Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Wiosenna pielęgnacja drewna (AO odc. 11)

dodano: 12.05.2019

Odwiedzamy ogród, w którym ceni się drewno i uważa się je za najlepszy materiał do budowy małej architektury.

W Akademii Ogrodnika odwiedzamy ogród, w którym ceni się drewno i uważa się je za najlepszy materiał do budowy małej architektury.
 
Żeby długo cieszyć się urodą domku dla dzieci czy mebli ogrodowych, co roku trzeba je odpowiednio pielęgnować. Kurzą się i brudzą, są zanieczyszczane przez siadające na gałęziach ptaki. Należy więc co pewien czas myć ich powierzchnię - najlepiej silnym strumieniem wody z myjki ciśnieniowej, a następnie sprawdzać stan konserwującej drewno powłoki.

W tym ogrodzie przebywa niemal codziennie pięcioro dzieci. Ich ulubionym miejscem zabaw jest ukryty w gąszczu domek na drzewie. Kilka lat temu został pomalowany zielonym impregnatem, aby wtopił się w otoczenie. Nadeszła pora, by go odświeżyć.

Najpierw szlifierką kątową całkowicie usuwamy starą powłokę, w miejscach, gdzie uległa zniszczeniu. Używamy papieru ściernego o różnej granulacji. Pozostałe fragmenty wyrównujemy przed pomalowaniem. Następnie dokładnie odkurzam powierzchnię szczotką, a nawet odkurzaczem. Dopiero teraz można nałożyć pędzlem impregnat. Zabezpiecza on drewno na wiele lat.
 
Każdy element ogrodowej architektury w tym ogrodzie jest zabezpieczony odpowiednio  dobranym środkiem. Stół i ławki odnowiono przed wiosennym sezonem podwójną warstwą lakierobejcy, a obrzeża piaskownicy pomalowano lakierem jachtowym. Teraz bez szwanku zniesie kontakt z mokrym piaskiem.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
100%
0%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg