Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Świąteczne dekoracje florystyczne (AO 620)

dodano: 11.12.2016

Wprowadzając się w nastrój świąt Bożego Narodzenia odwiedziliśmy wystawę przygotowaną przez uczniów szkoły florystycznej.

Wprowadzając się w nastrój świąt Bożego Narodzenia odwiedziliśmy wystawę przygotowaną przez uczniów szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej. Odbyła się ona w stylowych wnętrzach Villi Intrata położonej na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w warszawskim Wilanowie.
 
Zaczęliśmy od kominka, który przyciągał uwagę świecami i girlandą z szyszek. Dużym powodzeniem cieszyły się także delikatne choinki, uwite z suchych, nie barwionych kwiatostanów zatrwianu szerokolistnego (Limonium latifolium).
 
Floryści postawili na naturalne materiały. Inspiracją może być nawet patyczek czy pęk długich igieł sosny żółtej, które przymocowane do podstawki z drutu i udekorowane czerwoną czapeczką, stworzą wdzięczną paradę Mikołajów. Inna prosta dekoracja, łatwa do wykonania nawet przez przedszkolaki, to pojedyncze igły wstawione do szklanki, wata symbolizująca śnieg i samoprzylepne gwiazdki.
 
Pani Małgorzata Niska opowiedziała nam też o tegorocznej modzie na kolor miedziany i korek, który jest bardzo wdzięcznym materiałem o ciepłym kolorze. Podstawy tych dekoracji wykonano ze styropianu. Korek, którym oklejano figury sprzedawany jest w postaci arkuszy i łatwo tnie się go nożyczkami.
 
A jakimi zasadami należy się kierować przy dekoracjach świątecznych? Ważne, by nie przedobrzyć: odrobina zieleni, kilka bombek.
 
Na koniec, aby zaprezentować pomysłowość i wysoki poziom artystyczny florystów, praca w zupełnie innym charakterze - nowoczesna kompozycja, przeznaczona do wnętrza biurowego. Bazę wykonano z kartonu i pianki budowlanej, pomalowanej czarną farbą. Dodatki można wymieniać – na święta Bożego Narodzenia florystka umieściła tu czerwone bombki, gwiazdę betlejemską oraz pędy dzikiej róży. 
 
 
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
96%
4%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg