Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Obrzeża trawnikowe
komentarze autor
Re: Obrzeża trawnikowe
Ja kupuję ostatnio obrzeża plastikowe -geoborder w formie listwy w odcinkach metrowych mocowany do podłoża szpilami, można z niego robić łuki., chociaż najlepiej nadaje się na proste formy ze względu na swoją sztywność, do falujących brzegów nadaje się bardziej podobny border sprzedawany w odcinkach 20m, jest bardziej elastyczny. Można nimi oddzielać trawnik, kostkę, żwir i inne rabaty, ma różne wysokości, border wys. 4-5cm pozwala nawet na swobodne dość niskie koszenie trawy bez obkaszania brzegów. Na pewno jest bardziej trwały niż drewno czy metal, a przy tym prawie nie widoczny i w miarę tani bo kosztuje ok. 4-10 zł za metr w zależności od wys.
2017.07.27
~ Monika z Żar
Re: Obrzeża trawnikowe
Sugerując się zamieszczonymi opiniami na temat obrzeża gardener kupiłem 2 komplety w auchanie i uważam że to był dobry wybór :-) Była akurat promocja po 35 zeta za komplet, więc to grosze w porównaniu do tych w krótszych kawałkach.
2017.06.28
~ jacek
Re: Obrzeża trawnikowe
Pierwszy raz słyszę o metalowych obrzeżach. Jak to się sprawdza? Czy kanty są bezpiecznie zakończone? Mam lekkie obawy, bo w ogrodzie bawią się dzieci. Najbezpieczniej byłoby kupić plastikowe obrzeża, polecono mi nawet takie elasteo, ale znów takie metalowe mogą wyglądać oryginalnie
2017.05.15
~ Evelina
Re: Obrzeża trawnikowe
Witam zakładam nowy trawnik chcę go oddzielić od kamieni ozdobnych i zastanawiam się na jakiej wysokosci sypać ziemię bo chyba nie do krawędzi obrzeża ponieważ jak trawa urośnie i się zakorzeni to będzie wyżej niż obrzeża.
2017.04.02
~ egonik
Re: Obrzeża trawnikowe
Ja mam zamontowane obrzeże Gardener, bo tak jak mówi hasło reklamowe - układa się naprawdę bardzo łatwo. Skorzystałam z pomysłów pokazanych w galerii: http://najlepszeobrzeze.pl/galeria/
2016.12.05
~ Mimi
Re: Obrzeża trawnikowe
Ja mam u siebie obrzeża plastikowe z geoproduct i sprawdza się super. Ładnie wyglądają i przede wszystkim spełniają swoją funkcję.
2016.11.25
~ Róża
Re: Obrzeża trawnikowe
Widzę, że wszyscy jesteśmy zgodni co do plastikowych obrzeży. Mimo wszystko wyglądają one bardzo ładnie w ogrodzie i są dużo tańsze od betonowych czy drewnianych płotków. Ostatnio znalazłem bardzo ciekawe obrzeże strongeo, są trochę inne od tych co widziałem do tej pory, ponieważ nie ma czysto gładkiej powierzchni i są dużo grubsze.
2016.09.21
~ Jakub
Re: Obrzeża trawnikowe
W tym roku zabrałam się za renowację ogrodu i przyznaję rację, że bez obrzeży oddzielających się nie obejdzie. Akurat przy wyborze sugerowałam się, aby jak najmniej wystawało nad ziemią,a przy tym prawidłowo pełniło swoją funkcję. Kupiłam obrzeża roleo, spełniło wszystkie moje oczekiwania. Dlatego bez obaw polecam je innym
2016.09.19
~ Maria
Re: Obrzeża trawnikowe
Ja mam u siebie obrzeża wykonane z tworzywa - nazywają się geoBorder i są bardzo dobrze wykonane, świetnie się sprawdzają w ogrodzie - praktycznie ich nie widać, dzięki czemu te „granice” wyglądają naturalnie.
2016.04.19
~ Agatta
Re: Obrzeża trawnikowe
Na tegorocznej Budmie widziałam wygodniejsze rozwiązanie - obrzeże ogrodowe GARDENER z plastiku, innowacyjne na rynku bo podobne do dotychczasowych ale lepsze bo nie wymagające połączeń. Ponadto jest na tyle elastyczne, że można je wykorzystać w nierównym terenie, a kotwy potrzebne są wyłącznie do nadania kształtu.
2015.03.20
~ misia
Re: Obrzeża trawnikowe
Witam obrzeża wykonane z tworzywa sztucznego tez doskonale spełniają tę funkcję, a są o wiele tańsze i łatwiejsze w gięciu.
2014.08.25
~ Kasia
Re: Obrzeża trawnikowe
ewentualnie kamieniami. sąsiad tak ma zrobione i bardzo to ładnie wygląda, trzeba tylko pamiętać, żeby między kamieniami nie wyrastała trawa, więc albo jakąś filię ogrodniczą albo pokropić czymś co ją wypali. No z tego co wiem on te kamienie kupował w mm dom i ogrod :) bardzo efektownie to wygląda :)
2014.06.17
~ kasia
Re: Obrzeża trawnikowe
na allegro są ładne metlowe do kupienia hahahahaha
2014.06.05
~ Ola
Obrzeża trawnikowe
Jak ładnie i sprawnie wytyczyć granicę między trawnikiem a rabatą lub ścieżką ogrodową?
2012.11.26
Maja w ogrodzie