Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Czarne gałązki tui
komentarze autor
Czarne gałązki tui
Witam ja również mam tuje i robią się już czarne i czy jest możliwe ze robią się czarne od sika nią kotów? zaznaczam że do sąsiadki przychodzi około 8 kotów.
2017.05.07
~ kala
Re: Czarne gałązki tui
Ten czarny nalot mogą powodować szkodniki. Misecznik tujowiec lub miodownica cyprysikowa. Miodownica wytwarza rosę miodową, która jest pożywką dla grzybów sadzakowych (stąd czarny jak smoła, lepki nalot). Interwencyjnie opryskiwać środkiem Fastac 100 EC, a wczesną wiosną i jesienią zapobiegawczo (żeby zniszczyć zimujące formy szkodnika) ekologicznym środkiem na bazie oleju parafinowego Promanal 60 EC.
2015.06.20
~ Aleksandra
Re: Czarne gałązki tui
czy ktoś dotarł do informacji co to za choroba? A może Pani Maja ma jakiś pomysł co to jest i jak z tym walczyć? Pozdrawiam,
2015.06.18
~ Janek
Re: Czarne gałązki tui
O ile wiem to to jakies paskudne grzybowe choróbsko.
2013.05.06
~ Aga
Re: Czarne gałązki tui
Mam to samo. Pomocy!!!!
2013.05.01
~ Iza
Czarne gałązki tui
Mam poważny problem z moimi kilkuletnimi tujami. Pojawiły się na nich czarne plamy, jakby ktoś zanużył gałązki w smole. Takie gałązki w zeszłym roku pojawiły się na tuji Sunkist, a w tym roku zauważyłam na tuji Brabant. Wszyscy piszą o brązowieniu tuj, a moim czarnieją gałazki. Ale co ciekawe - wcale nie opadają, a nawet ciężko je oderwać. Proszę o pomoc.
2013.04.21
~ Marta