Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Klomb pod starym drzewem (AO odc. 29 serii 2019)

dodano: 15.09.2019

W tym tygodniu w Akademii Ogrodnika przyglądamy się pomysłom na zaaranżowanie przestrzeni pod starymi drzewami. Takie miejsca często pozostają niezagospodarowane i są tylko porośnięte trawą...

W tym tygodniu w Akademii Ogrodnika przyglądamy się pomysłom na zaaranżowanie przestrzeni pod starymi drzewami. Takie miejsca często pozostają niezagospodarowane i są tylko porośnięte trawą, a przecież wokół pnia można posadzić atrakcyjne rośliny. Wystarczy przygotować glebę, na przykład wzbogacając ją kompostem, by nowe nasadzenia dobrze rosły i miejsce na ciekawy mini ogródek gotowe.

W tym ogrodzie gospodarze uznali, że piękna, stara szara reneta też wymaga specjalnej oprawy i podsadzili ją różami. Powstało coś w rodzaju klombu. Podobny zabieg powtórzyli przy sąsiedniej roślinie: stary bez lilak został podsadzony liliowcami, które teraz tworzą kryzę wokół krzewu. To tylko dwa gatunki, a efekt – ciekawy.

Warto zwrócić uwagę na wykorzystany tu dobór gatunkowy. Wspomniana róża to odmiana ‘Bonica 82’ (Rosa) – dość niewysoka, ale gęsta. Jest wyjątkowo wdzięczna, bo kwitnie długo, obsypując się delikatnymi, licznymi kwiatami o jasnoróżowej barwie. Jej przewieszające się pod ciężarem kwiatów pędy często się ukorzeniają.
 
Także liliowce cieszą oko przez całe lato – i choć pojedynczy kwiat otwiera się zaledwie na jeden dzień, to pora liczba pąków sprawia, że efekt jest gwarantowany na wiele tygodni.
 
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
100%
0%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg