Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Pielęgnacja róż w upały (AO odc. 680)

dodano: 01.07.2018

W dzisiejszej Akademii Ogrodnika gościmy w szkółce Antoniny i Jerzego Wentów na obrzeżach Kościerzyny. Można tu obejrzeć ciekawą kolekcję róż, które są fachowy sposób pielęgnowane.

W dzisiejszej Akademii Ogrodnika gościmy w szkółce Antoniny i Jerzego Wentów na obrzeżach Kościerzyny. Można tu obejrzeć ciekawą kolekcję róż, które są fachowy sposób pielęgnowane. Kiedy przez dłuższy czas w ciągu dnia temperatura jest bardzo wysoka, a nocą spada do zaledwie kilku stopni, krzewy bardzo cierpią.
 
Ratunkiem dla zmęczonych trudnymi warunkami roślin jest zastosowanie biostymulatorów. Dodatkowo przyda się też środek grzybobójczy na mączniaka. Oprysk oczywiście stosuje się wieczorem, po zakończeniu oblotu przez owady.
 
Odpowiednią dawkę biostymulatorów miesza się najpierw w oddzielnym pojemniku z wodą. Podobnie czyni ze środkiem grzybobójczym. Następnie wlewa pierwszą mieszankę do opryskiwacza i uzupełnia wodą, a dopiero później kolejny preparat. Na koniec dolewa wodę i dokładnie wszystko miesza. Taki sposób przygotowania mieszanki jest konieczny, aby substancje nie zareagowały pomiędzy sobą w zbyt dużym stężeniu. Oprysk zawiera stymulator wzrostu roślin, który zwiększa odporność róż na czynniki stresowe takie jak upał czy susza.
 
W czasie wysokich temperatur warto też pomyśleć o wzruszeniu ziemi wokół krzewów róż przed ich podlewaniem. Można to wykonać motyką lub przez nakłuwanie widłami o szerokich zębach. Wówczas woda łatwiej dociera do strefy korzeni. W czasie podlewania uważamy, aby nie zamoczyć liści, bo to ułatwia rozwój chorób grzybowych.
 
 
 
 
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
100%
0%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg