Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Borówka amerykańska
komentarze autor
Re: Borówka amerykańska
2018.01.16
~ Tomek
Re: Borówka amerykańska
To chyba jakaś akcja samopromocji, wszyscy zgodnie polecają jedną firme a watek jest sprzed roku :D
2017.12.14
~ XD
Re: Borówka amerykańska
Gospodarstwo Romańscy też z czystym sumieniem mogę polecić, od kilku lat kupuję od nich sadzonki borówki amerykańskiej i jagody kamczackiej i zawsze dostaję zdrowe i w bardzo dobrej kondycji rośliny. Doradzają też jak je pielęgnować i jak się z nimi obchodzić.
2017.12.13
~ Wisienka
Re: Borówka amerykańska
Wejdź na http://romanscy.info/ to małżeństwo zajmuje się hodowlą borówki już od wielu lat i są w tym naprawdę świetni, w dodatku ich krzaki są bardzo obfite. A jeśli masz jakiś problem to chętnie co pomogą
2016.09.28
~ DariuszSanitarusz
Re: Borówka amerykańska
Ja kupowałem sadzonki u państwa Romańskich, bardzo miła obsługa, wszystko wyjaśnione jasno nawet dla kogoś tak zielonego jak ja :D Owoców jest naprawdę sporo, moje dzieciaki się zajadają ;)
2016.08.06
~ Bartosz
Re: Borówka amerykańska
Wydaje mi się, że borówki są swietną inwestycją i sama zastanawiam się nad rozpoczęciem uprawy. Czy ktoś może mi polecić jakieś sadzonki z łódzkiego? Może te: http://www.phu-jagodka.pl/uprawa-borowki/ ??? Będę wdzięczna za pomoc
2016.07.04
~ SY4OKI
Re: Borówka amerykańska
Ciężko zgadywać, jak nie widzimy tych krzewów. Ale jeśli nie ma żadnego świeżego pączka, czy czegoś co by rosło, to chyba nic już z krzaka nie będzie. Można odciąć jeden pęd i sprawdzić, czy w środku jest żywy.
2016.05.18
~ Paulina
Re: Borówka amerykańska
A jest możliwość uratowania czy to juz koniec życia tej borówki
2016.05.17
~ Mikikiki
Re: Borówka amerykańska
Niewykluczone, że borówka podmarzła. To może brzmi nieco dziwnie, bo zima była łagodna, a borówka jest odporna, ale w tym roku jesień była nienajlepsza dla tych roślin. Spotkałam się z wieloma przypadkami, że borówki zmarzły - zdaje się, że zanim jeszcze zgubiły liście. Teraz, wiosną, krążyło w nich nieco życia, ale na dużo nie wystarczyło...
Oczywiście, zakładamy, że nie zjadło jej nic od korzenia (np pędraki) itd:)
2016.05.09
~ Paulina
Re: Borówka amerykańska v
Witam mam problem z borówka wypuściła zalążki liści które po jakimś czasie zaczęły brunatniec i gmin co to może być a 2 młodszy krzak borówki ma już liście kwiaty które zaraz rozkwita itp proszę o pomoc
2016.05.09
~ Mikikiki
Re: Borówka amerykańska
Szanowni Państwo, nigdzie nie znajduję informacji czy są jakieś przeciwwskazania w czyim \"towarzystwie\" borówka nie może rosnąć. Na niedużych działkach rosną drzewa owocowe, krzewy owocowe, jakieś warzywa. Dziękuję za informacje.
2016.03.18
~ Ewa
Re: Borówka amerykańska
Dziękuję program będę oglądać.
2016.03.10
~ franuś
Re: Borówka amerykańska
Jeszcze jedno: proszę nas koniecznie oglądać w najbliższą niedzielę - akademia ogrodnika będzie poświęcona własnie borówce:)
2016.03.10
Redakcja
Re: Borówka amerykańska
Czy będą owocować - nie wiadomo:) Wszystko zależy od tego, czy będą mieć dobre warunki: kwaśną glebę i wystarczająco wody. Warto sięgnąć po nawóz do borówki - dostarcza odpowiednich składników i zakwasza.
Do pani Marty:
No niestety, ziemię zakwaszać trzeba, jeśli w pani okolicy jest raczej podłoże obojętne. Nie musi być korą, tylko nawozem. Trudno mi powiedzieć, czy płyn, który pani kupiła jest odpowiedni i wystarczający, bo nie wiemy, co to jest i ile tego stosować... Prawdopodobnie szczegółowe wskazówki znajdzie pani na opakowaniu. Natomiast rozsadzić trzeba koniecznie, krzewy powinny być posadzone co metr (co najmniej). Z czasem mocno się rozrosną.
Proszę też przeczytać starsze wpisy w tym wątku, pojawiło się już dużo porad.
2016.03.10
~ redakcja
Re: Borówka amerykańska
Witam mam 4 krzaczki borówki już 4 lata ale bardzo słabo rosną i chcę je przesadzić w inne miejsce. Jak mam się za nie zabrać wiem że ma być wykopany dołek i nawieziony torfem ale chodzi mi czy w tym roku będzie owocować.
2016.03.08
~ franuś
Re: Borówka amerykańska
dzień dobry. w tamtym roku posadziłam 12 krzewów borówki. wykopałam głęboki rów w którym wymieszałam kilka worków kory z ziemią, zrobiłam jak mi w sklepie polecono. pięknie krzaczki owocowały jak na 1 sezon owocowania w ogóle. w tym roku się zastanawiam czy powinnam je rozsadzić czy mogę zrobić drugie takie pasmo dalej, bo sadziłam je praktycznie jedna obok drugiej (mniej więcej 15cm odstępu między nimi, ale w jednym paśmie. czy mogę tak zrobic np. metr od nich z boku...też takie pasmo bym przekopała, zakwasiła i posadziła kolejnych 12 krzaczków. i jeszcze chciałam spytać...bo to zakwaszanie korą wydaje mi się dość drogie...już nie mówiąc jak problematyczne, kiedy idę na działkę do ogródków działkowych z dwójką maluszków tuż przy ulicy gdzie jeżdżą tiry... czy mogłabym jakoś pomóc w tym roku borówkom i zakwasić ziemię nie korą a samym \"zakwaszaczem podłoża\"? kupiłam taki płyn do użycia z wodą. czy wystarczy takie coś? polałabym tak i istniejące już borówki (tzn. pod nimi) i miejsce gdzie chcę posadzić nowe.
2016.02.16
~ marta
Re: Borówka amerykańska
Mam mały ogródek ale kilka lat temu postanowiłam posadzić krzak borówki. Nigdzie nie zapisałam jaka odmiana. Kwaśna gleba, krzaczek ściółkowany korą, wiosną zakwaszony dodatkowo nawozem do borówek (niewielka ilość) i dużo , dużo wody. Zbieram deszczówkę więc tym bardziej podlewałam. To była dwuletnia sadzonka i uwierzcie, miała sporo owoców. Dosadziłam więc jeszcze trzy krzaczki i zastosowałam tę samą metodę . Wszystkie pięknie owocują a są to młodziutkie rośliny. Woda, woda i zakwaszenie gleby, no i faktycznie stanowisko półcieniste, u mnie tego słońca mają naprawdę mało. Nawet w tym roku, gdy taka susza była, owoce miałam na tym najstarszym krzaku cudne i bardzo dużo.
2015.09.08
~ klarysa
Re: Borówka amerykańska
Ziemia z lasu- super, torf kwaśny- super, miałabym wątpliwości co do tych trocin- jeżeli nie przefermentowane to będą zabierały substancje odżywcze roślinie. Kwaśny torf, ziemia z lasu- to co borówki kochają najbardziej. Ja sadzę też borówki w półcieniu, czyli tak jak jest w lesie. W pełnym słońcu się przesuszają, nie rosną dobrze, łapią choroby- one lubią mieć wilgotnawe (nie mokre) podłoże-szczególnie młode rośliny. Na wierzch obłożyłam mchem- on też lubi kwaśno a na dodatek trzyma wilgoć. Igły sosny- może być tylko trzeba pamietać by borówki czasem podlać pod tymi igłami gdyż szczególnie w tych upałach izolują korzeń od opadów
2015.08.30
~ Marzena
Re: Borówka amerykańska
Witam! Mam pytanie.. Otóż wsadzilam 6 krzaków borówki w mieszankę - ziemia z lasu z iglami, trocinami sosnowym torf.. Mieszanka ok 1:1 .. Wkolo obsypałam trocinami swierkowymi z kora .. Czy jest szansa , ze będą rosły? Gdyż czytalam, różne opinie i juz sama niewiem.. Chciałabym również miedzy krzakami obsypać ziemie by nie zarastała - iglami, sosnowymi.. To dobry pomysł?
2015.08.28
~ poczatkujaca
Re: Borówka amerykańska
OOo poprzednik kupował u państwa Romańskich sadzonki to tak samo jak ja ;-) obsługa mila chociaż ceny najniższe nie sa
2015.04.19
~ boroweczka