Z archiwum programu - o dzieleniu bylin (fragment odc. 34)
dodano: 10.10.2017
Przypominamy archiwalne fragmenty odcinków naszego programu, w których dr Marcinkowski był gościem - tym razem o dzieleniu bylin.
Z archiwum programu - o dzieleniu bylin (fragment odc. 34)
Dwa lata temu zmarł wybitny specjalista ds roślin ozdobnych, dr Jacek Marcinkowski. Przypominamy archiwalne fragmenty odcinków naszego programu, w których dr Marcinkowski był gościem i dzielił się z nami swoja ogromną wiedzą.

W tym fragmencie, pochodzącym z 34. odcinka 'Mai w ogrodzie' z maja 2005 roku, pan doktor opowiadał o dzieleniu bylin.
Zapraszamy do oglądania!


Dr Jacek Marcinkowski (ur. 1946) zmarł 9 listopada 2015 r.. Zapamiętany zostanie jako znawca bylin, wybitny specjalista i propagator tych roślin w Polsce – naukowiec, a także ich producent, ceniony wykładowca i nauczyciel akademicki.

Jacek Marcinkowski ukończył Wydział Ogrodniczy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Był wieloletnim pracownikiem naukowym Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych. Pracował tam najpierw jako asystent i adiunkt w Zakładzie Roślin Ozdobnych, a od 1979 r. – kierownik Samodzielnej Pracowni Szkółkarstwa Roślin Ozdobnych, później Zakładu Szkółkarstwa Roślin Ozdobnych. W latach 1996-2009 pracował w Ogrodzie Botanicznym CZRB PAN w Warszawie. Od 2002 r. był nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Prowadził wraz z rodziną szkółkę „Byliny w pojemnikach – J. J. Marcinkowscy”.

Autor licznych artykułów i książek, z których najbardziej znana to „Byliny ogrodowe” (PWRiL, kilka wydań) oraz  „Byliny”, wydane w serii „Ekspert w ogrodzie“ (Multico).