Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

nornice!!!!!!!!
komentarze autor
Re: nornice!!!!!!!!
re:to nie prawda , że nornice boją się cesarskiej korony , u mojej znajomej zjadły jej całą cebulę , pozostała tylko zwiędnięta łodyga...też mam wielki problem z tymi szkodnikami...
2015.04.18
~ anna
Re: nornice!!!!!!!!
Jesienią 2014r. posadziłam cebule tulipanów na zmianę z cebulami narcyz i żonkili. Mniej więcej co 0,5 metra zmiana. Wiosną zeszły i zakwitły jedynie żonkile i narcyzy. W miejscach, gdzie były posadzone tulipany, została jedynie czarna ziemia. Przekopałam ją, po cebulach ani śladu. Czy to też nornice ? Czy to możliwe, że zjadły tylko cebule tulipanów nie ruszając pozostałych cebul ?
2015.04.15
~ Beata
Re: nornice!!!!!!!!
Ja też używam Rodentox dbw. Sprawdza się.
2015.04.10
~ Janusz
Re: nornice!!!!!!!!
Kup Ziarno Zatrute - jest w opakowaniu 500 g i 20 kg. Do ogrodu 2-3 saszetki 500 g powinny wystarczyć i po sprawie.
2015.03.25
~ Roma
Re: nornice!!!!!!!!
Polecam preparat o nazie Rodentox dbw.U mnie pomogło.Wiem też, iż niektórzy stosujà ziarno zatrute fosforkiem cynku.
2015.03.25
~ Mati
Re: nornice!!!!!!!!
Witam. Należę do grona walczących z nornicami, karczownikami, myszami polnymi itp, od ośmiu lat, bo właśnie tyle czasu jestem posiadaczem ogrodu. Pierwsze lata to eksperymenty z wszystkim, co wpadło mi w łapy w sklepie, jak i pomysłami zapożyczonymi od znajomych, lub internetu. Efekt żaden, a kolejne sadzone z zapałem krzewiki, drzewka... diabli brali, bo jak miały sobie poradzić biedne bez korzeni. Kolejny mój krok to wynajęcie ekipy DDD. Po kilku wizytach rewelacja - po problemie. Jednak trochę to kosztowało, dodatkowo Panowie uprzedzili, że problem będzie wracał, bo moja działka na długości ponad stu metrów sąsiaduje z zupełnie dzikimi łąkami, a i sąsiedzi nie bardzo dbają o swoje ogródki i te zwierzątka mnożąc się tam, po prostu będą się przemieszczać w poszukiwaniu żarcia. Załamka. Ale dodali, że jeżeli będę regularnie patrolował terytoria będące w moim posiadaniu i szybko reagował na każdy pojawiający się kopiec, lub korytarz, to problem będzie pod moją kontrolą, co pozwali uniknąć szkód i zniszczeń. Polecili mi Difenor, środek w postaci pasty, którą sami stosują. Dodali, że w samym środku najważniejsze jest, to aby gryzoń chciał go w ogóle zeżreć, czyli substancje wabiące. Zostałem przeszkolony w zasadach prawidłowego stosowania, ale nie jest to konieczne, bo w opakowaniu Difenoru jest łopatologiczna instrukcja. No i już trzy lata jest ok. Pozdrawiam Danielogrodnik.
2015.03.22
~ danielogrodnik
Re: nornice!!!!!!!!
Z mężem zakupiliśmy odstraszacze solarne. no i po kłopocie, nornice wyniosły się do sąsiadów, a nawet krety też. Mamy działkę wielkości 4 arów i mam 3 odstraszacze. Koty też wędrują po działkach, ale nieszczególnie je wyłapują, one wolą wyławiać rybki z oczek wodnych:).
2015.03.15
~ Lena
Re: nornice!!!!!!!!
Jeśli chodzi o świece dymne to sprawdzają się te które mają gaz cięższy od powietrza. Zostaje on w kopcach przez jakiś czas. Są też takie gdzie gaz jest lżejszy od powietrza i trzeba bardzo doszczelniać każdą dziurę a i tak wyleci szybciej niż nornica się podtruje.
2015.03.09
~ ehh
Re: chronione krety !!!!!!!!
Musimy sprostować uwagę naszego widza. Kreta możemy zwalczać we własnych ogrodach i innych terenach prywatnych. Według ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 6 października 2014 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt kret jest gatunkiem objętym tylko ochroną częściową: „ kret – chronione są osobniki znajdujące się poza terenem ogrodów, upraw ogrodniczych, szkółek leśnych, trawiastych lotnisk, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych”
2015.03.08
~ redakcja
Re: nornice!!!!!!!!
Krety są pod ochroną, podobnie jak orły bieliki. Za zabicie kreta grozi kara grzywny 500-100 000zł lub pozbawienia wolności do 2 lat! Ni wolno także rozkopywać krecich kopców, odławiać kretów itp. Krety należy pozostawić na działce i cieszyć się że jeszcze istnieją bo są gatunkiem zagrożonym.
2015.03.08
~ krecik
Re: nornice!!!!!!!!
Witam wypróbowałam \"domowy\" sposób na krety i nornice które jeszcze 2 lata temu zrobiły z mojego ogrodu labirynt, po prostu włosy które wyjmowałam ze szczotki wkładałam do woreczka a jak uzbierałam pęczek to wkładałam w korytarzyk kreta czy nornicy . W zeszłym roku było coraz miej dziur i kopców ,ale w tym roku znowu wróciły. Tym razem zastosowałam dostępny na gardenflora anti-bissan, który jest bardzo silnym środkiem odstraszającym zwierzęta i pomogło.
2015.02.05
~ elka
Re: nornice!!!!!!!!
U mnie ani środki nie pomogły ani woda wlewana do nornic. Nawet próbowałam się ich pozbyć za pomocą świec ale też się nie udało. Dopiero jak mąż zamówił specjalne pułapki na kreta (dostępne na gardenfolra.pl) to udało nam się je wyłapać. Pułapkę należy włożyć do nory i dokładnie przykryć aby nie dochodziło światło. Wtedy kret wejdzie w tunel u pułapki i da się złapać. Złapaliśmy już w ten sposób trzy krety!
2015.01.22
~ maria 35
Re: nornice!!!!!!!!
Niestety ale ciężko jest się pozbyć tych gryzoni z ogrodu. Próbowałam różnych środków chemicznych, pułapek z butelki i nic. W końcu mąż kupił taką specjalną pułapkę na krety (z tego co wiem jest dostępna na gardenflora.pl), którą umieszcza się w norze i przykrywa tak aby nie dochodziło do niej światło. Kiedy kret wchodzi do pułapki ona się zamyka i tym samym więzi go w środku. W ten sposób złapaliśmy trzy gryzonie!
2014.12.18
~ krystynka
Re: nornice!!!!!!!!
Można sobie przygarnąć jedną, małą, płochliwą. Ale jak się ma ich ze 30 jednej zimy plus kilka kretów to już nie jest tak wesoło. Poza tym nornice, myszy są przez naturę tak wymyślone żeby się szybko rozmażać w ilościach ooolbrzymich. Dlaczego? Bo to jest pokarm dla najrozmaitszej zwierzyny: lisów, rozmaitych ptaków itp, itd. I dlatego ,Rosie, te czasem płochliwe ale niezłomne w niszczeniu ludzkiego dobytku zwierzątka są bardzo uciążliwe. Ciekawe co pani Rosie by zrobiła gdyby była rolnikiem i weszła do swej spiżarni spodziewając się znależć swoje zboże a znalazłaby trochę zboża wymieszanego w olbrzymią ilością mysich odchodów.
2014.11.10
~ MrsMrz
Re: nornice!!!!!!!!
Wszyscy piszą w jaki sposób unicestwić te małe płochliwe myszki polne nornice rude, a ja poszukuję informacji czym się one żywią? Przygarnełam jedną zagubiona przestraszoną ,znalezioną w ogrodzie i nie wiem za bardzo czym ją karmić. A wy wszyscy,którzy chcecie się ich pozbyć,moze znajdziecie mniej drastyczne sposoby na usunięcie ich z waszych ogrodów.Moze jakieś pułapki do łapania,z których można pózniej te stworzenia wypuścić gdzieś w inne miejsca,a nie poprostu je zabijać,to tez stworzenia które chcą żyć.Nie są grożne dla otoczenia,niszczą wasze ogrody tylko w poszukiwaniu pożywienia.Nie musicie te zwierzątka od razu zabijać.
2014.10.27
~ rose
Re: nornice!!!!!!!!
Mój mąż robi specjalizację w zakładaniu mechanicznych pułapek które zastawia ciemnymi donicami i nocami od czasu do czasu coś się złapie. Metoda: raz zainwestujesz w łapkę/łapki i masz je na lata a nie ciągłe dokupowanie trutek. Niestety wokół naszego domku naokoło dużo pól uprawnych i plugastwo ściąga do ciepłego że aż włosy się na głowie jeżą. Podsunęliście mi myśl z tymi trującymi rącznikami na lato. Dzięki
2014.10.23
~ Magda
Re: nornice!!!!!!!!
Ciężko było się tych szkodników pozbyć. Przeorały mi cały ogródek... Na gardenflora kupiłam karbid i w końcu dałam się przekonać do posiadania kotka. I to moim zdaniem jest właśnie skuteczny sposób na kreta. Po za tym ja się cieszę z pięknego ogrodu a dzieci z upragnionego kotka ;)
2014.09.18
~ anka55
Re: nornice!!!!!!!!
Nie trzeba przepłacać za firmy deratyzacyjne ( chyba że ktoś jest już tak zdesperowany) JA zastosowałem RODENTOX ( tylko do świeżych korytarzy i nie zasypywać ziemią ) i pomogło
2014.05.20
~ MŁODYY
Re: nornice!!!!!!!!
Ludzie, nornice najprościej i najszybciej można zlikwidować za pomocą profesjonalnych firm deratyzacyjnych (np. ddd usługi). Trzeba za to zapłacić, ale efekt jest widoczny błyskawicznie.
2014.05.06
~ Krosny
Re: nornice!!!!!!!!
potwierdzam u mnie też zjadły korony cesarskie i wygryzły małe otwory w koszyczkach, to tylko strata pieniędzy.
2013.09.19
~ Maria