Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
komentarze autor
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
W obliczu tylu komentarzy miałam nic nie pisać, ale...muszę podzielić się jedną uwagą: Wiele tu zjadliwych komentarzy wobec projektantek, ogrodu, statusu materialnego właścicieli, wiele też było zjadliwych komentarzy w odcinku o ogródkch wiejskich. Każdy z nas ma przecież inny gust, każdy inne oczekiwania od ogrodu, każdy inną wrażliwość estetyczną, każdy inną pulę finansową przeznaczoną na ogród. Może po prostu zaakceptujmy gusty innych, spróbujmy dostrzec walory pokazywanych ogrodów, a nie wyszukiwać i zjadliwie opisywać rzekome wady (a nawet - sic! - kolor włosów czy tembr głosu występujących). Piszę \"rzekome\", bo zjadliwe komentarze to indywidualne podejście komentatorów. Jeśli tak dalej pójdzie, to nie zdziwię się niechęcią do pokazywania swoich ogrodów w TV, czy tego drodzy komentatorzy nie dostrzegacie? A gdzie zwyczajna kultura osobista, szacunek? Czy nie pomyśleliście, że takie komentarze na forum mogą być po prostu przykre i krzywdzące dla właścicieli oraz projektantów? Czy wiecie, drodzy komentatorzy, jaka to odwaga cywilna, stres czy trema towarzyszą takim występom telewizyjnym? Przecież ci ludzie nie są aktorami przyzwyczajonymi do pokazywania swoich twarzy na co dzień. To zwyczajni ludzie, tak jak ja czy Ty, drogi komentatorze. Uszanujmy chęć dzielenia się własną prywatnością i piszmy wyważone, nie sprawiajace nikomu przykrości komentarze. Osobiście podobają mi się wszystkie prezentowane w \"Mai\" ogrody, bo w każdym z nich jest coś, co kochają właściciele, a to jest chyba najważniejsze. Style ogrodowe są bardzo zróżnicowane, pamiętajmy o tym. Ps Nie jestem w żaden sposób związana ani z właścicielami, ani z projektantkami prezentowanego tu ogrodu. Zamierzałam kiedyś pokazać swój ogród w \"Mai\', ale czytając ostatnie wpisy..nie wiem, czy tego chcę. Trochę to przykre... Dla projektantek, właścicieli i zespołu redakcyjnego \"Mai w ogrodzie\" zostawiam pozdrowienia.
2015.02.21
~ Aga
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Dziwne pytanie \" po co komu ogródek skoro nie pięlęgnuje go, wszystko robią projektanci...\", a po co komu park, skoro w nim nic sami nie robimy? Ogród może być też po to żeby w nim odpoczywać, dzieci mogą się bawić, drzewa i rośliny czyszczą powietrze itd. Niekoniecznie trzeba w ogrodzie pracować od rana do nocy i samemu wszystko sadzić - gdzie tak napisano i skąd te dziwne reguły które głosi co drugi forumowicz Mai w ogrodzie?? Może ktoś mi wskaże takie źródło...
2015.02.20
~ zdziwiona
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
hmmm....powiem tylko tyle...nie jestem z tych osób co zazdroszczą....mnie zastanawia tylko to, po co komu ogródek skoro nie pięlęgnuje go, wszystko robią projektanci....a przecież jeśli ktoś kocha ogród i rośliny - to cała przyjemność w sadzeniu, przycinaniu, obserwowaniu jak rosną itp. A tak to ogród tylko na pokaz, po to by pokazać, że się ogród ma, bo to modne. Nie powinno pokazywać się ogrodów stworzonych przez projektantów, tylko przez zwykłych ludzi z pasją. Wiele osób stać na projektantów a nie korzystają z ich usług. A jeżeli chodzi o ogród to ogólnie ładny, podobają mi się gatunki posadzonych w nim roślin, trochę kiczu też znajdziemy, ale to kwestia gustu. Dla projektantek wysoka ocena, a dla właścicieli niestety nie, bo nie stworzyli tego ogrodu....no chyba, że będą teraz sami o niego dbać i dosadzać nowe rośliny....czego im życzę...życzę im tej ogrodowej pasji, którą prawdziwy ogrodnik ma! A złośliwcom, którzy zazdroszczą pieniędzy - więcej pokory i luzu!
2015.02.20
~ Ogrodniczka
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Pani Właścicielkio i Panie Projektantki! Nie przejmujcie się komentarzami. Plucie jadem to nasza narodowa specjalność. Ja powiem szczerze, ogród i dom jest całkowicie nie w moim stylu i nie chciałabym takiego mieć, ale nie zmienia to faktu że jest piękny, estetyczny i zaprojektowany z dużym smakiem. Najważniejsze żeby właściciele dobrze się w nim czuli. Ja lubię zupełnie inny styl i przestrzenią w takim stylu się otaczam, a czy to się innym podoba? Mało mnie to obchodzi, bo robię to dla siebie, a nie \"na pokaz\" dla innych. Duże uznanie dla Pań Projektantek za stworzenie nieco odmiennego nowoczesnego ogrodu. Jak dla mnie wszystkie są takie sztampowe, z prostokątnymi rabatami, a tu jednak inaczej, koncepcja oparta na kształcie okręgu i jak widać też można. Nie wiem czy te brzozy i \"stojące powietrze\" to błąd projektanta, ale jak wiadomo \"ten się nie myli, kto nic nie robi\". Przyznaję, taki ogród wzbudza zachwyt, jest duży, zrobiony z rozmachem. Cóż nie ukrywam też że na pewno na większy podziw i uznanie zasługują te tworzone własnoręcznie, często latami, ale przecież wokół nas są różne ogrody i to dobrze że w programie pokazywana jest ta różnorodność. Gdyby wszystkie były jednakowe byłoby nudno:-) Doceniam też że tak wielu właścicieli ogrodów chce podzielić się nimi z widzami za pośrednictwem telewizji. Pani Właścicielko, ja pragnę Pani podziękować, że zechciała Pani gościć mnie w swoim ogrodzie i w swoim domu w niedzielny poranek. Było mi bardzo miło:-)
2015.02.20
~ Ania
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Nie mam do Redakcji nawet minimalnych pretensji .Odwrotnie mam 100% zaufania i uwielbienia dla tego wyjątkowego programu .Sugerowalem tylko możliwość wadliwosci elektronicznej,a nie cenzury .Ale nie o tym chciałem pisać . Uderzyły mnie na forum dwie wypowiedzi bardzo wrogie , zjadliwe i pieniacze . FAN i NATALIA .Dwa autorytety od siedmiu boleści , pełne jadu żmiji ! Obraźliwy wladczy ton na forum , przsmiewcy gustów , upodobań , znawcy wszystkiego ,a tak prawdziwie , zwykli zarozumialcy .To ONI posiadają prawo do prawdziwych opinnii .Reszta forum to skorumpowane kółko wzajemnej adoracji z projektantkami . \" Autorytet \" FAN przeswiadczony o swojej wiedzy i nieomylnosci posuwa sie do sugerowania wprowadzenia systemu weryfikacji przez zarejestrowanie i weryfikację rejestracji przez email .W takim razie ja TOM proponuje komisje trojstronna do zatwierdzania rejestracji i jak trzeba Sąd Najwyższy .Co za idiotyzmy , przecież tu chodzi tylko o formy i piękno naszych ogrodów . Droga jaka wybiera kazdy do tego celu jest prywatna sprawa . Oczywiście FAN nie omieszkal pochwalić się , że jego stać na takie wydatki ogrodowe i dom 300m a kielich goryczy przelaly kiczowate dekoracje w domu właścicielki .Ta wypowiedz nie ma nic wspólnego z pojęciem tolerancji , zwykłej skromności czy grzecznosci.To nazywamy chamstwem .Dla mnie odcinek wyjątkowy i wspaniały w odbiorze.
2015.02.20
~ Tom
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Górka dla dzieci to pomysł wspaniały !!! Wybór 1 koloru dominującego godny podziwu.Podoba mi się to że różne rośliny po sobie się pokazują najpierw hiacynty potem to potem tamto - fajnie. Golfista i te kulki świecące straszny kicz ale jak ktoś lubi to jego sprawa. Ja przesadzałam stare rośliny tylko dlatego, że zagrażały instalacji- poprostu ktoś przede mną źle wybrał miejsce dla nich. Przesadzanie roślin dla fanaberii, krótko po realizacji świadczy o tym, że ogórd nie został dobrze przemyślany a moze poprostu wlaściciele lubią zmiany. Panie nie przewidziały, że latem słońce może prażyć właścicieli? Projektantki są jeszcze młode i uczą się a właściciele może poprostu mają fanaberie i stać ich na to więc ich sprawa ale można być troche rozczarowanym jak płaci się projektantowi 40 ludzi pracuje nad nim po czym się okazuje, że tam gdzie było zaplanowane miejsce na wypoczynek nie można wypoczywać bo powietrze stoji. Projektantnki powinny powiedzieć właścicielowi, że należy się tego spodziewać. Fajnie, że są pokazywane ogrody robione przez projektantnów bo dzięki temu można się więcej nauczyć !!! Chociaż jest wiele amatorskich które też są piękne! Różnorodność to dobra rzecz...
2015.02.20
~ gsfdfd
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
A skoro wywołane do odpowiedzi są projektantki: Wierzcie Państwo albo nie, ale to nasz pierwszy post (można to zawsze sprawdzić - w końcu nikt w internecie nie jest anonimowy). Chcieliśmy poznać Państwa opinie na temat ‘naszego’ ogrodu, w związku z tym specjalnie czekaliśmy z jego publikacją. Tym bardziej, że w związku ze zbliżającym się sezonem mamy sporo pracy. Z góry uprzedzamy, że jest to również post ostatni :) Pozwolicie Państwo, że milczeniem pominiemy: kąśliwe uwagi odnośnie barwy naszych włosów, emocjonalną krytykę statusu i gustu naszych klientów, oraz przykre (bądź co bądź) wycieczki personalne niektórych internautów. Dziękujemy Państwu za wszystkie merytoryczne wypowiedzi. Zgodzicie się Państwo, że nie jest to łatwe zadanie dla projektantów: połączenie sztucznego tworu, jakim jest ogród, z oczekiwaniami właścicieli, z dopasowaniem do zastanych warunków i to wszystko zgodnie z tzw. sztuką ogrodniczą. Zdajemy sobie sprawę, że prezentowane założenie nie musi odpowiadać gustom części z Państwa. Pamiętajcie Państwo jednak, że to właściciele mają się czuć dobrze we własnym ogrodzie. My tak rozumiemy rolę architekta krajobrazu. O brzozy proszę się nie martwić – ich system korzeniowy został zabezpieczony specjalnymi ekranami przeciwkorzennymi. PS. W związku ze zbliżającą się wiosną życzymy wszystkim Państwu więcej uśmiechu.
2015.02.20
~ Maria Zakrzewska z zespołem
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Szanowni Państwo, jestem właścicielka \\\"tego\\\" ogrodu i zarówno ja jak i moja rodzina uwielbia każdy jego kawałek! Zazenowana jestem fala złości i zawiści nie tylko na mnie ale rownież na zespół ludzi który pomógł zrealizować moje marzenie. Więcej szacunku drodzy Państwo do innych! A wszystkich Państwa co doceniają estetykę ogrodu pozdrawiam serdecznie i dziękuje za miłe słowa.
2015.02.19
~ WLASCICIEL
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Skoro jestem wywołana do odpowiedzi, nie mogę się zgodzić z opinią, że pozytywne głosy pochodzą wyłącznie od projektantek ogrodu. Po pierwsze z ogrodu są zadowoleni jego właściciele, którzy za całą inwestycję zapłacili. Ożywiona dyskusja świadczy o emocjach jakie wywołał ten projekt. I dobrze, bowiem kluczem naszego programu jest różnorodność tematów. I tak to układamy - poprzednio były ogrody wiejskie, pałacowe, ten był nowoczesny, za kilka dni pokażemy ogrody górskie. Raz robią je firmy, innym razem pasjonaci. Czy to nie wspaniałe, że takie mamy w Polsce niebywale różne ogrody? Poza tym, ilu widzów ( a jest ich co tydzień ponad milion), tyle spojrzeń na ogród. Każdy jest w stanie coś wybrać dla siebie – może kiedyś trafi na ten idealny, pasujący do jego wymarzonej wizji. Nie chcemy Państwu narzucać swojego gustu, bo to jest nasza prywatna sprawa, zresztą w naszym zespole każdy ma zupełnie inny ogród, który kocha najbardziej. I to nie może podlegać krytyce, bo jest przejawem naszej duszy, filozofii i potrzeb. Dlatego zachęcam – piszcie Państwo co myślicie bez skrępowania, ale szanujcie wybory innych. Pozdrawiam wszystkich widzów serdecznie, najważniejsze, że wiosna już blisko - producent programu Anna Słomczyńska
2015.02.19
~ Anna Słomczyńska
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Do redakcji ! Kończ Waść! Wstydu oszczędź! Czy te blondynki nie odpuszczą ze swoimi auto-wpisami !!! Panie projektantki! jak ten odcinek i Wy jesteście takie super to czemu ponad 30% minusów macie . Same lody kręcicie. Pani Aniu (Pani Ania Słomczyńska) proszę zakończyć to forum bo temat za daleko idzie. Panie projektantki są za bardzo zdeterminowane , żeby się wypromować i wypaczają swoimi wpisami fajny klimat tego programu. Takiej jazdy jeszcze tu nie było. Tak jest jak się do programu wpuszcza laski co po trupach do sukcesu chcą dojść. Jeszcze raz proszę o natychmiastową reakcję. P.S. Odcinek fatalny !!!
2015.02.19
~ Natalia
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Ogród jest tworem sztucznym ... człowiek to wymyślił po to by cieszyć oko i uporządkować wedle swojego smaku. Minimalizacja ilości roślin jest moze dla niektórych monotonna ale dla mnie jest jego istota.
2015.02.19
~ Aga
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Program powinien pokazywać różne ogrody, bo są różne gusta, upodobania, a także możliwości finansowe. Nie wszytko musi się nam podobać. Komentarze powinne zwierać treści merytoryczne, a nie wytykać gust właścicieli czy zasobność portfela. Czytając wpisy pełne \"jadu\" inni właściciele mogą bać się pokazać swój ogród... zostanie się nam przez telewizorem oglądanie przeciętnych ogrodów... bo perełki mogą zostać schowane przez publicznością. Nikt z nas nie chciałby czytać takich niepochlebnych wpisów. Bukszpan można łatwo ukorzenić z przyciętych gałązek.. za kilka lat będziemy też mieć kulki. Drzewko można posadzić małe, urośnie i to szybko. Szukam pozytywów w każdym programie. I coś dla siebie ... Tu największym plusem jest górka ze zjeżdżalnią dla dzieci ... pomysł bardzo mi się spodobał. Jedyny minus programu pod kątem ogrodniczym to... brzozy. Tego nie powinno być w fachowym programie. Brzozy mają kruchy system korzeniowy i bardzo źle znoszą przesadzanie i na pewno odchorują taki zabieg. Brzozy w programie są już duże i nie wyobrażam sobie ich przesadzania bez użycia specjalistycznego sprzętu. Taki sprzęt zdewastuje ogród.....
2015.02.19
~ Anna R
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Osłonki na storczyki z luster, szkła i pleksi innowacja .... Dla porównania reklama z Panią Dowbor ! Są gusta i gusciki więcej luzu drodzy miłośnicy przyrody.
2015.02.19
~ Ciocia Alicja
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Ja wychodzę z założenia, że nie wszystko, co widzę w progrmamie muszę mieć. Nie wszystko co pokazuje się w telewizji trzeba kupić. Patrzę na ładne miejsce i to mi wystarcza. Nie rozpatruję każdego ogrodu pod kątem: na to mnie stać - a na tamto już nie. Na taki ogród jak w programie mnie nie stać, ale drzewa mogę kupić młodsze za 1/10 ceny i na to już mnie stać. A jak kogoś stać to nie jest to dla mnie problemem. Fajnie że może posadzić duże. Czy ja muszę mieć identycznie? Nie, ale mogę się zainspirować. Tu mam czym, bo są pomysły projektowe. Wolę to niż wiejskie ogródki bo tam jest owszem kolorowo ale żeby jakoś pięknie, to nie powiem... Ktoś w nie wkłada mnóstwo pracy i serca, ale to nie znaczy, że są ładne. Argument, że to nie sami właściciele sadzili jest dla mnie z kosmosu. Też bym chciała żeby ktoś za mnie wykonał najtrudniejszą pracę a ja bym potem mogła się tym cieszyć! To nic złego - ktoś za mnie już kiedyś dom zbudował i nie uważam żeby był przez to gorszy;-)
2015.02.19
~ Agnieszka
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Hmmmm,no myślałam,że się przesłyszałem odnośnie brzóz.Dokładnie przesadzania brzóz za jakiś czas.To co? Następny program będzie o tym jak przesadzane są brzozy za pomocą nowoczesnego sprzętu czy jak? Jak można posadzić tak gęsto brzozy (jedne z najpiękniejszych drzew) po to by potem je przesadzać? Czemu to ma służyć? Więc po co je tak gęsto posadzono? \\\\\\\"Widzi mi się\\\\\\\" właścicieli ogrodu czy pań projektantek? I co jeszcze rzuciło mi się w oczy to zbyt mała ilość bylin.jestem zwolenniczką ogrodów przyjaznych motylom i innym latającym przyjaciołom :) Odnośnie tych pstrokatych osłonek dla mnie również kiczowato niestety.
2015.02.19
~ Motylek
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Ile kosztuje chociażby jedna taka kula bukszpanowa? Połowę mojej najniższej krajowej? Komu pokazywane są te ogrody? Bo jak ktoś tu napisał nie przeciętnemu Kowalskiemu... Podpisuję się pod tym co napisał Fan,lepiej bym tego nie ujęła...
2015.02.19
~ Przeciętna Kowalska
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Komentarz od użytkownika Tom jest widoczny - jakieś 8 wpisów poniżej. Czy był jeszcze jakiś inny wpis od Pana?
2015.02.19
Redakcja
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Ja napisałem komentarz entuzjastyczny , wręcz pialem z zachwytu nad tym odcinkiem i rownież się nie ukazał ,No to napisałem drugi raz to samo i jest , czyli nie o cenzurę tu chodzi .Z pozdrowieniami Tom .
2015.02.19
~ Tom
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
O.K spróbuję wiec ponownie. Jestem wielkim miłośnikiem tego programu i fanem prowadzącej, Pani Mai. Nie mam w zwyczaju pisać komentarzy, opinii, udzielać się na forach, ale... tym razem nie wytrzymałem i muszę się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Zacznę od pytania (prośby) ---- Czy już nie dość samozachwytu !? Panie projektantki skończcie już z pisaniem komentarzy dla siebie, za bardzo już się to rzuca w oczy. Nie chcecie poczytać prawdziwych opinii o swojej pracy? Wolicie zachłystywać się opiniami wyprodukowana przez siebie i Wasze kółko wzajemnej adoracji? Jeszcze do redakcji. Może wprowadzić system weryfikacji przez zarejestrowanie i weryfikacje rejestracji przez email. Zakończyłyby się samo wpisy (żenujące) i wpisy oczerniające. Byłaby rzeczowa wymiana opinii.- może warto przemyśleć. Co do programu- faktycznie skierowany do paru osób - dlaczego -proszę podać koszty wykonania ogrodu- myślę, że ok.100tyś. Kogo na to stać ? Mnie tak, ale nigdy bym u siebie nie zrobił takiego, nie wiem jak to nazwać... Panie projektantki nie kochają roślin, traktują je jak narzędzie do zarabiania kasy. Ogród nie ma i nie będzie miał duszy.Golfista fajny, ale jego otoczenie-bez komentarza. Obraziłbym mieszkańców wsi gdybym napisał, że to wiocha. Fajnie, że chociaż(chyba) podoba się zleceniodawcą. Rośliny w ogrodzie trzeba sadzić samemu, rozmawiać z nimi i kochać je, a tu masakra. Poco taki program, może temat na zlecenie, a może następne protegowane. Trawa nawet się nie przyjęła a już ją skamerowali. Program o ogrodzie skupił się na murkach oporowych. Koniec programu i Panie projektantki mnie powaliły. Brzózki już zastąpiły pierwotne rośliny, ale to, że będą za chwilę przesadzane, żeby się przewietrzyło czy jakoś tam ? to dopiero są osoby kochające inaczej rośliny No i sam koniec. dopełnił kielich, aż się wylało. Dekoracje domu...sorry mam dom ok. 300m i nie znalazł bym miejsca na taki kicz. Chyba nawet w piwnicy. To był naprawdę podpis wieńczący dzieło Pań projektantek, a może właścicieli. Na koniec wielkie dzięki dla Pani Mai. Ponownie próbowała jak mogła ratować program. Program adresowany do miłośników ogrodów i roślin. Jak to ona potrafi-znalazła na tej pustyni jakąś roślinę i o której w swoim stylu mogła powiedzieć parę słów. Dzięki
2015.02.19
~ Fan
Re: Nowoczesny ogród – krok po kroku (odc. 535)
Zgadzam się z panem Robertem. Patrząc na zagospodarowanie terenu myślę ładny park ale nie ogród. w ogrodach sporadycznie sadzimy dorodne , duże okazy. nie sadzimy drzew z myślą że za kilka lat będziemy je przesadzać. Dla mnie to nie jest wzór ogrodu tylko promowanie projektantów. W poprzednim odcinku 534 pokazano ogród o który dbają właściciele. Na ten ogród patrzyłam z przyjemnością.
2015.02.19
~ Joanna