Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Hortensja ogrodowa
komentarze autor
Re: Hortensja ogrodowa
Witam, Mam ogrodowa hortensje. Nic nie robie, nie nawoze, okopuje, po pierwszych morzach przycinam do 10cm od ziemi. Kwitnie co roku a kwiaty sa tak duze ze musze wiazac do plotu bo sie lamia.
2014.10.08
~ Mary
Re: Hortensja ogrodowa
A może zapytać tego specjalistę - www.czasnahortensje.blogspot.com
2014.05.31
~ Stefan
Re: Hortensja ogrodowa
Radzę kupić hortensję bukietową a nie ogrodową, ona zawsze kwitnie, poza tym może ma za ciemny zakątek, albo za sucho, bo hortensja przede wszystkim lubi się napić. Ja mam dużo hortensji, ciężką ziemię i wcale im nie zakwaszam torfem i rosną. Kiedyś jedną posadziłam pod drzewami i miała chyba sucho, bo zupełnie nie rosła i nie kwitła. Przesadziłam w inne miejsce, do półcienia i teraz jest już ogromna i piękna.
2014.05.31
~ Misia R.
Re: Hortensja ogrodowa
kocham hortensje ,marzę aby kiedyś mi tak urosła i kwitła jak te z pieknych obrazków....... mam w ogrodzie ciężką glinę , kilka razy już eksperymentowałam ,sadziłam je do mieszanki torfu z przekompostowana korą i piaskiem,w ziemie uniwersalna z torfem i korą i .....nic strasznie słabo rosną wogóle nie kwitną.....jestem załamana....może ktoś życzliwy powie mi w końcu co zrobić? jak i w co sadzić te piękne kwiaty??????? a może sadzić do doniczek i te zakopywać w ziemię?
2014.05.31
~ załamana
Re: Hortensja ogrodowa
Prezentujemy bardzo różne ogrody, bo różni są nasi widzowie i różne mamy ogrody w Polsce:). Zarówno takie, które tworzone są samodzielnie, jak i takie, w których pomagał projektant.
Proszę spojrzeć na przykład na 10 ostatnich odcinków. Połowa to ogrody, gdzie właściciele pracują sami i nie zatrudniali projektantów.
2014.05.23
Redakcja
Re: Hortensja ogrodowa
Prosimy o pokazanie i doradztwo w uprawie ogrodow ludzi, ktorzy nie maja kasy na firmy ogrodnicze.
2014.05.23
~ Kizi
Hortensja ogrodowa to nie wszystko
Był piękny odcinek o hostach Pana Tomasza - teraz to czas na odcinek o hortensjach Babopielki - przecież to kolekcja większa niż w Wojsławiocach - i u osoby co sama pracuje w ogrodzie bez reklamy firm ogrodniczych - chcemy odcinka o prawdziwych ogrodnikach nie bogaczach.
2014.03.24
~ Miłośniczka hortensji
Re: Hortensja ogrodowa
kiedy obcinać suche bukiety kwiatowe
2014.03.05
~ afa b8765
Re: Hortensja ogrodowa
Zapraszam na www.czasnahortensje.blogspot.com Wszystko o tych pięknych kwiatach, odpowiadam na każde pytania :)
2014.02.03
~ Ogrodnik
Re: Hortensja ogrodowa
Ja myślę, że to nowe miejsce ma przeciągi, zimny wiatr, który mrozi pąki, i dlatego ta hortensja nie kwitnie. Może ją mocniej osłaniać zimą.
2013.12.28
~ Mirkas
Re: Hortensja ogrodowa
Kochani, kilka lat temu dostałam 3 hortensje, posadziłam je czym prędzej. Na lato zaczęły pięknie kwitnąć. Niestety ale musiałam je przesadzić, zrobiłam im miejsce za domem na stanowisku zaciemnionym i o kwaśnym podłożu. Myśląc, że to im jeszcze bardziej pomoże. Następnego lata byłam zdumiona gdyż 2 hortensje zakwitły, a 3 już nie. I tak od kilku lat o co chodzi? Ma liście piękne, dorodne ale nie kwitnie . Proszę was o pomoc w rozwikłaniu tej zagadki :)
2013.12.28
~ Pusia
Re: Hortensja ogrodowa
Proszę zajrzeć tutaj:
CIĘCIE RÓŻ
i tutaj:
ODROSTY Z PODKŁADEK
pokazywaliśmy dokładnie różne rodzaje cięcia.
2013.10.21
Redakcja
Re: Hortensja ogrodowa
Jak przycinać różne rodzaje.Co lubi?
2013.10.18
~ Mimoza
Re: Hortensja ogrodowa
Oczywiście, że teraz jest dobry termin. Upały już się skończyły, więc rośliny z pojemników przyjmą się bez problemu - proszę tylko pamiętać o przygotowaniu podłoża i podlewaniu!
2013.09.05
Redakcja
Re: Hortensja ogrodowa
Dziś na targu oglądałam dwuletnią hortensję w doniczce. Chciałabym ją zasadzić do ogrod.Czy to jest odpowiedni termin do sadzenie?
2013.08.28
~ aifoz
Re: Hortensja ogrodowa
Najpiękniejsze hortensje jakie widziałam znajdują sie na Półwyspie Helskim w Jastarni. Można tam zakupić piękne odmiany w zasadzie wszystkich kolorów hortensji.
2013.08.07
~ MM
HORTENSJA
Pierwszy raz od kilku lat okryłem krzak hortensji na zimę. Zrobiłem to na kijach wyższych od krzewu ( zwykłą włukniną ogrodową ) . Takiej ilości kwiatów / około 80-ciu / w kolorze ciemno niebieskim jeszcze nigdy nie było . Na wiosnę zasiliłem nawozem wieloskładnikowym .Efekt CUDOWNY. Pozdrawiam .
2013.07.20
~ EMERYT - działkowiec
Re: Hortensja ogrodowa
Witam. Mam10 letnią hortensję kosmatą (aspera). Chciałbym ja przesadzić w inną cześć ogrodu.Jaki jest najlepszy termin do przesadzenia ? Czy krzew w tym wieku uda się przesadzić? .Proszę o podpowiedzi . Waldek
2013.07.18
~ turwal
Hortensja ogrodowa Otaksa
Wszyscy szukamy hortensji Otaksa - i nie najlepiej to świadczy o Wojsławicach, program kręcony w ubiegłym roku, to dobrzy gospodarze już by mieli w swojej ofercie tą hortensję, ale po co się starać zarobię Holendrzy,
2013.07.14
~ Miłośniczka hortensji
Re: Hortensja ogrodowa
Pani Hanna Grzeszczak-Nowak z Arboretum w Wojsławicach mówiła, że 'Otaksa' to odmiana zapomniana przez szkółkarzy. A to oznacza, że nie będzie łatwo ją znaleźć w sprzedaży, bo mało kto ją produkuje (na skalę hurtową). Trzeba polować u amatorów, w sklepach, gdzie trafiają się pojedyncze okazy...
A jak komuś już uda się ją znaleźć, to prosimy o podzielenie się informacją o takim miejscu!
2013.06.17
Redakcja