Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

nornice!!!!!!!!
komentarze autor
Re: nornice!!!!!!!!
na nornice dobre będą takie pułapki z wabikiem zapachowym: http://www.hodowlany.pl/i2490_Pulapki_automatyczne_na_myszy_3_szt__wabik.html
2017.09.20
~ felix
Re: nornice!!!!!!!!
Na nornice polecam taką pułapkę supercat. Dzięki niej wyłapałem wszystkie szkodniki, które buszowały mi na działce.
2017.08.25
~ Artur
Re: nornice!!!!!!!!
Tomas - zabieraj trutkę z rabat z warzywami !!! Bo co Ci po zatrutych warzywach. W żadnym wypadku nie można wykładać środków zawierających chemiczne substancje aktywne w warzywniku. Gryzonie (prawdopodobnie jednak nie krecik, tylko np nornice, myszy polne itp) grasując w rabatach zawsze ,,wychodzą" z korytarzami poza rabatę (ryją przecież na ślepo). Wtedy wyłóż środek w taki korytarz. Warunkiem skuteczności jest jak najszybsze zareagowanie, więc musisz doglądać rabaty nawet dwa razy/dzień. Jakub, na kreciki i nornice są sposoby - spokojnie. Na Difenor się nie obrażaj, sprawdziłem jego skład i rzeczywiście jest to produkt z grupy antykoagulantów, które są powszechnie stosowane przez profesjonalne ekipy do zwalczania gryzoni również ogrodowych. Może po prostu na Twojej działce trzeba zużyć dwa, lub trzy....opakowania :). To zależy od wielu czynników. Pierwszy jaki przychodzi mi do głowy to po prostu ilość gryzoni, kolejny to położenie działki, które powoduje, że w miejsce ,,usuniętego" gryzonia wchodzi inny z sąsiedztwa, albo struktura gleby. Jeżeli gleba jest niestabilna korytarze mogą się obsypywać co powoduje, że gryzoń nie dociera do środka. Przyczyn może być jeszcze kilka, w takiej sytuacji sposobem na sukces jest - cierpliwość i nie poddawanie się. Może znajdź ekipę DDD w okolicy, przyjadą (pewnie trzeba będzie zapłacić:), ale oni mogą wykonać profesjonalnie pierwszy krok i poinstruować Cie co robić, aby dopiąć swego. Coś o tym wiem, bo pracuję właśnie w branży DDD. Pozdrawiam Marcin.
2017.06.08
~ Marcin
Re: nornice!!!!!!!!
Rozłożyłem trochę trutki na kreta a (SOLTEX) w grządkach z warzywami bo tylko tam grasuje krecik, czy ma ten środek wpływ na rośliny lub czy jakieś substancje mogą przejść do warzyw i je zatruć?
2017.06.02
~ Tomas
Kret w warzywniku
Rozłożyłem trochę trutki na kreta a (SOLTEX) w grządkach z warzywami bo tylko tam grasuje krecik, czy ma ten środek wpływ na rośliny lub czy jakieś substancje mogą przejść do warzyw i je zatruć?
2017.06.02
~ Tomas
Re: nornice!!!!!!!!
Na mojej działce niestety Difenor nie zadziałał, dzisiaj zużyłem ostatnią saszetką z opakowania, zastosowałem się ściśle do zaleceń w filmiku na youtube i nic. Wcześniej wypróbowałem już wszystko oprócz pirotechnicznych wynalazków i dochodzę do wnioski,że na krety nie ma mocnych.
2017.05.10
~ Jakub67
Re: nornice!!!!!!!!
ja polecam również difenor. Nie jestem producentem, napisałam o jego użyciu na moim osobistym blogu - zapraszam jeśli ktoś chce poznać szczegóły: http://praktycznapasja.pl/index.php/2017/05/01/jak-sie-pozbyc-kreta-z-ogrodu-difenor-srodek-ktory-dziala/
2017.05.01
~ praktycznapasja.pl
Re: nornice!!!!!!!!
Rzeczywiście wykładanie siatką całego ogrodu, to rzecz dyskusyjna. Po pierwsze ekologia, mówi się o foliowych reklamówkach, myślę, że siatka wyłożona na dziesięciu arach to strzelam chyba z pińćset tysięcy takich reklamówek. Przecież po kilku latach ta siatka się w pewnym stopniu utleni - osłabi i przestanie spełniać swoją funkcję. Czyli rujnujemy wszystko, wyciągamyyy i wykładamy kolejną porcję plastiku. A stara idzie do kosza, nie nadaje się do recyklingu więc na wysypisko. Dodatkowo jak wspomniałaś faktem jest, że siatka powstrzymuje tylko krety, a z mojego doświadczenia (trochę o tym wiem, pracuję w branży), wbrew ogólnym poglądom, mówiącym kopiec = kret, dziewięćdziesiąt % kopców to robota nornikowatych, każdy z tych gatunków generuje kopce dla laika nie odróżnialne od kopców krecich. Pomyślcie zanim zaaplikujecie na ukochanym ogrodzie zaaplikujecie kilkaset tysięcy reklamówek foliowych. To samo dotyczy ultradźwiękowych odstraszaczy. Tak na prawdę te wynalazki to na etapie zakupu są już wyłącznie elektrośmieciami. Ich skuteczność = 0. Osobiście widziałem pracując na posesjach klientów wbite ,,odstraszacze" a pół metra od takiego wynalazku - oczywiście pracującego kilka kopców. Nawet kilka razy kopiec wypchnął wbity ,,odstraszacz" z gleby. Przepraszam, że tylko odradzam, mało doradziłem, ale nakłaniam do refleksji w wyborze każdego sposobu na szkodniki, aby bardziej nie zaszkodzić sobie ,,naturze,, niż szkodnikom. Pozdrawiam Ogrodników i Panią Maję.
2017.04.22
~ Marcin
Re: nornice!!!!!!!!
Większości wpisów z jakimi się spotkałam dotyczyły zwalczania kretów, natomiast sposobów na nornicę jest znacznie mniej. A czy znajdę jakiś sposób który będzie działał i na to i na to ?? Już wiem że siatka na krety nie jest polecana na nornice, a np. co powiecie o takim środku anty-bissan ??
2017.03.20
~ Celina
Re: nornice!!!!!!!!
Z przerażeniem zauważyłem, że na Allegro OLX itp. Sprzedaje się na skalę można powiedzieć masową, preparat Quickphos jako taki tam sobie środek na krety i nornice. Podobnie rzecz ma się z polecaniem go na forach. Oto kilka prawdziwych informacji. Dla wszystkich rozważających zakup cytuję wycinek informacji o produkcie zawartej w zezwoleniu na obrót wydanym przez MRiRW. Dodać jeszcze należy, że każdy sprzedający ten środek osobie bez zezwolenia na zakup, oraz osoba nabywająca bez uprawnień środek, popełnia przestępstwo. A przecież każda transakcja dokonana przez telefon lub aukcję jest ewidencjonowana i możliwa do udowodnienia bez najmniejszego problemu. Q U I C K P H O S P E L L E T S 56 GE DO STOSOWANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ PRZESZKOLONE EKIPY Środek owadobójczy, roztoczobójczy i gryzoniobójczy w formie pastylek emitujących gaz drogą reakcji chemicznej, o działaniu gazowym przeznaczony do dezynsekcji pustych pomieszczeń, materiału siewnego w magazynach i przechowalniach, w komorach elewatorów, w silosach, na barkach i w ładowniach statków. Określenie toksyczności: dla ludzi – bardzo toksyczny dla organizmów wodnych - bardzo toksyczny. (R11) Środek wysoce łatwopalny. (R15) Kontakt z wodą uwalnia skrajnie łatwopalne gazy. (R26/28) Działa bardzo toksycznie przez drogi oddechowe (R29) Kontakt z wodą uwalnia toksyczne gazy. (R50) Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne. Pomyślcie, czy warto ryzykować życie własne, bliskich, oraz ewentualną wizytę policji i konsekwencje karne. TEN ŚRODEK TO ZABÓJCZY GAZ !!! A NIE TRUTKA NA KRETY I NORNICE.
2016.11.14
~ Mariusz
Re: nornice!!!!!!!!
Macie problem z gryzoniami? Ja też miałem, ale już mam po problemie gdyż firma Insekt Perfekt zajęła się wszystkim, tutaj kontakt do nich http://dddwarszawa.pl/oferta/
2016.09.23
~ Rafal0
Re: nornice!!!!!!!!
Difenor - to jest odpowiedź na Twój problem. Ja używam go głównie na ogrodzie, ale myszka wlazła mi pod zwieńczenie dachu. Jedna saszetka, jeden dzień i cisza, zero skrobania. Znajomy ma warzywnik. Wpakował mu się karczownik rozpoznać można po gigantycznych korytarzach. Przez dzień zżerał kilka dorodnych selerów. Środka nie można wykładać przy warzywach, ale zrobił wylot korytarza na skraju rabaty. Wylot o średnicy takiej, że prawie można włożyć dłoń. Wsunęliśmy dwie saszetki jak najdalej. Następnego dnia znajomy zobaczył zataczającego się myszora wielkości prawie szczura, nie kontaktował za bardzo - dobił go i spokój. Reszta selerów ocalała:)
2016.08.16
~ Darek
Re: nornice!!!!!!!!
Wygląda na to że to jest szczur, radzę kupić preparat na szczury, jest ich dużo w sklepach.
2016.08.12
~ Ania
Re: nornice!!!!!!!!
Nie mam ogrodu, mieszkam w bloku na parterze, ale wygląda na to że po kociej deseczce przez balkon do kuchni wlazła nornica. Nie widziałam jej, ale szkody robi. Mąż nocą w kuchni widział zwierzątko 3 razy większe od myszy. Nacięłam świeżej mięty w różne zakamarki, ale bez skutku. / Kot staruszek ledwie chodzi, więc na niego nie mogę liczyć/ . Proszę poradźcie co robić, bo to śmierdzi myszami
2016.08.12
~ Aga
Re: nornice!!!!!!!!
Super. Zamawiam więc. Ciekawi mnie jeszcze jak długo działa taki środek na krety. Czy choć do końca sezonu będzie spokój, czy znowu się zalęgną? ;)
2016.07.28
~ felko
Re: nornice!!!!!!!!
Odnośnie Difenoru. Sam go stosuję i polecam. Wydajność to rzecz zależna od okoliczności. Przede wszystkim zależy od tego czy środek aplikujemy we właściwy sposób. W każdym opakowaniu jest instrukcja. Jeżeli się do niej zastosuje działa bardzo skutecznie. Odnośnie liczb to przy dużych szkodach wydaje nam się, że mamy ich dziesiątki. Tymczasem sam się przekonałem, że są bardzo aktywne i te szkody powoduje kilka może kilkanaście osobników,( jeżeli pozwolimy im się rozmnożyć). Regularne wykładanie we właściwy sposób na prawdę przynosi piękne efekty. Działajcie - polecam Darek.
2016.07.05
~ Darek
Re: nornice!!!!!!!!
próbowałem kilku rzeczy na nornice , ale znajomy doradzil mi prosty sposób : taczki do góry dnem o pod nimi obok dziury zwykła pułapka na myszy z kawałkiem marchewki. Wieczór dałem a rano jedna była już kopytami do góry . Teraz będę im robił takie jaka niespodzianki non stop. Będę taki coś mały Apacz.
2016.07.03
~ szklanapułapka
Re: nornice!!!!!!!!
"Mam pytanie do osób które stosowały Difenor. Moją działkę opanowały nornice. (Opanowały to w tym przypadku delikatne stwierdzenie). Działka ma ogółem 20 arów. Czy takie jedno opakowanie, 450 gram wystarczy mi do zwalczenia tych przesympatycznych zwierzątek? :/" Tutaj Pani pytała, czy jej wystarczy. Tu chyba nie bierze się pod uwagę wielkości działki, a raczej liczbę osobników na niej grasujących.... Tutaj w sklepie online zawarty jest opis: http://www.sklep.klomb.rzeszow.pl/pl/p/DIFENOR-NA-GRYZONIE-OGRODOWE-SASZETKI/22863 Piszą, że około 60-90 szkodników można tym Difenorem się pozbyć. sprawdzał już ktoś jego wydajność? Z chęcią bym zakupił, ale poszukuję więcej opinii.
2016.06.13
~ felko
Re: nornice!!!!!!!!
A u mnie nornicami zajęła się firma wogrodzie.pl – są niezastąpieni. Polecam ich usługi, bo tyle co ja się namęczyłam żeby wytępić te nornice… próbowałam już wszystkiego- odstraszacze, cesarskie korony, różne preparaty i dopiero oni pomogli.
2016.06.01
~ Lidka1983
Re: nornice!!!!!!!!
Nic nie pomagało więc stwierdziłem, że jeśli olejek goździkowy pomaga na komary to spróbuje go na nornice. 1 buteleczka na butelkę wody po mineralnej i wlałem do otworów, powtórzyłem na nowych otworach i poszły sobie. Można kupić goździki w sklepie i dwa opakowania i wygotować w 2 l wody i to wszystko wlać w otwory.
2016.05.16
~ rszard