Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Mokry lipiec

dodano: 08.07.2011

Co robimy w ogrodzie na początku mokrego lipca?

Mokry lipiec
- Zasilamy odpowiednimi nawozami rabaty bylinowe i krzewy długo kwitnące – takie jak pięciornik krzewiasty, hibiskus, hortensje.
 
- Duża wilgotność w ogrodach sprzyja rozwojowi chorób. Dlatego opryskujemy rośliny środkami grzybobójczymi (profilaktycznie lub leczniczo): winorośl, pomidory, ziemniaki i ogórki.
 
- Na początku lipca zaczynają dojrzewać owoce wawrzynka wilczełyko. Powinniśmy zebrać je z krzewu, gdyż zawierają silną truciznę. Zjedzenie nawet kilku z nich może zakończyć się śmiercią.
 
- Padające deszcze spowodowały zwiększenie aktywności ślimaków, które żerują na roślinach ozdobnych i warzywach. Aby zlikwidować ich populację, zbieramy je do wiaderka z wodą z dodatkiem 1-2 łyżek środka do mycia naczyń. Wrzucone do wody z detergentem giną w ciągu sekundy.
 
- W skrzynkach balkonowych podłoże zostało wypłukane po deszczach i ma mało składników pokarmowych. Należy zastosować dokarmianie roślin na przykład w formie koreczków z długo działającym nawozem.
 
- Jeżeli przeznaczyliśmy fragment naszego ogrodu na dziką łąkę, to teraz wymaga ona koszenia. Kto wykonał ten zabieg na początku maja, może w drugiej połowie lipca wykonać drugi pokost. Pracę tę możemy zrobić kosą ręczną lub spalinową, a na niewielkich powierzchniach możemy ugnieść trawę przez toczenie ciężkiej kłody drewna lub jeżdżąc po niej samochodem. Roślinom łąkowym nic to nie szkodzi, a usuniemy w ten sposób siewki drzew i krzewów.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
93%
7%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg