Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Kolejne byliny kwitnące do mrozów (AO odc. 658)

dodano: 29.10.2017

W Akademii Ogrodnika przedstawiamy mało znane byliny, które mają tę zaletę, że kwitną późnym latem i jesienią - aż do mrozów.

W Akademii Ogrodnika przedstawiamy mało znane byliny, które mają tę zaletę, że kwitną późnym latem i jesienią - aż do mrozów (poprzednią część naszego zestawienia można znaleźć tutaj: Akademia Ogrodnika odc. 656 KLIK).
 
Na początek rdest himalajski w kilku odmianach. Ma drobne kwiatki i należy do gatunków uzupełniających słoneczne rabaty. Zwabia wiele owadów, w tym motyle. Szkółkarz, pan Przemek Godlewski, prezentuje kilka jego ciekawych odmian. I tak na przykład rdest himalajski 'Pink Elephant' (Persicaria amplexicaulis) to odmiana niska, obficie kwitnąca, o kwiatach jasnoróżowych. Z kolei rdest himalajski 'Orange Field' jest nieco wyższy i o ciemniejszych kwiatach. Rdest himalajski 'Pendula’ ma kwiaty karminowe i lekko się przewiesza, a odmiana ’Alba' wyróżnia się jako najwyższa i kwitnąca na biało.

Z delikatnymi kwiatami rdestów dobrze komponują się duże koszyczki jeżówki odmiany ‚Big Kahuna’ (Echinacea) jedynej odmiany o pachnących kwiatach. Co ciekawe silny zapach pojawia się dopiero pod koniec kwitnienia rośliny. Obok równie piękna - pomarańczowa trytoma Mango 'Popsicle' (Kniphofia) o kłosowatych wysokich kwiatostanach. Kolejną ciekawą rośliną jest fuksja magellańska Riccartonii' (Fuchsia magellanica). Fuksje uprawia się zazwyczaj na tarasach jako rośliny sezonowe. Jednak ten gatunek można uprawiać w gruncie, pozostawiając rośliny w ogrodzie także na zimę. Traktuje się je jak budleje, warto je zakopczykować na zimę.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
94%
6%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg