Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Hortensje bukietowe

dodano: 09.09.2011

Najpiękniejsze odmiany hortensji.

Podczas naszej wizyty w ogrodzie pokazowym państwa Szmitów, do szkółki zawitał zaprzyjaźniony ogrodnik – pan Lucjan Kurowski z Końskowoli.
 
Właściciele innych szkółek są zawsze mile widziani na terenie gospodarstwa. Razem z naszym gospodarzem, panem Bronisławem Szmitem, pan Lucjan spacerował wśród ciekawych odmian hortensji bukietowej (Hydrangea paniculata).
 
Prezentujemy najważniejsze cechy kilku odmian tej hortensji, która jest bardzo lubiana, bo piękna i odporniejsza na mróz niż popularna hortensja ogrodowa.
 
Odmiana ‘Daruma’ jest dość stara i dość dobrze znana. Ma intensywnie różowy kolor i to właśnie od niej wywodzi się wiele nowych odmian.
 
 
Odmiana 'Phantom' jest bardzo lubiana, bo ma mało kwiatów płodnych, a bardzo dużo kwiatów płonych (tych bardziej ozdobnych), więc jest niezwykle dekoracyjna. Z czasem przebarwia się na różowo. Ma sztywne pędy i co roku obficie kwitnie.
Szkółkarze uważają, że to jedna z lepszych i ładniejszych odmian.
 
 
Jednak zdecydowanie ulubioną przez szkółkarzy odmianą jest hortensja bukietowa 'Vanilla Fraise’.
Jest troszkę wcześniejsza od odmiany ‘Phantom’ i dynamicznie zmienia się w ciągu roku: jej kwiaty przebarwiają się od koloru początkowo białego, poprzez żółtawy i kremowy przez różne odcienie różu, aż do barwy buraczkowej pod koniec sezonu.
 
Doskonale też wygląda po zasuszeniu i nadaje się do bukietów.
 
 
 
Materiał pochodzi z 339. odcinka programu
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
97%
3%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Re: Hortensje bukietowe
Hortensje od Szmita marzenie nie jednego ogrodnika- szkoda, że nie wysyłają - na amatorom hortensji aby je zdobyć muszą pomagać koleżanki z forum ogrodniczego- ale tylko miłośnik hortensji zrozumie potrzebę posiadania innej odmiany - a rozmnażają się też przez patyki. Może więcej w innych odcinkach o hortensjach - są tacy co mają całe kolekcje.
2022.01.26
~ bb

Poprzednia porada

Grota

Grota

Czy w ogrodzie można mieć prawdziwą grotę? Sprawdzamy to w ogrodzie "Na rozstajach".

więcej »
Ocena
97%
3%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Maja poleca

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

Oto interesująca propozycja dla specjalistów: architektów, urbanistów oraz urzędników! Już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu odbędą się szkolenie i warsztaty...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg