Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)

dodano: 30.03.2013

W tym odcinku odwiedzamy pełen nowoczesnych materiałów i rozwiązań ogród, który ma też toskański charakter. Nie brakuje też przyjaznych zakątków i miejsc do biesiadowania.

Na początek przypominamy, gdzie i kiedy można oglądać program "Maja w ogrodzie":
 
Szczegółowe dni i godziny emisji na wszystkich antenach TVN znajdą Państwo w zakładce "O NAS" - wystarczy kliknąć na TEN LINK.
 

ODCINEK 424:
 
Ogród, który odwiedzamy, położony jest południowym łagodnym stoku, niedaleko Krakowa – w Zelkowie. Pani Bożena i pan Krzysztof Gąsiorowscy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, chętnie przygotowują posiłki pod gołym niebem. Mają nawet własny piec chlebowy, ustawiony w zacisznym zakątku.  
 
Cały ogród jest urządzony funkcjonalnie i pomysłowo, przeznaczony do wypoczywania i realizowania pasji jego użytkowników. Są tutaj obiekty wodne, przytulne zakątki, letnie kuchnie, enklawy zieleni i piękne widoki. Pomysłodawcą wszystkich rozwiązań i architektem jest właściciel ogrodu, pan Krzysztof. Działka ma powierzchnię prawie siedmiu tysięcy metrów kwadratowych, a prace nad ostatecznym wyglądem ogrodu trwały pięć lat. Pan Krzysztof nie bał się wprowadzać do ogrodu odważnych rozwiązań i ciekawych materiałów. Pojawiły się więc takie materiały jak szkło czy polerowana stal. W ogrodzie jest też sporo płaszczyzn występujących w roli luster. W stalowych donicach na tarasie odbija się ogród. Jak lustra zachowują się również przeszklone drzwi, okna i dach bacówki.
 
Dom wybudowano w zachodniej części działki, dzięki czemu osłania taras i znajdujące się na nim baseny przed często wiejącym zachodnim wiatrem. Potem pojawił się zbiornik wodny z budynkiem nazwanym bacówką. Następna była wyspa z jacuzzi. Najmłodszy jest domek toskański.
 
Działka wydaje się płaska, jednak spadek na jej długości wynosi około trzech metrów. Wyrównywanie poziomów gruntu wymusiło na właścicielach budowę systemu tarasów i murów oporowych. Rabaty przy domu są wyniesione do poziomu, na jakim znajduje się taras. Chodziło o to, aby były widoczne z niskiej perspektywy, na przykład z basenu czy z domu, kiedy się siedzi w fotelu.
 
Na wygląd ogrodu wpływały podróże jego właścicieli. Pomysły czerpali z architektury chorwackiej i przede wszystkim toskańskiej. Inspirowały ich także kultury dalekiego wschodu. Pomysłem z Japonii jest jacuzzi, które umieścili, wbrew europejskim trendom, na zewnątrz domu, w środku jeszcze większego zbiornika. Pani Bożena i pan Krzysztof korzystają z jacuzzi często, nawet kiedy na zewnątrz jest chłodno. Woda pojawia się też w wielu innych miejscach. Są tu fontanny i kaskady. Woda jest w ciągłym ruchu i w niektórych miejscach spływa po pionowych ścianach basenu. Duże powierzchnie wodne mają zbawienny wpływ na mikroklimat ogrodu. Ciągle parują i zwilżają powietrze, co poprawia samopoczucie ludzi i warunki rozwoju roślin, zwłaszcza tych o zimozielonych liściach.
 
A jak zbudowano baseny? Zbiorniki wykonane są ze zbrojonego betonu, lecz właściwym uszczelnieniem jest folia. Ma półtora milimetra grubości i jest wzmocniona wewnątrz poliestrową siatką. Nie ma prawa się przebić ani rozerwać. W naszym klimacie taka technologia uszczelniania sprawdza się najlepiej. Baseny zimują bezpiecznie do połowy opróżnione z wody. Pan Krzysztof nie pozbywa się jej, lecz gromadzi w ukrytych pod ziemią zbiornikach. Wodę wykorzystuje później, np. do mycia samochodów, tarasów czy piaskowcowych murów.
 
Rośliny dobierano tak, aby ogród wyglądał efektownie przez cały rok. Przy domu najwięcej jest gatunków o zimozielonych liściach. To zamierzony zabieg – ponieważ baseny są tuż obok, opadające liście mogłyby je zaśmiecać. Dlatego dominują tu rośliny iglaste i  różaneczniki. Ich większe grupy rosną obok azalii na rabacie przed domkiem toskańskim. Pojedyncze egzemplarze znajdują się nad zbiornikami wodnymi. W pobliżu domu, na tle wiecznie zielonych gatunków, w pojemnikach i na rabatach kwitną rośliny sezonowe. Drzewa i krzewy gubiące liście, tworzą gęste, naturalnie wyglądające enklawy na obrzeżach ogrodu.
 
W gęstwinie pnączy znaleźliśmy dławisz. To mocne pnącze, które wspinając się po podporach szybko tworzy gęste ściany zieleni. Dławisz jest dekoracyjny jesienią, z uwagi na pomarańczowe owoce i złociste przebarwianie liści. Ale uwaga - roślina jest bardzo ekspansywna, o czym przestrzega sama jej nazwa.
 
W ogrodzie najwięcej uwagi poświęca się trawnikowi. Swój soczysty kolor i zdrowy wygląd zawdzięcza regularnemu podlewaniu, koszeniu i nawożeniu. Trawa dokarmiana jest 3 razy w sezonie. Pierwszy raz wczesną wiosną, potem pod koniec maja i w pełni lata.
 
Najnowszą budowlą w ogrodzie jest domek toskański. To efekt zauroczenia państwa Gąsiorowskich architekturą Toskanii. Budowla ma typowy charakter letniej kuchni, z wnętrzem którego wystrój odzwierciedla kulinarne pasje właścicieli. Przy nim znajdują się najbardziej ukwiecone miejsca ogrodu. Na schodach stoją rzędy donic z pelargoniami, z pergoli i ścian budynku zwisają petunie, a jakby tego było mało, wzdłuż schodów kwitną okazałe, typowe dla krajów śródziemnomorskich oleandry. Rosną w gruncie, lecz na zimę wykopuje się je i przenosi w bardziej odpowiednie na ten czas miejsce – do jasnego pomieszczenia o temperaturze około piętnastu stopni. Włoski charakter miejsca podkreślają amfory pod pergolą i juki rosnące na skarpie przy schodach. Otoczenie wokół domku toskańskiego jest urządzone bardzo starannie. Nawet żwir na nawierzchniach rabat ma odcień piaskowy i prawie zlewa ze ścianami budynku. Domek jest nowy, a jego pergolę porasta stara winorośl. Ma ona pojedynczy mocny pień i zwarty pokrój. Aby nadal utrzymać ją w takiej formie, potrzebne jest regularne przycinanie. Najlepszą porą na to jest końcówka zimy, kiedy nie ma już mrozów i zanim ruszą soki. Cięta winorośl odwdzięczy się obfitym owocowaniem, łatwiej też będzie zabezpieczać ją na zimę. Pnącze ma południowoeuropejskie pochodzenie, więc ochrona przed mrozem jest koniecznością.
 
 
***
 
Ponieważ zbliżają się Święta, zapraszamy na relację filmową z pokazu florystycznego, który odbył się niedawno w Turzy Śląskiej. Znajdziecie tam Państwo bardzo oryginalne pomysły na wiosenne dekoracje.
Szczegóły znajdują się w tym artykule: WIOSENNE DEKORACJE.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
87%
13%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
prosze o link do firmy która wybudowała basen główny przy domu
2022.01.18
~ ewer
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Takie odcinki chcemy oglądać , podziwiać ludzi z pasja , tworzących rzeczy niemożliwe , najbardziej mnie boli jad społeczeństwa ,ludzi którzy nie umią podziwiać to co jest znakomite . Pani MAJU , bardzo chcemy oglądać tak wspaniałe programy , pokazanie wyjątkowych ogrodów , i wspaniałych pomysłów . Oglądałem ten odcinek przez przypadek kilka tygodni temu , do dnia dzisiejszego uważam , ż jest to jeden z najlepszych.
2022.01.18
~ Wiesław .
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Piękny ogród, pięknie położona działka, dobre jej zagospodarowanie. Widać że kasy poszło na to bardzo dużo, ale nawet za 1/5 tej kwoty można by fajnie działkę zagospodarować. A że mają pieniądze to je wydali i nie ma tu co mieć za złe. Pod Krakowem takie widoki są możliwe, mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Poznania, itd mogą sobie pomarzyć.
2022.01.18
~ Kazio
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Przeciętność nie drażni, ale jak ktoś pokazuje coś wielkiego, to... niewybaczalne. Jad i zawiść. Jeden z lepszych odcinków, który oglądałam wiele razy. Inspirujący, motywujący. Choć nigdy do takiego poziomu nie sięgnę, to naprawdę chociaż miło obejrzeć.
2022.01.18
~ Emilia
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
czy ktoś wie co to za projekt domu?????
2022.01.18
~ ewa
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
show-off
2022.01.18
~ marynat
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Jeden z najładniejszych ogrodów jakie widziałem , bardzo przypadkiem dotarłem do tego odcinka. Podziwiam Gospodarzy za tak ogromne zaangażowanie , oby więcej takich odcinków , gdzie poza pasją ogrodu widać jego smaki .
2022.01.18
~ Jerzy
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Pojawiło się kilka bardzo relaksujących zakątków - brzozowy i ten świetlisty domek toskaski- o Szkoda tylko że ta woda jest z dodatkiem chloru. Baseny nie powinny mieć takich drastyczncych ścian w dół powinny mieć łagodne spadki żeby ewentualne jeże nie umierały w nich. Projektując ogród należy też myśleć o zwierzętach.
2022.01.18
~ gdfgd
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
prosze o link do firmy która wybudowała basen główny przy domu
2022.01.18
~ darek77777777
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Z przedsiębiorczości panie edi i jeszcże pracy .!
2022.01.18
~ Andi
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Ale przepych. No wszystko piękne ach żal patrzeć -skąd nabrać tyle pieniędzy na to wszystko.
2022.01.18
~ edi
Strasznie dziwi mnie dyskusja niektórych osób...
Rozbrajają mnie niektóre tłumaczenia... Tak, oczywiście, pod określenie \\\\\\\"ogród\\\\\\\" można podpiąć niemal wszystko, z wyjątkiem domu. Jednak konwencja programu \\\\\\\"Maja w ogrodzie\\\\\\\" jest przejrzysta- pokazujemy sam ogród, bez DUŻEJ architektury. Basen i domek widokowy + jakaś szopka (wybaczcie, dawno oglądałem filmik i nie chce do niego wracać) to DUŻA architektura która pasuje jak pięść do nosa w tym programie. A ile dobrze pamiętam, to nawet małej architektury (o której pare os. wspomniało) też było niewiele, albo i w ogóle? Jeszcze bym zrozumiał gdyby ta architektura to było max 30% czasu, ale odc. kręcił się głównie wokół basenu i domku widokowego. Takie są fakty. Monia, Tobie się to podoba, spoko, jednak odc nie trafił w konwencje programu.
2022.01.18
~ widz
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Wynika z dyskusji , że jednak ogród i to przepiękny !!!!!! Takie chcemy oglądać .
2022.01.18
~ G i A
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Sięgnęłam do mojej ulubionej mądrej książki, angielskiej ogrodniczki i projektantki ogrodów Penelopy Hobhouse pt. Historia ogrodów, którą każdemu polecam. Cytat z przedmowy: \" Czym jest więc ogród? Angielskie słowo garden pochodzi od francuskiego jardin i germańskiego rdzenia yard, co znaczy teren zamknięty, zwykle ogrodzony murem lub płotem..\\\" \\\" Każdy oczekuje od ogrodu czegoś innego, różne kultury i strefy klimatyczne sprawiają, że ludzie odmiennie zapatrują się na tę sprawę.\\\" \\\"W rozległych ogrodach Pliniusza Młodszego czy ogrodach cesarza Hadriana wznoszono różnego rodzaju budowle: kolumny, portyki, pawilony i posągi, tworzono sadzawki - elementy kształtujące krajobraz\\\"...
2022.01.18
~ Ania
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Witam, zabieram głos w odgrzanej dyskusji;Widać idzie zima; Słowo ogród może pochodzi od słowa ogrodzenie, to znaczy kawał pola wokół domu, gdzie człowiek zakłada swój raj pod gołym niebem. Jeden nasadzi warzyw kto inny zrobi sad a moze nawali architektury. Tak wlasnie w toskańskim ogrodzie; ogniska, baseny, altanki, i co komu przeszkadza............
2022.01.18
~ ELAP.
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Jak to nie jest ogród? Ogród to nie tylko rośliny, choć w tym ogrodzie jest ich wiele. Proszę spojrzeć na ogrody renesansowe we Włoszech, toż to sama architektura, fontanny, groty, baseny, rzeźby - no i weszły do kanonu najpiękniejszych ogrodów. Jeśli ktoś nie zna definicji ogrodu, to niech nie głosi z ambony co nim jest, a co nim nie jest.
2022.01.18
~ Mila
Strasznie dziwi mnie dyskusja niektórych osób...
Czy to co było pokazane w tym odc. jest piękne? Pewnie! Kto by nie chciał pięknego domku, fajnej letniej chatki no i świetnego basenu-nic tylko robić prywatki ;p ALE... czy to jest ogród? No wybaczcie, ale ktoś tu chyba zaszalał, i Majka i niektórzy co mówią że to piękny \\\\\\\"ogród\\\\\\\" Ludziska, zamiast się obrażać \\\\\\\"zazdrośnik, bezguście, bogacz, skąpiec, polaczek\\\\\\\", to polecam troszku pomyśleć zanim już bd zmuszeni użyć mocnych słów. Architektura (ta duża! dom, domek letni, basen-chlorowany) to nie ogród!!! To architektura ludzie Płot z kamienia jestem w stanie zrozumieć, choć to i tak sama Majka krytykuje (oczywiście w delikatnym, żartobliwym tonie), to basenu (który został wyniesiony na piedestał), razem z domkiem-obserwatorium, to już nie. Defacto ogród jako sztuka zagospodarowania zielenią-roślinnością, to nie to co zostało w tym odc. pokazane, dlatego również uważam że program nie ma za dużo wspólnego z ogrodami, odbiega od tematu, co nie powinno się zdarzać. Nie, nie jestem zawistny. Czy zazdroszczę? A czy jestem człowiekiem?;] Jednak ja tu ogrodu nie widze. Za takie fundusze to bym odwalił raj na ziemi. Mam zapisane kilkanaście linków z najlepszymi odc. (które mnie sie podobają), i nawet przez myśl mi nie przyszło żeby ten tu wrzucić do folderu. Od cała prawda drodzy spamersi;p Miejsce super ogród słaby ;/
2022.01.18
~ widź
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Program Maja w ogrodzie to nie Działkowiec. Pokazywane w programie ogrody są piękne i dobrze, że możemy takie oglądać. Pani Maju gratuluję wyboru miejsc do pokazania. Z reguły są przepiękne. Prawie każdy ma swoją duszę. Przedstawiony ogród w tym odcinku jest przepiękny. Przecież nikt nie zmusza nikogo do oglądania. Kto nie zieje jadem to niech ogląda, a ktoś inny jak będzie chciał to z niczego zrobi aferę. Ja gratuluję właścicielom pięknych pomysłów. Powodzenia w dalszym urządzaniu. Ze swojego ogrodu wiem ze zmiany są zawsze. Ale tylko dzięki temu nasze ogrody żyją. Cieszmy się nimi i nie słuchajmy malkontentów. Serdecznie pozdrawiam wszystkich kochających ogrody, niezależnie od wielkości tych ogrodów oraz nakładów finansowych na ich aranżację.
2022.01.18
~ Misia
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Gdy oglądałam ten odcinek chyba rok temu - ogród zrobił na mnie ogromne wrażenie , że w Polsce też można takie ogrody stworzyć . Gratuluję właścicielom . Też marzę o takim ogrodzie lecz do tego trzeba mieć drugą osobę o podobnych zainteresowaniach a mój mąż nie ma takiej wyobraźni i ochoty - choć warunki są .Jestem szczęśliwa , że mogę oglądać ogród z wielką przyjemnością w internecie .Jest przepiękny ,wspaniały .
2022.01.18
~ Grażyna
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
a wie ktoś może jaka firma zaprojektowała projekt tego domu (domu nie ogrodu)?
2022.01.18
~ kamil
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Marta , a w twojej wypowiedzi chodzi o ogrod , czy raczej o urazy do jego wlascieli ?
2022.01.18
~ Bradt
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Taki ogród był jak twoja wypowiedź.
2022.01.18
~ Marta
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Zostalo wspomnienie po tym odcinku , moze Redakcja wyczai w Polsce drugie takie cudne cudo i zechce ucieszyc nasze oczy . Z wyrazami szacunku .
2022.01.18
~ Ela P.
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Obok tego ogrodu nikt nie przejdzie obojetnie , a obok Ciebie minko ?
2022.01.18
~ Mina
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Po głębokiej analizie to chyba \" minka \" zazdrości troszkę. Ja obserwuje to ciekawe forum i wiele komentarzy, widać że odcinek oglądało wiele osób, brawo TVN za takie odcinki. Ja osobiście więcej wynoszę z programów Maji, a \"rok w ogrodzie\" zaczyna się robić trochę nudny i brak przebojowosci. A przy okazji pozdrawiam właścicieli, wasz ogród jest wielką inspiracją dla mojej całej rodziny.
2022.01.18
~ Lokańscy ........
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Po bardzo specyficznej interpunkcji wnioskuję, ze wiele wpisów z zachwytami pochodzi od tej samej osoby:)) Wystarczy już dyskusji nad tym ogrodem!
2022.01.18
~ minka
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Ten odcinek nie daje spokoju . Cokolwiek pisanoby , to nie da sie zaprzeczyc , ze to wyjatkowy ogrod z tych , ktore do tej pory obejrzelismy .Wydano sporo opinii , lecz ten ogrod wywoluje przewaznie zachwyt ! To oznacza , ze pojecie ogrodu zmienia sie we wlasciwym kierunku niz tylko uprawy wazyw i owocow .Pozdrawiam
2022.01.18
~ Marcin
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Wspaniały ogród, a domek toskanski jak z bajki, aż by się chciało coś ugotować. Pani Maju to takie programy chcemy oglądać, to one pokazują odwagę i wielkie zaangażowanie właścicieli. Nie tylko warzywniki i drzewa owocowe ludzi interesują, ja z tego programu dużo wyniosłam .
2022.01.18
~ Lidka
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Wspanialy , nowoczesny , smialy projekt z wizja przyszlosci . Wykonanie i efekty znakomite , piekny bajkowy ogrodek , ale niestety dla mnie tylko marzenie .Gratuluje Wascicielom .Bardzo udany , przemyslany , swietnie prowadzony program przez przeurocza Maje .
2022.01.18
~ Tom
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
mówi się drzewa, a nie dżewa Proszę Pana ;)
2022.01.18
~ ogrodnik01
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Zgadzam sie z Mlodymi calkowicie .Rowniez bardzo sobie chwale program Maja w ogrodzie .pod kazdym wzgledem .Toskanski ogrod uwazam za rewolucje w ogrodnictwie polskim.
2022.01.18
~ Stary
DO J:: Firma ogrodnicza
Witam!!! ujmę to tak: pan Krzysztof nie miał specjalistycznej firmy która mu to wszystko posadziła i dba o to.TYLKO CAŁA RODZINA OSOBIŚCIE TO ROBI I WIDZIAŁAM TO WIELE RAZY. A co do pięknych rzeczy z kamienia to w średniowieczu też budowali zamki z kamienia i do dzisiaj je oglądamy. Kamień w rzeczywistości nie jest strasznie drogi, tylko robi takie wrażenie a jak komuś się wydaje że to jest salonowy przepych to jest w ogromnym błędzie. Dziękuje pani Mai za pokazanie ogrodu.
2022.01.18
~ ONA
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Panie J , gdyby nie bylo ludzi z otwarta glowa chcacych zmieniac otoczenie , trwalibysmy dalej w erze kamienia .Moze Panu odpowiadaja ogrody tradycyjne z PRL-u ale nam mlodym juz nie .Dlatego chwalimy sobie istnienie programu Mai w ogrodzie ktory traktuje temat ogrodowy jak morze , nie ogranicza sie do uprawy warzyw i owocow na potrzeby rodzin.
2022.01.18
~ Mlodzi
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Jestem pod ogromnym wrażeniem ogrodu, a w szczególności pomysłów na budowle, które się w nim znajdują. Coś pięknego !!! Może nie będzie mnie stać na takie rozwiązania, ale jak miło chociaż nacieszyć oko :)
2022.01.18
~ marzycielka
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
A ja polecam program Rok w ogrodzie w TVP1. Jest to program poradnikowy, a nie pokazowy jak Maja w ogrodzie. Koncentruje się na sprawach bliższych posiadaczom zwykłych ogródków, a nie wielohektarowych posiadłości. I można się z niego dowiedzieć, co i jak zrobić w ogrodzie, a nie tylko jak wynająć firmę ogrodniczą.
2022.01.18
~ J
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Pani G , caly ogrod jest wyjatkowy i odbiega w przyszlosc , moze ten fakt tak drazni Pani nerwy .Jeszcze raz dziekuje Pani Mai za pokazanie tego pieknego ogrodu .Ten odcinek uswiadmil mi , ze ogrod nie musi byc konwencjonalny aby zachwycal
2022.01.18
~ Zdzis
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Po pierwsze nie powiedziałam, że mój ogród jest do pokazania w telewizji. No cóż jest to jeden z nielicznych ogrodów, który mi się nie spodobał.Ale jak widać nie można nic skrytykować, bo będzie zarzucone, że człowiek zazdrości. Merytorycznie piszcie, co w tym ogrodzie jest pokazowego.Brzózki z basenami nowoczesnymi i domkiem toskańskim.Naprawdę rewelacja. Bardzo lubię oglądać ogrody Mai.Oglądam wszystkie odcinki, a jest mój pierwszy skrytykowany ogród.
2022.01.18
~ G
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Pani G ... Nic się nie podoba, cały czas podkreśla że jej ogród jest ładniejszy, proszę zgłosić się do programu i pokazać to cudo którym się tak Pani chwali. A może Pani poprostu nie ma ogrodu tylko lubi krytykować kogoś sukces. Ja jestem tym ogrodem zachwycona , przytulne miejsce do wypoczynku, a jaka trwaka zielona.
2022.01.18
~ ogrodniczka .
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Osobo G - misz -masz w ogrodzie to przeciez nie pornografia , aby zakazywac jej pokazywania w telewizji .Wlasnie w tym ogrodzie nalezalo pokazac wszystko od a do z , poniewaz jest wyjatkiem z dotychczas pokazywanych . A tak prawdziwie ogrod Raj , przesliczny , niespotykany , slodki , cudny .Jak mozna sie takim cackiem nie zachwycac ,Pani Maju pokazujcie takie wlasnie ogrody bo jest to zwiastun zmiany tej polskiej monotonii ogrodowej !!! Dobrze , ze sa ludzie , ktorzy maja otwarte glowy .Redakcjo ,dzieki za wszystkie odcinki , a ten w szczegolnosci .
2022.01.18
~ Zdzis
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Można mieć misz-masz w ogrodzie i inne cuda.Ale nie trzeba wszystkiego pokazywać w telewizji i jeszcze mówić, że to jakiś wzór za darmo. Dlaczego Państwo z uporem twierdzicie, że ktoś komuś czegoś zazdrości?Każdy sądzi podług siebie.
2022.01.18
~ G
Do G.
Wydaje mi się, że w każdym ogrodzie można spotkać elementy, które do siebie nie pasują. Czy w Jednym z Najpiękniejszych Ogrodów Prywatnych popiersie Piłsudskiego pasuje do szklanej kuli? Chyba nie, ale kogo to obchodzi, skoro ogród sprawia cudowne wrażenie.I tu jest tak samo.
2022.01.18
~ Misia
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Ogród, pomysł, wykonanie, lokalizacja... wszystko świetne. Jak sobie pomyślę ile to pracy kosztowało i nadal kosztuje to jestem lekko przerażony. Pozdrowienia dla właścicieli, a wpisami tych którym \"żyłka pękła\" proszę się nie przejmować...
2022.01.18
~ Nick
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Najlepszy odcinek Pani Maju, najładniejszy ogród, najwięcej komentarzy na forum. Takie odcinki pokazujcie, jak widać zainteresowanie jest ogromne. Ja jestem właścicielką dużego ogrodu koło Katowic i będę czerpała wiele pomysłów z tego ogrodu. To moje klimaty, kamień,woda i ten charakter TOSKANI, brawo dla właścicieli. A ten chleb na zakwasie wyglądał pysznie.
2022.01.18
~ Kasia.
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Brakuje mi slow uznania dla tworcow tego ogrodu . Takiej wspanialosci jeszcze w Polsce nie widzialem . Ten ogrod jest sygnalem , ze w naszym kraju i ogrody ida ku przyszlosci .
2022.01.18
~ Ben
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Witam serdecznie na wstępie gratuluje właścicielom wspaniałego ogrodu. Piszecie państwo ci negatywni że \"brzózka nie pasuje\" że nie ma składu \" itp. dawno jest wiadome że ilu ludzi jest na świecie tyle jest charakterów i gustów . Może warto się zastanowi choć chwile i zamiast coś pisać bez sensu warto być tolerancyjnym . Widzicie raptem pół godziny programu ( który bardzo mi się podobał ) i krytykujecie , ale nie pomyślicie ile PRACY wymaga zrobienie takiego ogrodu z tą architekturą mało tego ile wysiłku i poświecenia wymaga utrzymanie i pielęgnacja tego ogrodu przez właścicieli, którzy sami dbają i pielęgnują z ogromną pasją. Wiem to bo na własne oczy to widziałem i jestem pewien że każdy kto by tam był z tych osób piszących negatywnie komentarze zmieniłby zdanie i z pewnością Pani Maja przyzna mi racje . Podziękowania dla Państwa Gąsiorowskich za możliwość obejrzenia ogrodu .
2022.01.18
~ A.G.
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
cudny ogród zakochałam się w nim
2022.01.18
~ monii
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Przepiękny ogród, piękne baseny, piękna aranżacja przestrzeni:) Pozdrawiam serdecznie
2022.01.18
~ Talka
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Jeśli chodzi o brzozy, właściciel ogrodu poinformował nas, ze to są zwykłe nasze polskie brzozy, żadna odmiana, ale co roku są podcinane. Brzozy sadzone były z gołym korzeniem, ich wielkość podczas sadzenia to około 2-2,5 m wysokości.
2022.01.18
~ redakcja
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Niepotrzebne to było Panie Krzysztofie. Ja także mam ogród, który jest tworzony pod mój gust.I bardzo dobrze, bo każdy powinien się czuć dobrze we własnym ogrodzie.Ale redakcja nie musi wszystkiego pokazywać.Uważam, ze taki program powinien pokazać ogrody z charakterem ludzi z pasją, ogrody, które są wzorem do naśladowania.A Pan ogród jest pod Pana gust, ale ja bym nie mieszała stylów, nie podoba mi się to.
2022.01.18
~ G
do właściciela ogrodu
przypuszczam, że dosyć pilnie przegląda pan wpisy na tym forum i wcale nie dziwię się reakcji i oświadczeniu. podzielam opinię aby życie prywatne i gusta pozostawić w spokoju. bo dojdzie do tego, że zanim zaprosimy do siebie naszą Maję będziemy się zastanawiać czy przypadkiem sobie tym nie zaszkodzimy, bo coś komuś... kiedyś... bo za bogato, bo za biednie... korzystając z okazji, że obserwuje pan forum proszę w miarę możliwości o odpowiedź, co to za odmiana brzózek, pokazana w trakcie rozmowy z Mają w 7:20 minucie programu. bo pytałem już wcześniej ale bez odpowiedzi. pozdrawiam
2022.01.18
~ mojojojo
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Ja osobiście jestem zachwycona tym ogrodem, poprostu cudowny.....
2022.01.18
~ Mira
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Piękny ogród !
2022.01.18
~ Max
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Szanowni Państwo, czytając państwa opinie chciałbym, podkreślić że każdy ma swój oryginalny i niepowtarzalny gust, którego nikt nie powinien krytykować. Wszyscy maja prawo wyrażać swoją opinie dlatego szanuje każdy wpis nie mający na celu oczerniania mnie i mojej rodziny. Tworząc ten Ogród miałem na celu stworzenie czegoś w czym będziemy czuć się dobrze. Jednocześnie szanuje wszystkich tych których owoc naszych prac nie przekonuje gdyż mam wrażenie ze każdy wyrażający swoją dezaprobatę jest posiadaczem ładnego ogrodu i doskonale zdaje sobie sprawę ile pracy trzeba włożyć w każdy ogród, gdyż sam pracując w nim spędzam wolny czas. Jedyne co mnie uraziło to komentarze rozmijające się z prawda mające na celu oczernianie mnie oraz mojej rodziny, mam wrażenie ze niektóre wpisy znajdujące się tutaj, zamiast wyrażać opinie o ogrodzie, pełne są zawiści, zazdrości, a osoby to piszące wchodzą buciorami w życie innych ... Jednocześnie informujemy, że zostały podjęte środki prawne mające na celu ochronę dobrego imienia mnie i mojej rodziny, a autorom tych wpisów (i wszystkim forumowiczom) którzy głosząc nieprawdę publicznie obrażają innych polecam zapoznanie się z Art. 216 § 2. Kodeksu karnego ( wbrew pozorom w Internecie nikt nie pozostaje anonimowy, adres I.P towarzyszy każdemu wpisowi ). Pozdrawiam wszystkich pasjonatów i właścicieli ogrodów Krzysztof Gąsiorwski.
2022.01.18
~ Krzysztof Gąsiorowski - właściciel ogrodu
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
No to jeszcze raz.nikt tu nic nie zazdrości.Ale ogród jest bez składu.Skad wiecie, że jak ktos pisze krytycznie to jest biedny i ma ogród z PRLu.Stać na zbudowanie pawilonu toskańskiego, ale nie zbuduje bo on pasuje do brzózek jak pięść do oka.A chwalenie się przez właścicieli było żenujące. Ja bede ogladać ten program, bo jest było wiele ogrodów, które mi sie bardzo podobały.I ich własciciele tez byli normalni.I były to ogrody bogate. A brzózki 0 - tez byłam ciekawa co to za odmiana.Ale nie było czasu o brzózkach mówić, bo trzeba było pokazać jeszcze raz basen.
2022.01.18
~ G
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Pani Magdo dlaczego Pani klamie ? Ja i wielu moich znajomych ,a naliczylem ich 97 -miu ogladalo i oglada z wielkim zainteresowaniem wlasnie ten program .Nikt nie ubyl , a maja rowniez ogrodki dzialkowe.Wrecz odwrotnie , sami twierdza w rozmowach , ze te nasze ogrodki w porownaniu do tych w programie Maja w ogrodzie sa bardzo proste i ubogie i prawde mowiac niewiele jest co pokazywac.Raczej trudno jest na ich podstawie tworzyc program Maja w ogrodzie . Ja i moi znajomi bardzo sobie chwalimy ten program i ogladane ostatnio ogrody . Z tego co wiem popularnosc programu rosnie , poniewaz ludzie chca ogladac ogrody nietuzinkowe oryginalne malo spotykane takie ktore ciesza nasze oczy .Ogrodki dzialkowe sa mile i pozyteczne ale malo interesujace .
2022.01.18
~ Pawel K
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Pani Anno program Maja w ogrodzie cieszyl się dużą oglądalnością w przeszłości - teraz ja i większość moich znajomych rezygnują z jego oglądania bo jest mało interesujący, mało w nim praktycznych porad, natomiast pokazuje ogrody wymuskane przez firmy projektowe i ogrodnicze.Miłośnicy działek, skromnych ogródków równiż oczekują zainteresowania ich pracą i uzyskanymi elektami przez Pani program. Pozdrawiam.
2022.01.18
~ Magda
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Drodzy widzowie, cieszymy się z dużej oglądalności „Mai w ogrodzie”, także z ożywionej dyskusji na naszym forum. Oczekiwania milionowej widowni są bardzo różne, bo każdy szuka czego innego. Dlatego naszym zamysłem jest pokazywanie różnorodności. Podróże po polskich ogrodach są dla nas przyjemnością. Każdy z właścicieli ogrodu to wielka osobowość, nieprzeciętna chęć obcowania z przyrodą - bez względu na to czy sam pracuje w ogrodzie, czy dla niego tworzą go inni. Bo to właściciel i jego rodzina mają potrzebę posiadania ogrodu. Fascynująca dla nas jest różnorodność gustów i zainteresowań – jedni mają ogród po to żeby zdrowo żywić rodzinę, inni tworzą go do wypoczynku, jeszcze inni jako kolekcję cennych roślin, a są tacy, jak pan Krzysztof Gąsiorowski, których pasją jest budowanie małej architektury. Nie oceniamy nikogo negatywnie, bo ludzie, którzy nas goszczą są warci szacunku za to, co stworzyli wokół siebie. Zawsze wyjeżdżamy od nich bogatsi o nowe doświadczenia, z którymi dzielimy się z Państwem w programie „Maja w ogrodzie”. Prosimy o tolerancję i patrzenie na pracę innych z pozytywnym nastawieniem, tak jak my to czynimy. Bądźmy dumni, że w Polsce mamy tyle ciekawych ogrodów i nie trzeba jechać daleko, do Anglii, żeby znaleźć tematy do pokazania.
2022.01.18
~ Anna Słomczyńska, producent programu \"Maja w ogrodzie\"
co to za brzozy???
oj co za gorąca debata !!! okazja żeby wylać jad z zazdrości, a może i oczernić. pokażcie co sami posiadacie, jeżeli cokolwiek posiadacie oprócz jadu w gębie. redakcja - tak trzymać!!! wracając do tematu: pytam o rodzaj brzózek pokazanych w tym odcinku. co to za odmiana, bo dla mnie wyjątkowa, ze względu na grubość pnia. brzozy bardzo cienkie w obwodzie w stosunku do wysokości. mam podobnej wielkości i wieku u siebie, ale dużo grubsze w obwodzie. może ktoś się wypowie co to za odmiana albo może specjalny sposób prowadzenia, np przez podkrzesywanie. widzę takie u siebie. z góry dzięki za odpowiedź
2022.01.18
~ mojojojo
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Oczywiście każdy ma prawo się wypowiedzieć ale z szacunkiem i tolerancją dla innych gustów. Ja nie lubię \"upstrzonych kwiatami ogrodów babci\" a jeśli obejrzę taki odcinek nie wylewam swojej złości na forum i nie obrażam się na cały program. Więcej tolerancji i kultury w wyrażaniu swoich opinii byłaby wskazana, tym bardziej, że sposób w jaki się wypowiadamy świadczy tylko o nas samych...
2022.01.18
~ pamcia
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Laurii ! G i Im podobni ! najlepiej wrocic do ogrodow rodem z PRL-u i niezastapionych ogrdkow dzialkowych .Oczywiscie we wszystkich odcinkach MAI W OGRODZIE ogladajmy uprawy marchewki ,kapusty, pomidorow , fasolki itd. Ogladalnosc bedzie znakomita , tlumy przed telewizorami i ogromna dyskusja ... Wreszcie i nareszcie program Maja w ogrodzie zmienia w Polsce pojecie ogrodu i same ogrody . Absolutnie Redakcja ma racje pokazujac ten ogrod . Ludzie idzie NOWOSC ! I bardzo dobrze bo waszych ogrodkow dzialkowych nie ogladalbym . Redakcjo ! Wykonuja Panstwo znakomita robote !!!!!!
2022.01.18
~ Pawel K .
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Laurii widać jest architektem i ma profesjonalne uwagi. Ma prawo, tak jak pan Krzysztof ma prawo budować jak mu się podoba.
2022.01.18
~ Efka
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Piękny ogród, dopracowany w każdym, najmniejszym szczególe. Z przyjemnością obejrzałam ten odcinek kilkakrotnie, zazdroszczę - w dobrym znaczeniu tego słowa :) - tego wspaniałego widoku ze wzgórza. Ilość komentarzy i rozgorzała dyskusja świadczy tylko o tym, że odcinek nie był nijaki.
2022.01.18
~ pamcia
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
A czy w odcinkach z ogrodami działkowymi wszystko do siebie pasowało??? Czy strzyżone bukszany i formy bonsai pasują do starych altanek krytych papą i kwietników z wkopanych w ziemię opon? Ludzie, zastanówcie się po co oglądacie ten program. Ja go oglądam, bo uwielbiam rosliny pod każdą postacią i w każdej konfiguracji, a nie po to, zeby oceniać gust ogrodniczy właścicieli. Jeśli macie lepsze ogrody, niż te pokazywane, zgloście się do programu a chętnie popodziwiamy ten ład, porządek i konsekwencję stylistyczną.
2022.01.18
~ Lulu
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Laurii zgadzam się.Dlaczego wszyscy myślą, że ktoś czegoś zazdrości.Przecież ten ogród nie ma żadnej koncepcji.Moim zdaniem właściciele chcieliby wszystko i niech tak mają.To ich ogród.Ale dziwię się, że redakcja pokazuje ten ogród jako przykładowy i jeszcze mam się cieszyć, że mogę coś podpatrzyć....
2022.01.18
~ G
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Laurii , z tej wypowiedzi zieje ogien smoka wawelskiego i to tylko dlatego ze gleboko zakorzeniona chorobliwa zazdrosc nie znosi czyjegos sposobu bycia , myslenia i niestety POSIADANIA !!! Pieknego oryginalnego ogrodu .Bardzo interesujacy odcinek i kapitalny swietnie prowadzony program .
2022.01.18
~ Krzysio
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Witam ! Wsciekla z zazdrosci Laurii wyrzucila z siebie jad . I co, ulzylo ? Piekny ogrod i wspanialy odcinek .Pozdrawiamy Redakcje .
2022.01.18
~ Sawicki
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Nikt mnie nie kusil , ogladalem jak zawsze bo uwielbiam ten program . Tak Tak Tak i jeszcze raz tak dla tego wlasnie ogrodu .Piekny to troche za malo , sliczny ogrod , cudo .Nie ma zadnego przerostu formy , ze pomieszane style .A dlaczego nie , Czy wszystko musi byc wedlug regul ? Fantastyczny odcinek .Takie niespodzianki chcialbym ogladac .
2022.01.18
~ Pawel
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Obejrzałam skuszona zachwytami rodziny. Nie, nie i jeszcze raz nie dla tego ogrodu! Dobrze, że pokazano go w programie, uważam, że nie wszystko powinno koncentrować się na poradnikach \"dla każdego\". Jednak dla mnie ten ogród to typowy przykład - przepraszam za słowo - nowobogackiego przerostu formy, nie, właściwie to - braku formy. Właścicielom podoba się i Toskania, i CHorwacja, i Japonia, ale i nawet swojski polski las. Więc dumny właściciel mówi, że chce żeby ogród wpisywał się w krajobraz, dlatego ta wyspa brzózek, ale zaraz widzimy, że trudno mu zrezygnować z kaskad i fontann, które widział we Włoszech, więc brzózki pasują jak przysłowiowa pięść do oka (a właściwie to może raczej te kaskady do Beskidu). Każdy zbiornik wodny z innej parafii i niestety widać, że powstawały na zasadzie \"A niech to, co szkodzi, zbidujemy se jeszcze jeden basenik\". Domek szczyci się mianem toskańskiego, ale ogród tak naprawdę jest głównie dalekowschodni, szkoda tylko moim zdaniem, że nie utrzymano tej stylistyki do końca. No właśnie, pomieszanie stylów, mógłby być \"twórczy\" eklektyzm, ale jest powaga i zadęcie i przez to całość zgrzyta, ach, zęby zgrzytają, bo to wszystko nie stroi. Ale działka piękna, położenie super i nie wątpię, że gospodarze dobrze czują się w swoim ogrodzie. Czasem może warto, szczególnie jak się dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi, skonsultować swoje pomysły ze specjalistą.
2022.01.18
~ Laurii
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
a charyzmom.....
2022.01.18
~ g
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Witam!!! ja ten odcinek oglądam cały dzień na okrągło i mam nadzieję ,że pani Maja odwiedzi ten ogród jeszcze raz i pokaże nam nowe pomysły właścicieli bo na pewno na tym nie przestaną .PIĘKNY TEN ODCINEK !
2022.01.18
~ gość
nóż się w kieszeni otwiera
wredny naród
2022.01.18
~ mojojojo
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Gratulacje dla gospodarza ,wspaniałego męża,ojca z pasją . Taki wzór dla mężczyzn .Człowiek o wielkim twórczym talencie, z charyzmom .Tacy Polacy powinni nas reprezentować . Nie narzekalibyśmy na partactwo,prostactwo,głupotę i biedę. Kocham takich ludzi. Takich Polaków! Ogród marzeń. Polka
2022.01.18
~ Polka
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Czytam o tym ,co Ci ludzie piszą i w głowie mi się nie mieści ,że w ludziach tyle jadu i zazdrości.Nieładnie to świadczy o nich! Mnie się program bardzo podobał Pozdrawiam Panią Maję i proszę o więcej!
2022.01.18
~ Kati
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Z komentarzy pracowników wynika ,że ten ogród powstał za ludzką krzywdę. nadal się wam tak podoba wiedząc o tym?
2022.01.18
~ gosc
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Brawa dla wszystkich , ktorzy tworzyli ten niepowtarzalnie piekny ogrod .Nie ma zadnego znaczenia kto jest wlascicielem , a kto wykonawca .Liczy sie fakt powstal ogrod ktory wznieca mase emocji , porusza wszystkich.Dla mnie bomba ! Wspanialy program .
2022.01.18
~ Wlodzimierz
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Dziękuję właścicielom, że zaprosili mnie do swojego ogrodu za sprawą programu \"Maja w ogrodzie\". Dzięki takim programom możemy zobaczyć przepiękne odważnie urządzone ogrody i tego właśnie oczekuję od kolejnych odcinków, bo ogródki działkowe mogę sobie zobaczyć w każdej miejscowości spacerując z psem i jakoś ciężko znaleźć w nich inspiracje gdy jest \"mydło,powidło\" i...stara wanna. Tak bardzo chcecie, żeby ten program był o niedoinwestowanych, zwykłych ogrodach? Przecież takie ogrody widzimy na codzień z okien samochodów, autobusów, podczas spacerów i zawieszamy na nich wzrok tylko na chwilę, a wracamy myślami tylko do tych najpiękniejszych, najbardziej zadbanych i urządzonych pomysłowo. Idąc takim torem myślenia, nie pokazujmy w gazetach pięknych wnętrz, dekoracji, kobiet, psów, miejsc na świecie, bo kogo na to stać/kto tak wygląda itp. Ja nie poświęcę 30 minut mojego czasu na oglądanie programu o pani np. Janinie, która z ukradzionej w markecie sadzonki mozolnie tworzy swój ogród od 20 lat, bo jest to dla mnie nudne i mało pouczające.
2022.01.18
~ Nina
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
przecież p.Krzysztof sam tego nie projektował!
2022.01.18
~ gogo
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Niezrozumienie wielu osób polega na tym, że zapominają, że ogród to nie tylko rośliny. Są np. ogrody japońskie w stylu zen, gdzie jest tylko żwir i kamienie. Ogród dla wielu ludzi to drugi dom, zielone pokoje gdzie mieszkają. A gdyby tak w Polsce nie było zimy (przyznacie Państwo, że każdy by dzisiaj tak chciał) możnaby zamieszkać na stałe w ogrodzie. A więc architektura ogrodowa, która towarzyszy człowiekowi od starożytności, to też ogród... A nie ma Pani chociażby ogniska i ławki w ogrodzie?
2022.01.18
~ Jerzy B.
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Droga Redakcjo! Ja nie mam nic przeciwko oglądaniu ogrodów bogatych ludzi.Ale w tym problem,że w tym odcinku było mało o ogrodzie.Oprócz chorej winorośli i dławisza niewiele ich było.Co do gustu właścicieli - każdy robi ogród dla siebie, trudno.Ale ja bym chciała wiecej o roślinach! Ten program był niesmaczny, więcej było w nim chwalenia się a mniej pasji.Sorry, tak to odebrałam.Zresztą w tym kierunku chyba idzie program.A są naprawdę piękne ogrody w Polsce i ludzie co potrafią wiele o roślinach powiedzieć.
2022.01.18
~ G
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Witam, nie podoba mi się to że niektórzy widzowie potrafią tylko krytykować. Program \"Maja w ogrodzie \" oglądam bardzo często i lubię w nim to że pokazuje różne miejsca i ogrody, od skromniejszych przy małych domkach, czy też pięknie zagospodarowane działki a także piękne domy z dużymi ogrodami i bardzo ciekawymi rozwiązaniami które można zastosować w różnych miejscach. Właściciele mają piękny ogród i widać że wkładają w to dużo pracy i serca, gratuluję:) A Pani Maja prowadzi wszystkie odcinki w tak przyjemny sposób, że ciężko się oderwać od telewizora:)
2022.01.18
~ Joanna_WR
ogród toskanski
rudy a firma nazywa się:::?????? a propo pieczenia chleba lub winorośli to można na każdej dzialce , tylko trzeba mieć na postawienie taaaakiego pieca lub piwniczki na wytworzone wino, większość ma rację program nie o ogrodzie: roślinach o jego zagospodarowaniu lecz o ich bogactwie , już nie będę oglądać takich programów. Maju -drobni ogrodnicy potrzebują porad dotyczących roślin ich nasadzeń, podcinania i wielu , wielu typowo porad a nie oglądania basenów
2022.01.18
~ mania
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Szanowni Widzowie!
Gorąca dyskusja tutaj rozgorzała, więc i my dodajemy kilka słów od siebie.

W programie od lat pokazujemy rozmaite miejsca - czasem są skromne, czasem bogate. Nie możemy pokazywać tylko skromnych ogrodów, bo Widzowie programu mają różne potrzeby, każdego interesuje coś innego. Część z Państwa ma małe ogródki, część ma duże. Tak się w życiu układa. Dlatego pokazujemy i jeden i drugi rodzaj ogrodów. Czasem duże, czasem małe. Czasem kwiatowe, czasem leśne. Czasem osiedlowe, czasem wiejskie.
Pojawia się krytyka \"bogatych\" ogrodów, ale często jedynym argumentem w dyskusji jest fakt, że ktoś wynajęty w tym ogrodzie pracuje. A czy ogród jest przez to gorszy? Brzydszy? Nie!
Spójrzcie na to inaczej: właściciele ogrodów, którzy wynajmują ogrodnika i architekta, muszą mu płacić za pracę. A Państwo oglądając program, macie te porady za darmo! I za darmo można wykorzystać te same pomysły w swoim ogrodzie. To ogromna wartość. TRZEBA TYLKO CHCIEĆ korzystać z wiedzy, którą przekazujemy, a nie narzekać, że ktoś jest zamożniejszy:) - to przecież niczego nie zmieni.

Przykro nam bardzo, bo mamy poczucie, że niektórzy z Państwa są niesprawiedliwi dla właścicieli pięknych ogrodów, które odwiedzamy. To przemili ludzie, którzy ciepło przyjmują naszą ekipę. To, że osoba jest zamożniejsza, NIE OZNACZA, że nie ma serca do swojego ogrodu! Brak serca i brak wiedzy może zdarzyć się tak samo u osób ubogich, jak i zamożnych.
Dlaczego więc mamy pomijać duże, piękne ogrody? Nie chcemy tego robić, bo są pełne pomysłów, inspiracji! Nie chcemy też pomijać małych i skromnych - też mogą być źródłem pomysłów.

Dlatego apeluję: oglądajcie Państwo wszystkie ogrody! I te duże i te małe! Nie zastanawiajcie się, czy drzewo zostało posadzone ręką ogrodnika czy właściciela - obie te ręce są tak samo dobre, a rośliny otaczane taką samą miłością. Korzystajcie i zachwycajcie się, nie koncentrując się na tym, czy trawnik kosi pan A, czy pan B.
Pozdrawiamy!
2022.01.18
Redakcja
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
No cóż. Po przeczytaniu tylu zawistnych komentarzy o pokazanym ogrodzie nasuwa się tylko jedna odpowiedź. ZAWISTNICY nie oglądajcie tego programu. A dla mnie to była przyjemność patrzeć na ten pięknie i pomysłowo urządzony ogród i szczęśliwych domowników. Wiele ciekawych rozwiązań i cudowny toskański zakątek. Ale niektórzy komentatorzy są w swoich opiniach niesprawiedliwi. Pani Maja pokazuje wiele ciekawych ogrodów ,zarówno działkowiczów jak i prywatnych posesji. Nie będę przypominać poszczególnych odcinków, bo zawistnikom też się to nie spodoba. Pani Maju, bardzo dobrze, że pokazuje nam Pani różne ogrody i te skromne i te bogate,i te w terenie i te na balkonach i tarasach, bo każdy ogród ma w sobie swój urok i cieszy. Też jestem posiadaczką ogrodu, w którym bardzo chętnie i dużo pracuję a z porad z Pani programu często korzystam .Dziękuję za cudowny program i czekam na następne odcinki, które oglądam po kilka razy .
2022.01.18
~ danutadalia
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Ogród przepiękny o przemyślanej formie. Widać ogrom pracy włożonej w jego powstawanie i prowadzenie, no i z pewnością nie na kieszeń zwykłego śmiertelnika. Pozdrwiam właścicieli, Monika właścicielka też niczego sobie ogrodu.
2022.01.18
~ Monika
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Ogród przepiękny o przemyślanej formie. Widać ogrom pracy włożonej w jego powstawanie i prowadzenie, no i z pewnością nie na kieszeń zwykłego śmiertelnika. Pozdrwiam właścicieli, Monika właścicielka też niczego sobie ogrodu.
2022.01.18
~ Monika
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Cudowne miejsce! Na pewno będzie dla mnie inspiracją!
2022.01.18
~ Aga
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
\"Taki program powinien sie opierac na pokazywaniu porad ogrodniczych oraz ogrodow ludzi prostych ktorzy stworzyli ogrody sami ciezka praca i malym kosztem\"
Heheheh, POWINIEN? Bo ty tak mówisz?A czy program nazywa się \"Maja w ubogich ogrodach, ulepionych najtańszym kosztem\"? Maja pokazuje i zawsze pokazywała RÓŻNE ogrody. Ja się nudziłam, jak były działkowe, osiedlowe - bo nuuuda, nic ciekawego. Takich ogrodów mam tysiąc za płotem. W telewizji chce zobaczyc coś ciekawszego, innego.
2022.01.18
~ melania
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Polacy sa narodem wrednym , zazdrosnym i zlosliwym .Nie potrafia scierpiec czyjejs pomyslnosci i trudu .Posiadam ogrod dosc spory , pracuje w nim sam , czasem z rodzina .Rzeczywiscie ogrod jest bardzo wyrozniajacy sie w okolicy . Ile sie naslucham chamskich zaczepek , roznych przytykow , zlosliwosci .Ile zaznalismy zniszczen tylko dlatego aby zniechecic do dalszej pracy .Jednej nocy scieto nam wierzcholki 8 pieknych swierkow .Ktoregos dnia slysze ,ty pewnie niedlugo bedziesz plot malowac na zloto.Zalozylem kamery i skonczyly sie zniszczenia .Taka jest Polska. Jak czytam te durne pisaniny typu Goska lub jakikolwiek kowalski to wiem ze dlugo jeszcze Polska bedzie przecietna pod kazdym wzgledem . Pan Maju , ogladajmy to co niesie rozwoj , co jest piekne co jest przyszloscia w sferze ogrodow. Uwazam ze realizuje Pani piekny program i w dobrym kierunku
2022.01.18
~ Zen
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
JAK OBSERWUJĘ MAJE W OGRODZIE, TO PO TYM BOGATYM Z PEWNOŚCIĄ POKAŻE JAKIŚ WIEJSKI OGRÓD Z KWIATAMI, bo Pani Maja zaspokaja różne gusty - zobaczcie jak różnorodne są ogrody - czy to nie jest piękne??
2022.01.18
~ Joka
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Witam!!! to prawda ,że Polacy są zazdrośni i wredni ja uważam ,że ten program jest po to żeby pokazać jakie mamy piękne ogrody w Polsce i pochwała za ten ogród bo ja będę kilka razy oglądała ten odcinek.
2022.01.18
~ margot
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Obejrzałam jak zawsze kolejny odcinek. Wszystko jest ładne ale dla mnie za bardzo oderwane od rzeczywistości. Powtórki nie będzie.
2022.01.18
~ Gosia.
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
jeżeli stać ludzi na taki ogród to przeczytajcie komentarze ludzi zatrudnionych w ich firmie
2022.01.18
~ rudy
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Ogród fantastyczny! Przemyślany, bardzo funkcjonalny... Sam chciałbym taki kiedyś mieć. Gratuluję właścicielom pomysłu i realizacji.
2022.01.18
~ Bart_nl
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Ilość komentarzy pod takim odcinkiem tylko świadczy o tym jak bardzo zawistnym narodem jesteśmy. Typowy Kowalski ma tylko jedno motto \"ja nie mam dobrze, to nikt inny nie może mieć lepiej. A jeśli ma, to ja nie chcę tego oglądać!\". Żałosne...
2022.01.18
~ wuwu
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
No tak, Polacy jak zawsze z zawiścią i oburzeni. Bogaci już chyba nie mają prawa mieć pięknego ogrodu.Nie dziwię się, ze postawili takie potężne mury, bo Polaczki by zaraz komentowały jak to się \"chwalą\". Może trudno wam to zrozumieć ale są RÓŻNE ogrody i ludzie mają RÓŻNY budżet. Mi tam się odcinek podobał, bo po prostu pokazał w jakim stylu można urządzić ogród mając więcej kasy i na pewno wiele ludzi się tym również zainspriowało.
2022.01.18
~ bbbbb
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Chciał bym zauważyć iż ten program to nie poradnik ogrodniczy (taki charakter ma podobny-również dobry Rok w Ogrodzie w sobotę TVP1) Program pokazuje nam (i reklamuje oczywiście) założenia ogrodowe profesjonalnych ogrodników. To maj być inspiracje i po części sugestia aby korzystać z pomocy specjalistycznych firm a nie kombinować samemu (fakt że sam też kombinuję samodzielnie. oczywiście inspirując się tego typu programami i forum ogrodniczym)
2022.01.18
~ anty
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Poprostu koszmar chwalenie sie na kazdym kroku co to ja nie mam .Taki program powinien sie opierac na pokazywaniu porad ogrodniczych oraz ogrodow ludzi prostych ktorzy stworzyli ogrody sami ciezka praca i malym kosztem .Bardzo lubilem ten program ale coraz bardziej pokazujecie banalne opgrody ktorych w polsce ni e malo albo ogrody dedykowane milionera .Widocznie ten program jeszcze nie dorosl do tego by osiagnac poziom programow emitowanych w innych krajach np.Wielkiej Brytanii jak Gardeners World moze warto by bylo troche podpatrzec sie jak robi pozadne programy ogrodnicze .Jak na kogos kto skonczyl studja w kierunku architektury krajobrazu prezentuje pani naprawde marny pozion tak samo jak ten program.
2022.01.18
~ przemo12
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Każdej soboty i niedzieli wstaje wcześniej,aby oglądnąć premierowe odcinki Maja w ogrodzie.Tym razem będę wolała sobie pospać jak mam patrzeć na taki przepych,gdzie jest mało o roślinach.Nie pisze tego z zazdrości,ale jest to program ogrodniczy,a nie pokazujący bogactwo materialne ludzi.
2022.01.18
~ Wiola
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Szczerze,to nie mogłam oglądać tego odcinka!Złotego buddy tam jeszcze brakuje!Mało w tym odcinku było o roslinach.Miałam wrażenie,że oglądam bogactwo materialne właścicieli...tragedia.Pergola naciapana,mało estetyczna do takiego basenu.Chociaż tam było widać trochę natury.Pani Maju-więc ogrodów prostych ludzi,nawet działkowiczów.Takiego czegoś nie chcę ogladać!!!!
2022.01.18
~ hanka
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Szczerze,to nie mogłam oglądać tego odcinka!Złotego buddy tam jeszcze brakuje!Mało w tym odcinku było o roslinach.Miałam wrażenie,że oglądam bogactwo materialne właścicieli...tragedia.Pergola naciapana,mało estetyczna do takiego basenu.Chociaż tam było widać trochę natury.Pani Maju-więc ogrodów prostych ludzi,nawet działkowiczów.Takiego czegoś nie chcę ogladać!!!!
2022.01.18
~ hanka
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Lubiłam ten program do momentu pokazania tego odcinka.Przecież większość z nas działkowców nigdy w życiu nie osiągnie takiego poziomu luksusowego ogródka! Aż przykre że mamy w Polsce takie kontrasty.My oczekujemy zwykłych, praktycznych porad uprawy roślin ,a nie chwalenia się jak to 1% Polaków się powodzi.
2022.01.18
~ Działkowiczka
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Aniu: wydaje mi się,że jest to program o ogrodach i ten był jak najbardziej o ogrodzie urządzonym w stylu nie przeładowanym roślinami. O roślinach było jak najbardziej: była winorośl o owocach porażonych coprawda mączniakiem ale zważywszy, że był to kilkunastoletni egzemplarz w pierwszym sezonie po przesadzeniu w dodatku jak zrozumiałem sprowadzony z Toskani czyli jakiejś ciepłolubnej odmiany to nic dziwnego, że on odchorowywał to przemieszczenie w tym sezonie. Było o oleandrach rosnących w sezonie w gruncie a na zimę wykopywanych i przechowywanych w pomieszczeniu o temperaturze plus 15. Było o starych czereśniach, którym daje spokój okoliczne ptactwo bo w dolinach ma więcej sadów :) Było tez o żywopłocie okalającym z trzech stron tę posesję. Jakkolwiek lubię inny typ ogrodów to ten odcinek bardzo mi się podobał , najbardziej chyba z wszystkich jakie widziałem z Panią Mają i może własnie dlatego min,ze Pani Maja nie mówiła zbyt wiele o roślinach i nie miała przez to okazji powiedzieć czegoś niemądrego :))))))) z pozdrowieniami
2022.01.18
~ trawki
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Brakowalo mi porad i informacji dotyczacych roslin. Pokazany byl natomiast styl i poziom zycia wlascicieli! To jest program dla amatorow ogrodnictwa?
2022.01.18
~ anka
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Oglądałam z mężem odcinek o tym ogrodzie. Bajeczny, elegancki, ekstrawagancki - podobał nam się bardzo.
2022.01.18
~ monia
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
No właśnie, tym ludziom pasji nie brakuje, sami pieką chleb (do tego nie trzeba mieć kasy), chcą robić wino, to też pasja ogrodniczo-spożywcza ( jak u wielu działkowiczów), ich syn fotografuje, bo jest normalnym myślącym człowiekiem. Sadzą pnącza, cieszą się z czereśni. Czyli temat dla pani mai jak najbardziej odpowiedni. A to że mają więcej pieniędzy? Komu to przeszkadza. Gdy nie było tych dziwnych budowli na ich działce, ogród tez byłby piękny, bo ma cudne widoki (chociaż toskański domek jest śliczny).
2022.01.18
~ obiektywna
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
A mnie denerwują ludzie którzy uważają ze jesli ktoś ma piękny i bogaty ogród to na pewno nic tam nie robi, istnieją rownież bogaci pasjonaci dla których praca w ogrodzie jest pasja. Ale to tylko moje osobiste zdanie.
2022.01.18
~ Max
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Nie podobaja mi sie wypasione,bezduszne,nieprzytulne ogrody ktore nie reprezentuja wlasnej inwencji i wkladu wlasnej pracy ich wlascicieli!Takie ogrody reprezentuja grubosc portfela i snobizm ich wlasciciel!Wole juz ogladac malenkie cudenka dzialkowcow,ktorzy ciezka praca i malym nakladem finansowym czesto robia przytulne cudenka!
2022.01.18
~ ola
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Ogród i otoczenie piękne dla oka i chyba każdy (nie wyłączając niezadowolonych pracowników firmy właściciela) chcieliby przeżyć w takich warunkach resztę życia. Cudo, o którym może jedynie pomarzyć 99% Polaków. Wolę ludzi wykorzystujących swój majątek do tak pięknych rzeczy a nie gwiazdorzenia i \"celebrytowania\" się na wszelakich przyjęciach. Pozdrawiam właścicieli za poczucie estetyki i upraszam panią Maję o pokazywanie też ogrodów dla tych ludzi kochających przyrodę z mniej zasobnym portfelem.
2022.01.18
~ Hanell
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Bardzo ładne elementy, ale ogród nie ma jednej spójnej koncepcji. Właściciele dysponują dużymi środkami finansowymi i co się im podoba - chociaż nie pasuje do tego co już jest - to robią. Jak się ma nowoczesna \"Bacówka\" do toskańskiej altany z pergolą ?
2022.01.18
~ Agrodniczka
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
chyba właściciele zaęczli komentować i chwalić swoje włości :P
2022.01.18
~ marta
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Basniowa bajka i zyc nie umierac .Dziekuje Pani Majeczko
2022.01.18
~ Antonina
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Przecudny ogrod !!!!!!!!!!!!!!!!! Pani Maju tylko takie cuda chcemy ogladac .Kazdy z tego moze czerpac ile chce i moze
2022.01.18
~ JJ
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Piękny!
Basenu sobie nie zrobię, ale lustrzane donice to fantastyczny pomysł.Wreszcie w Mai ogród, z ktorego można czerpać pomysły, a nie jakieś nijakie ogrodki, jakich tysiące, które niczym sie nie wyrożniają.
2022.01.18
~ Lena
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
dla kogo ten odcinek. milionerzy i tak nie oglądają, bo maja siłę roboczą. bardzo proszę zejdźcie na ziemie bo program zdaje się odrywać od rzeczywistości jak nasi politycy. może tym razem pokażcie ogród, który mimo jako takiego zagospodarowania potrzebuje nowego spojrzenia,pomyslu, podpowiedzi nowych nasadzen itp. więcej widzów na tym skorzysta!
2022.01.18
~ atyz
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Ogrod nie jest projektu Pana Krzysztofa , tylko zatrudnionego projektanta..
2022.01.18
~ Edyta
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
bajka!! jestesmy z mężem zachwyceni !!!
2022.01.18
~ iza
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Ogrórd przepiękny gratuluje właścicielom =sama chciałabym mieć chociaz jeden z zakątków tego ogrodu - niestety moja dzialka jest za mała wiec nic z tego programu nie wykorzystam u siebie , Ale wiem jedno zawsze mówiłam ze mogłabym sprzedac dom ktory wybudowałam ale nie rozstane sie z ogrodem ktory wokół niego sie roztacza - dzis pomyślałam ze do tego ogrodu mogłabym sie przenieśc. Jeszcze raz gratuluje.
2022.01.18
~ Jola
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Bardzo piękny i zadbany ogród . Gratuluję właścicielom tylu fajnych pomysłów
2022.01.18
~ żaba
OBY Więcej Takich OGRODÓW ! ! !
.. Było pokazywanych w Pani odcinkach Pani Maju. Nawozy, oborniki oraz inne rolnicze atrakcje powinny mieś swoje miejsce i czas również .. Ale Należy pokazywać jak ludzie w Naszym Biednym Kraju potrafią żyć i robić t oz klasą ... \"Maja w Ogrodzie\" na szczęście nie jest i nie powinien być programem tylko dla osiedlowych działkowców w podeszłym wieku ...;-)) Dzięki takim odcinkom młodsze społeczeństwo bierze też zżycia porzyteczne rzeczy. A wszystkim: małym i wielkim działkowiczom polecam fajne japońskie przysłowie: \"Chcesz być szczęśliwy 1 dzień - UPIJ SIĘ Chcesz być szczęśliwy 1 Rok - OŻĘŃ SIĘ ;-)) Chcesz być szczęśliwy Całe Życie - ZAŁÓŻ OGRÓD !!!!
2022.01.18
~ xxxx
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Poprzedni ogród z Bielska Białej był tak samo drogi, i było sporo zachwytów. Dla mnie rewelacyjni są gospodarze - wulkany energii skoro sami wszystko robią. A właściciel projektuje, podpatruje, kombinuje jak to co zobaczy na świecie zrobić u siebie - czy to nie jest godne podziwu? Tu nie ma żadnej firmy ogrodniczej, która zwykle tak denerwuje forumowiczów. Skoro ci państwo tak pracują we własnym ogrodzie, to mają też głowę do zarabiania pieniędzy, z pewnością mają dobrze zarządzaną przez nich i dobrze zarabiającą firmę. Pracowitość i inteligencja - ot co! I tego im zazdroszczę. A ogród piękny - taki do wypoczynku.
2022.01.18
~ warszawianka
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Nie ma to jak zawiść Polaczków... Negatywne komentarze, to czyste malkontenctwo. Zamiast wiecznego niezadowolenia wolę umiarkowany optymizm. Może warto skupić się na tym, co dobre i poszukać inspiracji dla siebie? Również nie dysponuję takimi możliwościami, żebym mogła pozwolić sobie na taki luksusowy ogród, ale znalazłam w nim wiele pomysłów, które można wykorzystać na mniejszą skalę zgodnie z zasobami finansowymi. Już tak w życiu jest, że nie wszyscy mogą mieć po równo. Cieszmy się z tego, co mamy i równajmy zawsze w górę zamiast dołować tych, którzy mają lepiej od nas.
2022.01.18
~ Andreadoria
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Architektura w tym ogrodzie zapiera dech, luksus i przepych, takie ogrody należy również pokazywać. Brakowało mi jednak jakiegoś ciekawego materiału o roślinach, jednak Gardeners\' World jest nie do pobicia.
2022.01.18
~ saxon
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Na pocieszenie to w programie na tvp tez dziś było... Nic nie było tak jak w tvn!!!
2022.01.18
~ go
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Mój poprzedni wpis się nie pojawił, więc powtarzam - Maja w ogrodzie staje się programem skierowanym do wąskiej grupy odbiorców. Ja już, niestety, do niej nie należę - nie ta bajka. Szkoda, bo specjalnie w weekend budziłam się wcześniej, niż musiałam;)
2022.01.18
~ Renata
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
już chyba wszystko zostało powiedziane o tym odcinku !
2022.01.18
~ Adam
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Pokazujecie mocno zainfekowaną mączniakami winorośl jako coś normalnego mówiąc że ładnie obrodzi a prawda jest taka że nic z tych owoców nie dojrzeje! Takie pokazywanie przybliżeń na mocno zainfekowane grona aż kole w oczy! Nic pięknego w tym nie było. Polecam dokształcić się w temacie mączniaka prawdziwego na winorośli. A właściciel mówiąc że z tych dwóch krzewów zrobi wino rozbawiło mnie dokumentnie. Realnie 2-2,5kg nadających się na wino owoców z takich krzewów.
2022.01.18
~ Max99
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Odcinek ewidentnie skierowany do prezesów Narodowego Centrum Sportu, Prezesów Spółek Skarbu Państwa, Prezesów Banków ! Może to był odcinek - dedykowany do ... z lokowaniem produktów ;-) ! Maja w Ogrodzie idzie w tzw. półkę premium - proste tam gdzie w czasach kryzysu jest pieniądz. Przerażające i wg mnie głupie ! Jeszcze jedno produkt reklamowany w Akademii Ogrodnika firmy na W jest nie do kupienia w W-wie i okolicach - to jest najlepsze !
2022.01.18
~ Bożena Pruszków
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Niestety - kiedyś \"Maja w ogrodzię\" była dla mnie źródłem pomysłów, szczególnie, że mój ogród jest młodziutki, a ja sama uczyłam się, czerpiąc z doświadczeń zdobytych przez pokazywanych ogrodników domatorów. Ostatnie programy pokazują ogrody snobistyczne, wielkie, \"na bogato\", gdzie głównym zadaniem właścicieli jest podejmowanie odważnych decyzji, a ulubionym zajęciem odpoczywanie w ogrodzie trzy- czy pięcioletnim, który wygląda jakby miał lat sto... Przykro mi, ale \"Maja w ogrodzie\" chyba zmienia target; ja do niego już chyba nie należę.
2022.01.18
~ Renata
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
... nic dodać nic ująć ! już od dawna dla zwykłego zjadacza chleba w tym programie nic nie ma ! I jeszcze jedno pokazywany nawóz do dno dna, jestem ciekaw czy ci ludzie naprawdę go używają !!!
2022.01.18
~ Grzegorz
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
dokładnie ogród piękny ale dla osób zarabiających po 1000-2000 zł to beznadziejny odcinek bo ani nic pdpatrzec nie mozna td.
2022.01.18
~ ddd
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Widzę ,ze Pani Maja w swoim programie pokazuje tradycyjne polskie ogrody tzw klasy średniej.
2022.01.18
~ jasiofachura
Re: Nowoczesny toskański ogród na łagodnym zboczu (odc. 424)
Rozumiem pokazujecie różne ogrody, ale kogo stać na to ???
2022.01.18
~ Raf

Poprzedni odcinek

U stóp Łysej Góry (odc. 423)

U stóp Łysej Góry (odc. 423)

Ogród, który prezentujemy, położony jest u podnóża Beskidu Małego. Działka dosyć nieforemny kształt, a cały teren leży na stromym stoku góry. Dlatego też...

więcej »
Ocena
96%
4%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Maja poleca

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

Oto interesująca propozycja dla specjalistów: architektów, urbanistów oraz urzędników! Już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu odbędą się szkolenie i warsztaty...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg