Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Owocówka jabłkóweczka
komentarze autor
Re: Owocówka jabłkóweczka
Stosowałem w u.r i najwięcej złapałem mrówek. Ale kilka motyli też było. Fakt ,że śliwek i tak też nie było. Najgorsze w tym jest to ,że nikt nie napisał kiedy praktycznie powiesić te pułapki. Gdzieś czytałem ,że w II dekadzie maja ale to okres 10 dni. Maja pisze ,że jak temp przekroczy 15 stopni. A co robić jak wieczorami kiedy jest wylot motyli temp. będzie tak jak teraz 2-8 'C Jeszcze jedno. Owocówka ma trzy pokolenia i opryski trwają do sierpnia włącznie. Czy ta pułapka nie straci mocy oddziaływania na samce?
2018.05.06
~ irek
Re: Owocówka jabłkóweczka
w tych domkach są róne kolory sznurków do wiązania czy wszystko jedno na jakiedrzewo się zawieśi
2015.04.24
~ anna maria
Re: Owocówka jabłkóweczka
ja stosuję te domki na jabłonie i śliwy i jest mniej robaczywych owoców to poprostu działa tylko mam w tym roku problem bo pomieszałam domki i nie wiem które na jakie drzewa jakie sznórki bo są różne kolory czarne zielone i białe i jak tu zrozumieć który na kolor na dane drzewko proszę o pomoc
2015.04.24
~ anna maria
Re: Owocówka jabłkóweczka
Niestety, jak ze wszystkim bywa, nie ma rozwiązań idealnych. Nie da się likwidując szkodniki uniknąć tego że złapią się pożyteczne organizmy. Można walczyć z owocówką chemią, albo nie robić po prostu nic, wtedy musimy pogodzić się z robaczywymi jabłkami.
2014.03.14
~ Ania
Re: Owocówka jabłkóweczka - pulapka
Ja mam taka pulapke, zawiesilam na jablance. Oprocz owocowek zlapaly mi sie 2 trzmiele :-(. Probowalam je odkeic od powierzchni domku, urwalam skrzydelka, na koniec musialam rozdeptac ze lzami w oczach, aby sie nie meczyly. A przeciez populacja trzmieli jest na wyginieciu (palenie lak, pestycydy). Jak zapobiegac takim dramatom? Waham sie przed zawieszeniem drugiej pulapki z opakowania, nie chce by stala sie cmentarzem owadow pozytecznych - co robic?
2014.03.14
~ Ulina
Re: Owocówka jabłkóweczka
podobał mi się program , od niedawna mam działkę jest to stara działka mała ale mam tam kilka drzewek owocowych śliwkę ,jabłoń , gruszę i dwie czereśnie szukam informacji na temat zwalczanie szkodników, ale tylko sposobem naturalnym...bardzo dziękuję za dzisiejsze informacje i proszę o więcej..serdecznie pozdrawiam
2013.04.21
~ elcia.nonas
Re: Owocówka jabłkóweczka
nie wiem, po co ten link, jak tam jest tylko o ochronie zbóż, nie ma słowa o drzewach owocowych...
2012.08.23
~ Aga
Re: Owocówka jabłkóweczka
www.integrowana-ochrona.pl polecam
2012.08.23
~ integrowana-ochrona.pl
Re: Owocówka jabłkóweczka
Kupiłam te pułapki i powiesiłam na czterech jabłonkach przed weekendem majowym - myślę że są bardzo dobre, po kilku daniach od zawieszenia ich na drzewkach, w każdej są widoczne owady. NIe jestem zwolennikiem częstych oprysków, mam nadzieję że pułapki przyczynią się do lepsych zbiorów.
2012.05.04
~ Krzysiek
Re: Owocówka jabłkóweczka
Zaciekawiły mnie te pułapki, i postanowiłem jeszcze doczytać o nich na stronie ABC. Chciłbym wyeliminować opryski, będzie zdrowiej i taniej . Jest dużo pozytywnych opinii o produktach ABC, i są potwierdzone złotymi laurami konsumenta, więc kupię a jesienią napiszę swoją opinię o efektach po zastosowaniu tych pułapek.
2012.04.17
~ Janek
Owocówka jabłkóweczka TO DZIAŁA
Ja też stosowałam takie domki z feromonem i naprawdę one działają znalazłam ja na http://www.sens.waw.pl/sens_w_sadzie.html to było rok i dwa lata temu. pozdrawiam wszystkich działkowiczów.
2012.04.17
~ Beata
Re: Owocówka jabłkóweczka
Podobał mi się ten program i cieszęsięże pokazali cośnowego na owocówkę, coś niechemicznego . Myślę że te pułapki mogą byćbardzo dobre i dzięki wyłapywaniu owocówki ograniczą też występowanie innych szkodliwych owadów na moich jabłonkach. Preparaty z tej firmy ABC są bardzo dobre , stosowałam ABC na mróeki i na mszyce - efekt był bardzo dobry, mam nadzieję że pułapki z tej firmy też zadzlałają bardzo dobre. Ja sięprzekonałam osobiście i polecam innym, niektórzy piszą że reklama - no to jest normalne wszyscy coś reklamują, ale my możemy sięteżdzięki takim programom dowiedzieć, gdyby nie te reklamy pewnie nie byłoby takich programów. Pozdrowiam Maję i wszystkich działkowców
2012.04.16
~ Jadwiga
Re: Owocówka jabłkóweczka
Ja w sezonie 2011 rozwiesiłem takie pułapki na moich 30 letnich jabłoniach tylko że były niebieskie a nie białe tak jak w programie u Mai. Przeżyłem SZOK bo to działa w pułapce było mnóstwo owocówki jabłkóweczki i jeszcze trochę innych owadów. Jeden sadownik powiedział mi że stosuje je do monitoringu. W tym roku też je zastosuje. polecam jabłka były zdrowe. no może miały lekkiego parcha ale niczym ich nie pryskam od pięciu lat.
2012.04.16
~ KrzysztoF
Re: Owocówka jabłkóweczka
Owocówka jabłkóweczka dodano: 20.04.2012
2012.04.15
~ tvn w przyszłośći?
Re: Owocówka jabłkóweczka
W każdym programie są reklamy. Nawet w serialach aktorzy pijąc herbatę pokazują jaka to jest marka. Ważne jest, aby pokazać ciekawe rozwiązania i w tym programie to widać. Gdyby nie reklama o niektórych produktach byśmy nie wiedzieli, tak jest w przypadku pułapek feromonowych. Nie wiem jak Wy, ale ja trafiałem na sklepy które proponują na wszystko pryskanie chemią, a nie zawsze trzeba tak robić. Przyjemnie jest jeść zdrowe pachnące owoce.
2012.04.15
~ Zygmunt
Re: Owocówka jabłkóweczka
Kochani! Ale przecież nawet jak są reklamy, to na tematy ogrodnicze i tylko z nich możemy się dowiedzieć o nowych produktach. Cały świat przestawia się na ekologię, zabrania się produkcji wielu środków, a nowe, nawet chemiczne są poprawiane i modyfikowane. od Mai możemy się dowiedzieć tego co warto stosować. Przecież to zupełnie inne ogrodnictwo niż ja uczyłam się na studiach na SGGW - wiedza się posuwa - wracamy do natury, podglądamy przyrodę i takie są nowe produkty - w Mai w prosty sposób jest to wyłożone.NIE TYLKO LEKARZE, ALE OGRODNICY TEZ MUSZĄ SIĘ CIĄGLE UCZYĆ. Nie narzekajcie, tylko słuchajcie!!
2012.04.15
~ ogrodniczka
Re: Owocówka jabłkóweczka
Ja też uważam, że reklam jest za dużo. REdakcja powinna jakoś to ograniczyć. Ja rozumiem, że reklama musi być, ale z 6 produktów w jednym programie?? To już przesada, tylko pół odcinka jest normalne a połowa to blok reklamowy:((
2012.04.15
~ Nina
Re: Owocówka jabłkóweczka
A ja z przyjemnością dowiedziałam się o możliwości zwalczania tej wstrętnej owocówki. Mam przedwojenne ogromne jabłonie, no i jabłka co roku robaczywe. Absolutnie nie wchodzą u mnie w grę opryski, a więc kupię sobie te domki i powieszę na drzewach, już się cieszę na wynik. Gdyby nie Maja żyłabym w niewiedzy, z każdego programu coś sobie dokupuję nowego, korzystam z zakupów z internetu. No i piękne te roślinki. Program ciągle czymś nowym mnie zaskakuje. Dziękuję.
2012.04.15
~ Małgosia
Re: Owocówka jabłkóweczka
Ten odcinek przypominał jedną wielką reklamę firm ogrodniczych. Uwielbiam Mają w ogrodzie, ale ostatnio jestem zawiedziona treścią programu. Zamiast reklamowania tysiąca produktów produkowanych przez sponsorów prosimy o porady potrzebne w uprawianiu ogrodów. Czekam na obiecane porady dotyczące szczepienia czereśni czy pokaz cięcia iglaków na wiosnę.
2012.04.15
~ zawiedziona ostatnią jakością programu
Owocówka jabłkóweczka
Każdy, kto ma w ogrodzie jabłoń, z utęsknieniem czeka na pierwsze, pyszne owoce. Niestety, owoce często są robaczywe – jak sobie z tym poradzić?
2012.04.13
Maja w ogrodzie