Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

pogoda!!!!
komentarze autor
Jest styczeń a kiełki tulipanów i hiacyntów wychodzą z ziemii.
Czy jest jakiś sposób by to zatrzymać lub zabezpieczyć przed mrozem, bo to dopiero poczatek stycznia. W ub roku było podobnie i w połowie grudnia zaczęły kiełkować u mnie lilie. Potem przyszły mrozy i te, które wykiełkowały ponad ziemię, te zgniły. Boję się o tegoroczne wschody, bo jest tego bardzo dużo. Pozdrawiam!
2018.01.07
~ Edward
Re: pogoda!!!!
WItam! Ja mam podobny problem. Zauważyłam, że zaczynają kiełkować tulipany. Czy powinnam je czymś nakryć? Czy może zrobić to dopiero przed przyjściem mrozów. Jak bardzo odporne na mróz są tulipany? Proszę o poradę.
2012.01.08
~ ewela
Re: pogoda!!!!
WITAM WSZYSTKICH MARTWIĄCYCH SIĘ O TO CO ROŚNIE W ICH OGRÓDKACH--MIESZKAM NAD MORZEM PRZEKWITŁY JUŻ U MNIE BAZIE,TAK WIĘC NA WIELKANOC NIE BĘDZIE ICH.KRZAKI PORZECZEK MAJĄ JUŻ DOŚĆ DUŻE PĄKI,TO SAMO ZAUWAŻYŁAM NA WINOGRONACH BOJE SIĘ ŻE MOŻE POWTÓRZYĆ SIĘ SYTUACJA Z ZESZŁEGO ROKU Z M-C MAJA KIEDY TO W PIERWSZYCH DNIACH TEGO MIESIĄCA NAPADAŁ ŚNIEG I PRZYMROZKI ZNISZCZYŁY WIELE PĄKÓW NA DRZEWACH OWOCUJĄCYCH.DAŁO TO EFEKT BRAKU CZEREŚNI,MORELI,BRZOSKWIŃ i tak dalej..... ZMARZŁY WÓWCZAS PAKI HORTENSJI DLATEGO W TYM ROKU JUŻ TERAZ ZABEZPIECZYŁAM JE BIAŁĄ AGRO WŁÓKNINĄ TAK NA WSZELKI WYPADEK,A KRZAKI OWOCUJĄCE OPATULAM STARYMI FIRANKAMI SĄ PRZEWIEWNE,A DAJĄ RÓWNIEŻ OSŁONĘ.ZABEZPIECZAJMY NA WSZELKI WYPADEK,BO NA PEWNO PRZYJDĄ JESZCZE MROZY I TO TAKIE CO ZNISZCZĄ PĄKI ROŚLIN CEBULOWE DADZĄ SOBIE RADE O TO NIE NALEŻY SIĘ MARTWIĆ.W OGRODZIE MOIM OBSERWUJE JAK JUŻ O 5 RANO KOSY BUSZUJĄ PO TRAWNIKU I WYDZIOBUJĄ LARWY PĘDRAKÓW I INNYCH SZKODNIKÓW,JESZCZE CIEMNO A ONE JUŻ PRACUJĄ.AAAA NA BZIE JUŻ TAKŻE SĄ SPORE PĄKI.POZDRAWIAM WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW PRZYRODY DBAJMY O NIĄ ! ! ! !
2012.01.05
~ \"HORTENSJA\"
Re: pogoda!!!!
No cóż, nasz niepokój jest uzasadniony, bo rośliny weszły w okres zimowy przygotowane do niskich temperatur. Teraz mogą niewłaściwie interpertować ciepło i rozpocząć wegetację. Rozhartowały się i mogą nie wytrzymać uderzenia mocnych chłodów, jeśli to oczywiście nastąpi. Gdyby drzewa owocowe zakwitły trzeba pamietać, że ich płatki wytrzymują temperatury zaledwie do minus 1 °C. Co innego jeśli kwitnie wawrzynek wilczełyko, ciemiernik biały czy krokusy, bo one nawet przysypane śniegiem sobie radzą. Gdy zakwitnie leszczyna, a potem nastąpią mrozy może nie być orzechów w tym sezonie, bo przemarzną delikatne, maleńkie kwiaty żeńskie. Podobna zima była w 2006 i 2007 roku, kiedy połowie stycznia zaczęła pylić leszczyna i olcha. Wiele gatunków nie zaprzestało kwitnienia od jesieni. Na przykład róże, pelargonie, fiołek trójbarwny czy stokrotki. Ale potem nastąpiły ostre mrozy. Jak będzie w tym roku? Tego nie wiemy. Serdeczne życzenia dla wszystkich widzów, dobrej pogody dla ogrodów na cały 2012 rok.
2012.01.03
~ redakcja
Re: pogoda!!!!
U mnie też wszystko z ziemi wychodzi. Przed domem nadal kwitną pelargonie! Chowam je tylko po zapowiedziach przymrozków. Pąki na drzewach pęcznieją. Strach pomyśleć, co będzie, gdy nagle zima sobie o nas przypomni. Z drugiej strony, nie mamy na to żadnego wpływu. Ale jestem optymistą. Przyroda na wiosnę się odrodzi, co najwyżej nie wszystkie kwiatki zakwitną. Dołączam się do życzeń noworocznych Klarysy (Pepe?) - niech Wasze ogródki przynoszą wiele radości!!!
2012.01.02
~ kris
pogoda!!!!
Praktycznie każdego, z niepokojem patrzę na swoje rabaty gdzie jesienią posadziłam sporo nowych cebul (tulipany, szafirki ....) ponieważ zauważyłam, że te kwiatki już wychodzą z ziemi. Ponadto hortensje zaczynają puszczać pąki :(. W ubiegłym roku mróz zniszczył mi hortensje i część z nich nie zakwitła. Czyżby i tego roku miało się to powtórzyć? Marzę o wiośnie, o pracach w ogródku, o swoich roślinach, ktore`znów będę podziwiać wiosnaą , latem ...... Wszystkim ogrodniczkom i ogrodnikom życzę pięknych okazów w ogrodach i ogródkach a w życiu rodzinnym niech wszytskim szczęście i zdrowie sprzyja ;)))), pozdrawiam
2012.01.02
~ klarysa (kiedyś pepe ale moje pseudo zostało haniebnie wykorzyst