Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Energetyczna piramida

dodano: 21.10.2011

Niezwykła budowla powstała w wyniku zainteresowania gospodarza niekonwencjonalnymi metodami leczenia. Jak działa?

Jak wyjaśnił pan Leonard, w piramidzie kumuluje się energia i oddziałuje pozytywnie na człowieka. Zależnie od pokrycia (aluminium, miedź), piramida może mieć różne działanie. Sprawdzają się też piramidy bez pokrycia – wystarczy sam stelaż, zrobiony choćby z drewna, aby piramida dobrze funkcjonowała.
Kąt nachylenia ścian budowli powinien mieć 51 stopni, 51 minut.
 
Najbardziej oddziałuje ściana północna. Południowa nieco mniej, a wschodnia i zachodnia – niemal nie mają efektów.
 
A jak ustawić piramidę?
Powinna być tak, by środkowa oś przebiegająca przez ścianę północną – a także ściana północna – były skierowane na północ.
 
Pan Leonard przeprowadził też wiele eksperymentów dotyczących wpływu piramidy na rośliny. Zaobserwował, że w piramidzie rośliny szybciej rosną (nawet szybciej niż w szklarni!), a nasiona – szybciej kiełkują.
 
 
Pan Leonard wykorzystuje piramidki jeszcze w jednym celu – ustawia je w ogrodzie, odstraszając krety. Krety ponoć wyczuwają, że coś zakłóca ich zmysł orientacji i się wynoszą. Piramidki ustawiono tam, gdzie nasz gospodarz spodziewał się obecności kretów, gdzie przechodzą od sąsiada. Rozstawione są co 2-3 metry
 
A gdzie kupić takie ogrodowe odstraszacze? Wystarczy w internetową wyszukiwarkę wpisać hasło „aluminiowe piramidy”. Okaże się, że nie trzeba wykonywać takich piramidek samemu. Są produkowane w różnych wymiarach w cenie 20-40 zł.
 
Ponieważ piramidka gromadzi energię, co jakiś czas watro ją „oczyścić” – strumieniem zimnej wody. Dodatkowo, kładzie się ją na ścianie bocznej w taki sposób, by światło podstawy było skierowane na północ. Po taki rozładowaniu piramidki (co trwa około doby), ustawia się ją na nowo.
 
 
 
O piramidach mówiliśmy już w programie: przy okazji wizyty u bioenergoterapeuty, Zbyszka Nowaka, a także  w ogrodzie w Osiecznej.
Materiał pochodzi z 345.odcinka programu.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
83%
17%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Re: Energetyczna piramida
Chciałabym zdobyć energetyczną piramidę lecz nie wiem skąd. Kretów mam dużo od kiedy moja córka odkryła, przy likwidacji starego kompostownika, gniazdo kretów, a konkretnie małe kreciki. Szybciutko je nakryła ziemią, aby nie doznały szoku. Założyłam siatkę na krety i nie mam już kopczyków, natomiast trawnik miejscami zapada się, prawdopodobnie tam gdzie występują podziemne krecie korytarzyki .
2021.11.28
~ Rita
Re: Energetyczna piramida
ale jaja...:D
2021.11.28
~ chwdp
Re: Energetyczna piramida
Kochani w piramidy tak jak i w każdą inną dobrą energię- można wierzyć lub nie- to bez znaczenia. Ale jak człowieka dopadnie jakieś choróbsko, lekarze przepisują tony leków i nie moga trafić, co nam dokucza, lub nawet jak wiemy co, to choroba nie odpuszcza- wtedy szukamy innych metod. Proponuję wtedy poszukać w okolicy kogoś kto ma dużą piramidę i poprosić i możliwość posiedzenia w niej. Po kilku wizytach dolegliwości mijają ( czasami po jednej) lub zdecydowanie się zmniejszają. Każdy musi to sprawdzić na sobie sam. Powodzenia.
2021.11.28
~ Irena
Re: Energetyczna piramida
Witam, też walczę z kretami od kilku lat i niestety one są zwycięcami. Stosuję różne pomysły o jakich usłyszę. W tym roku częściowo sprawdziły mi się rórki kupione w sklepie ogrodniczym, wywiołam z 10 kretów do pobliskich lasów i pól.Co do piramidy- jestem jej zagorzałą zwolenniczką, sama mam postawioną dużą ogrodową piramidę o wys. 3 m. Promieniuje na odległośc przynajmniej 100 metrów i pomaga nam w różnych dolegliwościach, można się w niej położyć i po pół godz. człowiek wstaje jak po przespanej nocy,leczy wiele schorzeń i dolegliwości z kręgosłupem włącznie, ale... krety też ją chyba polubiły, bo ich ilość się nie zmienia.
2021.11.28
~ Irena
Re: Energetyczna piramida
a propo kreta , ja w korytarze kreta powkładałam ludzkie włosy /takie od fryzjera/ zrobiłam to trzy lata temu i do dnia dzisiejszego nie mam ani jednego kopczyka, a dokoła mojego ogrodu są pola i las itam sobie \"kolega\" buszuje a u mnie nie ponoć nie lubia zapachu ludzkich wlosów. pozdrawiam
2021.11.28
~ Dana
Re: Energetyczna piramida
Ja też próbowałam kocich odchodów prawie dwa lata temu i jak na razie to działa przynajmniej w tym miejscu co zrobiłam a kret był bardzo złośliwy potrafił w ciągu nocy kilkanaście kopców zrobić. Dwa dni temu pojawił się kopiec ale z drugiej strony domu. Mam nadzieję, że dalej nie pójdzie :(
2021.11.28
~ Magda
Re: Energetyczna piramida
mam sposób na kreta i mogę pomóc (faktycznie jest to piramida lecz o innych parametrach)
2021.11.28
~ ninkor
Re: Energetyczna piramida
Ja krety wygoniłam odchodami od kota.Pomogło w100%Trzeba miec zwirek brudny kocimi odchodami z kuwety i nasypać do kopców.Pozdrawiam
2021.11.28
~ Maria
Re: Energetyczna piramida
Do SUAM.Przeczytaj podręczniki prof.dr.hab.inż.Zb.Królickiego, wykładowcy fizyki na Politechnice Wrocławskiej:Radiestezja stosowana,Energia kształtów czyli radiestezyjne oddziaływanie form geometrycznych, czy Tajemnicze piramidy Cheopsa wyd.Aquarius,Energia piramid-Manfred DImde,Energia z Kosmosu-Joseph Murphy-bo Twoja wypowiedż jest żałosna.Jeśli zrozumiesz ten temat to zaliczasz się do homo sapiens, w przeciwnym przypadku to homo homini lupus est.
2021.11.28
~ Leonard
Re: Energetyczna piramida
Wczoraj gazowałem kretowiska metodą turbo (pomysł własny) Karbid do dziury, polałem wodą, a później wetknąłem końcówkę rury od odkurzacza. W odkurzaczu oczywiście rura wetknięta w wydech a nie ssanie. Żeby mu było jeszcze przyjemniej przy odkurzaczu wypaliłem papierosa. Taki bonus. A niech ma! Puki akcyzy nie podniosą. Od 24 h. Spokój. Mam nadzieję, że kret pakuje walizki i wyjedzie do sanatorium dla chorych na nieżyt oskrzeli.
2021.11.28
~ SwFr
Re: Energetyczna piramida
Kiedyś moja mama miała przedwojenne futerko z kretów, pamiętam, że było mięciutkie i miłe, widać dziadek też był zajadłym ich wrogiem. Powodzenia
2021.11.28
~ Ania
Re: Energetyczna piramida
Dzisiaj zakopałem słoik metodą ~krisa. Nie do końca wiem czy dobrze zrozumiałem jak wyciąć dziurę w rurze, ale nie poddam się. Pzdr Ps. czy krety są jadalne? ps.2 pytam tak na wszelki wypadek gdyb udało się dorwać gada*. *wiem, że to ssak ps.3 a może go wypcham i trofeum powieszę nad kominkiem? Jak się wypycha kreta?
2021.11.28
~ SwFr
Re: Energetyczna piramida
W moim ogrodzie krety królują.Dzisiaj udało mi się złapać żywcem jednego z nich. Wyniosłem go na pobliską łakę jakieś 100 metrów. po przeczytaniu komentarzy obawiam się ,że wróci ale przynajmniej porę dni będę miał spokój z kopcami na trawniku.Nie wierzę w żadne metody, próbowałem wszystkiego (trucizna,karbid.świece dymne,odstraszacze elektroniczne itp.) Walczę z nimi kilka lat a one są górą To małe spryciarze.
2021.11.28
~ janusz
Re: Energetyczna piramida
Witam!! Moj kret wyprowadzil sie po nastepujacym tricku. Do tunelu wlozylam wycieta z jakiejs kiczowej grajacej karty urodzinowej/bozonarodzeniowej czy innej element grajacy (otworzony, tak by gral i otulony folia by wilgoc do niego nie dotarla). Wiem, ze krety sa gluche, ale widocznie drgania z grajacej karty jakos do nich dochodza - a karta grala chyba przez kilka dni, bo przykladalam ucho do ziemi :)) Kret sie wyniosl i nie wrocil! Przepis angielskich ogrodnikow. Oni wiedza chyba najlepiej. Trawniki maja nieskazitelne od setek lat....
2021.11.28
~ beatamelania
Re: Energetyczna piramida
Kris czy mógłbyś zamieścić zdjęcie poglądowe takiej pułapki?
2021.11.28
~ Grzegorz
Re: Energetyczna piramida
Zapewniam, Cię Bebe, że te \"jałowe piaski\", to w rzeczywistości żyzna gleba pszenno-buraczana. Tyle tylko,że w miejscu gdzie wypuściłem kreta, nie była jeszcze uprawiona. Chodziło mi o to, żeby swoim zwyczajem nie zakopał się od razu w ziemi, gdyż z filmiku byłyby nici. A tak chwilę pobiegał i zagrał swoją życiową rolę. Chwilę później zapewne zajadał smaczne dżdżownice :)
2021.11.28
~ kris
Re: Energetyczna piramida
Obejrzałam film Krisa, śliczny ten krecik, ale żeby było humanitarnie, to trzeba go wypuścić tam, gdzie jest jedzenie. Na jałowych piaskach (jak na filmie) to może zdechnąć z głodu. Nie przypadkiem zagląda do naszych ogrodów, bo ma smaczne dżdżownice, a te są tam, gdzie żyzna ziemia. Walka toczy się 24 godziny na dobę.
2021.11.28
~ Bebe
sposób na kreta
Metoda pracochłonna, lecz skuteczna, sam sprawdziłem. wykopałem na sztych pas szerokości 1m i długości pasa trawnika (ok 20cm głęboki), na dno siatka do styropianu lub z tworzywa o oczku 1cm i zasypać, obok drugi wkop, siatka na zakładkę i tak cały trawnik. Od 4 lat nie wiem co to kret, trawa bez problemu przerasta oczka siatki. Wspaniały sposób, choć pracochłonny.
2021.11.28
~ jur
Re: Energetyczna piramida
Może i nie wszędzie kret jest pod ochroną, ale jest to ŻYWE stworzenie, które też chce żyć, więc po co je NEPOTRZEBNIE zabijać? Kret nie jest winien temu, że Stwórca kazał mu żyć pod ziemią i kopać kopce. A poza tym, skąd biedny ma wiedzieć, że znajduje się na terenie prywatnego, zamkniętego ogródka, a nie np, w polu, na którym chroni go immunitet? A sposób ze słojem i rurką wygląda tak: Znajdujemy poziomy kreci kanał, zakopujemy duży słój tak, żeby górna jego krawędź znalazła się na wysokości dna kanału. Przecinamy ok. 80-ciocentymetrowy odcinek rurki PCV fi 50 (typowa, kanalizacyjna) wzdłuż i jedną z połówek umieszczamy nad słojem tak, aby jej końce znalazły się w wylotach kanału. Oczywiście rurka \"plecami\" do góry! Całość przykrywamy kawałkiem folii i przysypujemy ziemią tak, aby nie dostała się do słoja. Kret dwa razy dziennie robi obchód wszystkich swoich kanałów, idzie więc sobie nic nie podejrzewając, trafia na rurkę, która nie pozwala zboczyć mu z trasy i wpada do słoja. Pułapkę trzeba sprawdzać dwa razy dziennie, bo krecik ma bardzo szybką przemianę materii i gdy nic nie je ponad 12 godzin, pada. Słoik z kretem wyciągamy z ziemi i wypuszczamy na wolność przynajmniej 6 km od ogródka, bo wróci! A jaka to frajda obserwować wypuszczonego kreta! Nagrałem tą chwilę, a syn umieścił na youtube. Popatrzcie! http://www.youtube.com/watch?v=KVef65CpSBI
2021.11.28
~ kris
Re: Energetyczna piramida
A może łatwiej jednak będzie z piramidkami. Ciężka praca tak biegać po ogrodzie ze słojem i rurką. Oto cytaty z książki \"Urządzenia poruszane siłą umysłu\" napisanej przez amerykańskiego profesora fizyki: \"Piramidki wykonane z materiałów nie przewodzących prądu używano w różnych celach.... jej kształt jest biernym ośrodkiem koncentracji energii... koncentruje, ogniskuje lub w inny sposób rezonuje mikrofalowe częstotliwości atmosfery.. \" Warto spróbować, może metoda pana Leonarda na krety jest skuteczna. Niektórzy badacze dowiedli, że nawet nie trzeba ustawiać piramidy dokładnie w stosunku do stron świata, bo głównie chodzi o działanie jej niezwykłego kształtu. Dzięki temu w środku mumifikowano zwłoki, ostrzyły się żyletki, szybciej rosły nasiona. Było to wielokrotnie sprawdzane i uzyskiwano powtarzalne wyniki.
2021.11.28
~ Ania
Re: Energetyczna piramida
Witam, Z KRETEM SPRAWA NIE JEST TAKA PROSTA, USTAWA z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody mówi, że kret Talpa europaea - jest pod ochroną, ale nie obowiązuje na terenach zamkniętych, brzmi to tak: \" z wyjątkiem występujących w zamkniętych ogrodach, szkółkach i na lotniskach\"
2021.11.28
~ REDAKCJA
Re: Energetyczna piramida
Kris, Jakiej rurki (średnica) używasz i po co przecinasz wzdłuż? Mógłbyś zamieścić gdzieś schemat?
2021.11.28
~ SwFr
Re: Energetyczna piramida
Kretobójco, nie wiem, czy wiesz, ale krety są w naszym kraju pod o c h r o n ą !!! A zwierzątko można w prosty sposób schwytać, używając szklanego słoja i rurki PVC przeciętej wzdłuż. Ż y w e g o kreta wywozimy przynajmniej 6 km od ogródka i wypuszczamy np. na łące. Zawsze tak robię, żaden kret nie zagrzał miejsca w moich włościach dłużej, niż 48 godzin.
2021.11.28
~ kris
Re: Energetyczna piramida
Ponieważ w mailach od Państwa pojawia się sporo pytań o to, gdzie kupić piramidy, podpowiadamy raz jeszcze, by wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło \"aluminiowe piramidy\". Wyskakuje dużo firm, które sprzedają takie piramidy; można sobie sprawdzić ceny i lokalizacje różnych producentów i wybrać dogodne dla siebie warunki sprzedaży.
2021.11.28
Redakcja
Re: Energetyczna piramida
Metoda na kreta (dość brutalna i uwaga na dzieci!!!!) - Wykopujemy do wiadereczka kilkanaście dżdżownic. Lekko je unieruchamiamy, aby nie uciekały (tylko nie brutalnie). Następnie oprószamy je trutką na szczury, tak aby proszek poprzyklejał się do dżdżownic. Wszytko robimy w rękawiczkach i mieszamy np. patyczkiem. Taki posiłek umieszczamy w tunelu kreta. Otwór kopca zatykamy np. kamieniem (tak aby nie zasypac tunelu). Istotne jest aby do dżdżwonci nie miały dostepu ptaki, pies, etc. i oczywiście dzieci.!!! Używać, gdy inne metody zawiodły.
2021.11.28
~ kretobojca
Re: Energetyczna piramida
Ja likwiduję kopce. Jak nie posprzątasz to trawa żółknie. U mnie kopce są olbrzymie. Jeden kopiec to wiadro, a często wiadro i pół następnego. Dzisiaj odkręciłem butlę z gazem od grilla, przymontowałem kawałek starego węża od wody i w dziurę! Propan jest słabo trujący (niestety) ale cięższy od powietrza. Liczę, że jak się gad (mimo, że to ssak) nawdycha to chociaż astmę złapie czy cuś. Ale z drugiem strony, nie zdziwiłbym się gdyby miał na podorędziu małą, krecią maseczkę gazową. Jutro nie zważając, że to święto podłubię w dziurze taką spiralą do przepychania rur kanalizacyjnych. To wojna ! Hough
2021.11.28
~ SwFr
Re: Energetyczna piramida
Podobnie jak mój poprzednik poległam na walce z kretem. Wszystko już było i nic. Kret jak był tak i jest. Mam nawet wrażenie, że sprowadził sobie kogoś do towarzystwa. Mój trawnik - do tej pory najładniejszy w okolicy, wygląda jak osiedle surykatek. Nawet już nie zasypuję kopców, bo i tak na drugi dzień są nowe. Słyszałam o kotach polujących na krety, a wujek mojego kolegi ma psa, który na nie poluje. Niestety mieszka za daleko, żeby go do mnie sprowadzić. Co ciekawe w okolicznych ogrodach ie ma kretów, tylko u mnie.Polubił mnie czy co? Spróbuję z tymi piramidkami, chociaż nie jestem przekonana, ale tonący brzytwy się chwyta.
2021.11.28
~ Sarna
Re: Energetyczna piramida
Poległem w walce z kretem... A trafił mi sie zawodowiec i cwaniak (z Wa-wy czy co?) Skoro zastanawiam się nad kupnem takich piramidek na kreta, to znaczy że już doszedłem do ściany. Jak już kupię i poustawiam, a kret będzie się tarzał ze śmiechu - to pozostanie mi tylko Kaszpirowski albo poszukiwanie starej lampy z Dżinem w środku.
2021.11.28
~ SwFr
Re: Energetyczna piramida
Tak tak Maja podniosła oglądalność TVN-u o 0.4% i to jest sukces piramidek w ogrodzie........
2021.11.28
~ Patrzałek
Re: Energetyczna piramida
Oglądając program Mai za bardzo nie wierzę w siłę oddziaływania piramidek na samo poczucie, intensywniejszy wzrost roślin itp.itd.co nie znaczy że piramidalne budowle o dużej wielkości nie są bez znaczenia test to trudne do określenia jak i do zmierzenia.Ale jak ktoś w to wierzy a wiara czyni cuda to może tak jest???
2021.11.28
~ Oglądacz
Re: Energetyczna piramida
O tych piramidach to tak na serio-serio? Naprawdę? Daleki jestem od wyśmiewania, ale mowę mi odjęło widząc panią Maję w poważnym programie z piramidkami....
2021.11.28
~ Marek
Re: Energetyczna piramida
Totalny absurd. Wszytko naiwnym mozna wcisnac....
2021.11.28
~ SUAM
Re: Energetyczna piramida
W takim razie bardzo przepraszam i odwołuję to, co wcześniej napisałem. Pozdrawiam całą ~REDAKCJĘ - Redakcję. :)
2021.11.28
~ kris
Re: Energetyczna piramida
W imieniu zalogowanej redakcji potwierdzam, że zarówno \"Redakcja\", jak i \"~REDAKCJA\" to prawdziwa redakcja programu:) Po prostu czasem się logujemy, a czasem - nie:)
2021.11.28
Redakcja
Re: Energetyczna piramida
Niewiarkom polecam naukową książkę pt. Urządzenia poruszane siłą umysłu - Harry Stine, gdzie jest też rozdział o wahadełkach i tym podobnych rzeczach, wytłumaczony w sposób nowoczesny i naukowy. Do mnie ta książka przemówiła jak żadna inna, do tej pory wiele z nich zawierało sensacje i bzdury...
2021.11.28
~ Krzysztof
Re: Energetyczna piramida
Ja bym proponował inną próbę wahadełka: Zrobić dwa napisy \"redakcja\" i \"~REDAKCJA\", a następnie zakołysać nad nimi wahadełkiem i zapytać: wahadełko, wahadełko, powiedz przecie, kto jest prawdziwy, a kto się podszywa najnormalniej w świecie? :) :)
2021.11.28
~ kris
Re: Energetyczna piramida
Witam, zgodnie z tym co opowiadał właściciel ogrodu ścianę wyznacza się wahadełkiem pytając je o każdą ścianę. Najpierw wiadomo - trzeba mieć odpowiednie cechy odbierania promieniowania geopatycznego i promieniowania ! Najpierw skalujemy ruch wahadełka pytając go nad przykład nad cukiernicą: czy to jest cukier? Wtedy będziemy wiedzieli jak wygląda ruch potwierdzający. Następnie nad ścianą piramidki zadajemy pytanie: czy to jest ściana północna? Mamy nadzieję, że jest to zrozumiałe....
2021.11.28
~ REDAKCJA
Re: Energetyczna piramida
...jak zaznaczyć która ściana jest północna a która południowa ?
2021.11.28
~ vadzra

Poprzednia porada

Wyniesione rabaty

Wyniesione rabaty

W tym wąskim ogrodzie dobrze sprawdzają się wyniesione rabaty. Jak je zbudowano?

więcej »
Ocena
91%
9%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Maja poleca

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

Oto interesująca propozycja dla specjalistów: architektów, urbanistów oraz urzędników! Już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu odbędą się szkolenie i warsztaty...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg