Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Proste meble ogrodowe (AO 631)

dodano: 05.03.2017

Jak zbudować proste meble ogrodowe?

Architekt krajobrazu Artur Chmielewski podpowiada, jak przygotować meble na wzór modnych mebli z palet. Mają one bardzo prostą, modułową konstrukcję i można je dowolnie aranżować w ogrodzie.
 
Wbrew pozorom, wykorzystanie palet wcale nie jest takie wygodne - trzeba je rozbić, oszlifować... No i cena nie jest już zbyt atrakcyjna. Dlatego teraz Artur kupuje u stolarza deski. 

Budowę pojedynczej skrzynki Artur rozpoczyna od narysowania jej na tablicy i wyliczenia potrzebnych mu elementów. W pierwszym etapie docina wszystkie drewniane części piłą kątową. Najpierw powstaje pierwsza ścianka: jej konstrukcję tworzą dwie oszlifowane kantówki o przekroju 4 x 4 cm, a wypełnieniem są deski o wymiarach 120 x 80 mm, łączone wkrętami.

Kiedy powstaną już dwie ścianki, należy wypełnić boki. Ważne, żeby kantówki wystawały po 2-3 cm z jednej strony, gdyż będą stanowiły nogi całej konstrukcji. Na koniec Artur mocuje siedzisko i skrzynka gotowa. Potem można meble zaimpregnować środkami głęboko penetrującymi drewno, a potem dwukrotnie maluje kolorową lakierobejcą wodną - dzięki temu nie trzeba ich chować na zimę do pomieszczenia. Do mebli przydadzą się jeszcze poduszki, najlepiej z tkanin, które mają małą nasiąkliwość wodną i łatwo się piorą.
 
 
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
100%
0%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Re: Proste meble ogrodowe (AO 631)
W tamtym roku zrobiłam meble z palet, kupiłam duże poduchy i naprawdę świetnie wyglądają. Maż przeciągnął je woskiem specjalnym do drewna na zewnatrz z saicos i w tym roku jak wyciągnęlismy je to wymagały delikatnego odświeżenia i dalej są w dobrej kondycji. Mebelki nawet DIY ale drewniane są dużo lepszym wyborem niż plastiki
2022.01.26
~ kaisakk

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg