Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Praktyczne donice

dodano: 25.05.2012

Czy ciężkie donice trzeba przenosić? Niekoniecznie!

W ogrodzie pani Hanny, która zdobyła nagrodę za najpiekniejszy ogród Sadyby, podpatrzyliśmy bardzo ciekawe i praktyczne donice.
 
Naturalny kamień, z którego są wykonane donice, pochodzi z Morza Czarnego. Na Ukrainie jest znany pod nazwą rakuszka lub rakuszniak, u nas jako wapień muszlowcowy, muszlowiec.
 
Skała ta ma porowatą strukturę z widocznymi gdzieniegdzie kawałkami muszli. Muszlowiec pozwala roślinom oddychać oraz chroni je przed skutkami zmiany temperatur w trakcie roku. Dzięki niemu rośliny przetrwają zarówno upalne lato, jak i mroźną zimę.
Sprawdzono, że muszlowiec wydziela morską sól i jod, dzięki czemu korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Jako doskonały izolator, kamień ten jest od wieków używany na Ukrainie do budowy oraz wykładania elewacji budynków.
 
Donice pani Hanny jeżdżą na kółkach po całym tarasie, więc można je łatwo przestawić w wybrane miejsce. 
 
A gdzie szukać takich donic? Ich producentem jest firma pana Jacka Kapery; więcej o firmie i jej ofercie można znaleźć na stronie www.kapera-kowal.pl oraz pod numerem telefonu: 698 268 972.
 
 
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
93%
7%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Re: Praktyczne donice
Ja zamówiłam sobie donice przez internet na https://decolovin.pl. Są wielkie ale lekkie, także nie mam żadnego problemu z ich przenoszeniem. Najlepsze jest to, że czasem jak mam taki kaprys to ustawiam je sobie w domu, a potem z powrotem do ogrodu lub na balkon - mega praktyczne!
2021.11.30
~ Beata_123

Poprzednia porada

Przędziorek sosnowiec

Przędziorek sosnowiec

Jak uchronić iglaki przed przędziorkiem?

więcej »
Ocena
91%
9%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Maja poleca

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

Oto interesująca propozycja dla specjalistów: architektów, urbanistów oraz urzędników! Już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu odbędą się szkolenie i warsztaty...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg