Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Sierpień w ogrodzie

dodano: 03.08.2012

Co robimy w tym tygodniu w ogrodzie?

Sierpień w ogrodzie
- Zbieramy zioła takie jak melisa, mięta, oregano czy bazylia. Pęki roślin wieszamy w przewiewnym miejscu w cieniu, tak aby nie traciły cennych składników zawartych w kwiatach, pędach i liściach.
 
- Po zbiorze owoców wycinamy najstarsze pędy malin i porzeczek. Będzie to sprzyjać rozwojowi młodych przyrostów oraz zmniejszy zakres cięcia zimowego.
 
- Przycinamy glicynię. Robimy to nad 6. pąkiem od nasady, zostawiając około 15 cm pędu. Bez tego zabiegu kwiaty będą pojawiać się coraz wyżej, tylko na młodych przyrostach.
 
- Wysoka temperatura i padające często deszcze powodują że trawnik wymaga koszenia nawet co trzy-cztery dni. Przy tak częstej pielęgnacji uzyskujemy dużą ilość ściętej trawy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie pomieścić ją w kompostowniku – możemy wysypać ją cieką warstwą na rabaty i posypać preparatem do kompostowania.
 
- W warzywniku możemy zorganizować wspaniała zabawę dla dzieci i zachęcić je do ozdobienia dyń. Różnego rodzaju rysunki uzyskuje się poprzez rysownie ostrym długopisem na małych jeszcze owocach. Niewielkie zadrapania na skórce wkrótce zasklepiają się, a owoce będą rosły wraz z rysunkami. Dzięki temu powstają wypukłe wzory podobne do ręcznego haftu. Oryginalne owoce dynie mogą poleżeć w cieple nawet kilka miesięcy, często aż o wiosny.
 
 
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
94%
6%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg