Sierpień w ogrodzie
dodano: 03.08.2012
Co robimy w tym tygodniu w ogrodzie?
Sierpień w ogrodzie
- Zbieramy zioła takie jak melisa, mięta, oregano czy bazylia. Pęki roślin wieszamy w przewiewnym miejscu w cieniu, tak aby nie traciły cennych składników zawartych w kwiatach, pędach i liściach.
 
- Po zbiorze owoców wycinamy najstarsze pędy malin i porzeczek. Będzie to sprzyjać rozwojowi młodych przyrostów oraz zmniejszy zakres cięcia zimowego.
 
- Przycinamy glicynię. Robimy to nad 6. pąkiem od nasady, zostawiając około 15 cm pędu. Bez tego zabiegu kwiaty będą pojawiać się coraz wyżej, tylko na młodych przyrostach.
 
- Wysoka temperatura i padające często deszcze powodują że trawnik wymaga koszenia nawet co trzy-cztery dni. Przy tak częstej pielęgnacji uzyskujemy dużą ilość ściętej trawy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie pomieścić ją w kompostowniku – możemy wysypać ją cieką warstwą na rabaty i posypać preparatem do kompostowania.
 
- W warzywniku możemy zorganizować wspaniała zabawę dla dzieci i zachęcić je do ozdobienia dyń. Różnego rodzaju rysunki uzyskuje się poprzez rysownie ostrym długopisem na małych jeszcze owocach. Niewielkie zadrapania na skórce wkrótce zasklepiają się, a owoce będą rosły wraz z rysunkami. Dzięki temu powstają wypukłe wzory podobne do ręcznego haftu. Oryginalne owoce dynie mogą poleżeć w cieple nawet kilka miesięcy, często aż o wiosny.