Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Kwiaty

dodano: 28.04.2013

Sadzimy kwaty.

Kwiaty
Radzimy odwiedzić centra ogrodnicze, bo pełno kwitnących w nich roślin. Uprawiane w szklarniach lub pod namiotami rozkwitają wcześniej niż w naszych ogrodach. Na stołach kuszą kolekcje wiosennych bylin - jest żagwin w kilku odmianach, biała gęsiówka, skalnice, niebieska litodora, ciekawe gatunki pierwiosnków. Warto posadzić je w ogrodzie, żeby dodać koloru rabatom, zanim zakwitną inne byliny. W nowych dostawach pojawiły się także kwitnące miniaturowe brzoskwinie i grusze w pojemnikach, prowadzone w formie płaskiej korony. Takie drzewka są doskonałe na tarasy i balkony. Koniecznie zaopatrzmy się też w bratki. Wielkowiatowe i miniaturowe – w dziesiątkach odcieni, w kolorach od białego aż do prawie czarnego. A może na wiosnę powiesić w ogrodzie lub na tarasie wiszącą w pojemniku truskawkę, już teraz kwitnącą i nawet z pierwszymi owocami?
 
Możemy już też zacząć obsadzanie naszych balkonów i tarasów. Warto zwrócić uwagę na różnego typu pojemniki, na przykład drewniane. Dla roślin, które mają kwitnąć nieprzerwanie przez pół roku, nieobojętna jest wielkość donicy. Im głębsza i szersza – tym lepiej. Na dno sypiemy drenaż i dobrej jakości, świeże podłoże.A o sadzenia wybieramy dorodne, kwitnące już sadzonki.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
97%
3%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg