus Active
widziałam reklamę w tv to z ciekawości kupiłam bo moim sklepie ogrodniczym nawet mieli to cudo. Jestem bardzo zadowolona bo humusu activ starczyło mi na pół trawnika i dzięki temu widać różnicę. Ziemia stała na stronie trawnika polanego humusem ciemniejsza, trawa jest bardzo zielona i gęsta. Pojawiły się nawet dżdżownice! Same z siebie- kiedyś kupowałam przez internet i wypuszczałam na działce- zawsze uciekły. Teraz przychodzą! :)
2015.03.31
~ Zdzisława
Re: Humus Active
Lubię Humus Active za jego skuteczność- wyszukałam producenta i lubię ich profil na facebooku, biorę udział w ich konkursach nawet raz coś wygrałam :) Humus z powodzeniem stosuję do moich roślinek, warzywnika zazdroszczą mi wszyscy sąsiedzi :) Jestem dumna, że polska niewielka firma produkuje takie cudo. Bo wiadomo, zawsze tłukło nam się do głowy że najlepsze zagramaniczne...
2014.09.29
~ honorata
Re: Humus Active
Widziałam Humus active w ostatnim odcinku Mai w Ogrodzie- stosuję go od lat i cieszę się, że ma coraz większe grono zwolenników i widać powoli reklamy w tv. Ja poleciłam go wszystkim swoim znajomym bo takiej marchwi jak po humusie nie widziałam nigdy :) i to nie pojedyncze okazy ale sztuka w sztukę dorodne, prościutkie aż chce się jeść, a do tego zdrowe :) teraz pryskam humusem wszystko jak leci :D
2014.09.29
~ baśka
Re: Humus Active
potwierdzam :) testowałam różne specyfiki łącznie z chemią dopóki starszy pan w ogrodniczym poproszony by coś polecił powiedział mi, że co z tego że daję chemię jeśli rośliny nie są w stanie jej pobrać z ziemi- spowodowane jest to brakiem próchnicy w glebie i mikroorganizmów które wszelkie pierwiastki przerabiają do postaci możliwej do pobrania przez roślinę. Uwierzyłam, kupiłam raz i obiecuję wierność po grób- efekty super! Leję humus active na wszystko, na trawę, kwiaty, drzewka, warzywa. Nic już nie przymarza, nie mam chorób, warzywa pyszne i duże a kwiaty... poezja. Jestem dumna ze swojego ogrodu :)
2014.09.25
~ regina
Re: Humus Active
HUMUS ACTIVE TO REWELACJA! Kilka lat temu byłem zwolennikiem chemii bo przecież trzeba glebie dostarczyć pierwiastków... Spaliłem część warzyw a resztę żona wyrzuciła bo bała się że się potrujemy. Kupując kilka nowych roślinek w szkółce podpatrzyłem że podlewają tam wszystko Humusem Active- facet miał wąż ogrodniczy, podłączył go do sprayera i podlewał. Zagadnąłem go co to za specyfik i na drugi dzień wracałem z takim samym sprayerem ze sklepu ogrodniczego. Teraz mogę powiedzieć, że uzależniłem się od niego- nie ma chemii, wszystko po nim rośnie jak na drożdżach, nie przemarza jak to bywało kiedyś i roślinki już tak nie chorują. Póki co same zalety- dodatkowo samo się dozuje ze sprayera (potem tylko dokupuje uzupełnienie i przelewam do sprayera)- nie trzeba nic ustawiać, pomaga mi wnuczek i już nie boje się angażować go do takiej roboty :)
2014.09.24
~ Piotrek
Re: Humus Active
Humus active poleciła mi rok temu sąsiadka z działki obok. Wnuczka zamówiła przez internet bo pan w ogrodniczym mnie obśmiał co to jest i oczywiście polecił chemię... W tym roku w naszym ogrodniczym już go mają, widać więcej ludzi pytało. Podejrzewam że produkuje go mała polska firma i nie mają milionów na reklamę. Ale jak widać po komentarzach na forum produkt się obejdzie bez reklamy. A teraz najważniejsze- humusem active jestem zachwycona, trawa zielenieje wczesną wiosną gdy dookoła jeszcze ponuro, moje roślinki już nie przymarzają i kwitną jak szalone. Pomidory pyszne i wcześniejsze, marchew urocza. I do tego to wszystko zdrowe, ekologiczne. Polecam z ręką na sercu. PS moja wnuczka wyszukała producenta na facebooku i wygrała kapelusz słomkowy!
2014.07.18
~ Jadwiga
Re: Humus Active
Zgadzam się z mirką w 100%rośliny potraktowane w ubiegłą jesień na wiosnę były mocniejsze i odporniejsze na choroby
2012.11.16
~ anna