Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Kuna w domu
komentarze autor
Re: Kuna w domu
Jest, jest wczoraj się złapała, jest piękna i grożna. Jak złapać, mi pomogło siano i chyba jeż, tak jeż. ,Siano, które znalazłem na podbitce gdzie buszowały kuny , wyłożyłem nim klatkę i się złapał, jeż :), pierwszego dnia, a drugiego kuna. Jestem pewien, że siano miało bardzo silny zapach, ba smród tych kun, a może i jeża i dzięki temu wlazła jędza do klatki.Przynęta to mięsko mielone wołowo wieprzowe :) z Tesco. Dzisiaj do lasu daleko za autostrade, ale wcześniej trochę w klatce ją podenerwuję i nagram jej "szczekanie" i piski, będę miał materiał do postraszenia następnych. Moze zadziała.
2017.07.07
~ Artur
Re: Kuna w domu
Kurcze zacząłem swoją walkę z kunami . Na razie kuny conajmniej 2 w podbitce i pod regipsami siedzą. Poddasze mam nie użytkowane całość zabudowana płytami , wełna i tak dalej . Początek walki gdzieś 2 tyg temu , wywaliłem głośnik jbl na dach i puszczam im z komórki różne dźwięki, reakcja była na ultradzwieki ,dostały szajby wyszly na dach i awantura . Pomimo tego codziennie wracają, przeszliśmy zatem do drugiego etapy czyli rozwiązanie ostateczne . Zakupiłem 2 pułapki K2 z rmax i ustawiłem w miejscach gdzie je widziałem. Metoda jajeczka w obu pułapka po jednym lub dwa jajeczka , pułapki zablokowane. Codziennie rano tylko skorupki zostawiały , jeszcze parę kropel tej zanenty na lasicowate co razem z pułapka mi była sprzedana. Jajka od gospodarza nie dotykane
2017.06.21
~ Gryzor
Re: Kuna w domu
Jednak jeżeli chcemy mieć spokój na zawsze już z kunami to dobrze jest postawić na specjalną instalację elektryczną, która daje 100% efekt. Firma rmax, którą tutaj już wymieniliście się tym zajmuje. Co prawda koszt tego jest jaki jest ale efekt na całe życie także moim zdaniem warto :)
2017.06.19
~ ciuchman
Re: Kuna w domu
Kupiłam dwa tygodnie temu ultradźwiękowe urządzenie na gryzonie ze strony www.vadalarm.pl. Do tej pory działa super, efekt natychmiastowy. Urządzenie dałam na strych i do teraz żadnych szmerów.
2017.06.09
~ Abrakadabra
Re: Kuna w domu
Pułapki żywołowne rmax- różnie historie o nich słyszałem. U mnie bardzo dobrze się sprawdziły a co więcej były jedynym rozwiązaniem uporczywej sytuacji z kunami.Inne sposoby zawodziły :)
2017.05.29
~ Kubus P
Re: Kuna w domu
Witam. Może nie uwierzycie.Ja rozsypałem kulki na mole(cały worek) na strychu i jeszcze tego samego dnia kuny nie było.Widocznie ten po prostu smród był dla niej nie do wytrzymania. Pozdrawiam.
2017.05.18
~ Pawlusza
Re: Kuna w domu
Widziałem, że dużo z was polecało te pułapki od rmax więc się na to zdecydowaliśmy. Pułapka przyszła po kilku dniach i od razu wylądowała na poddaszu :D Kuna złapała się nazajutrz rano! Ogromne dzięki za takie porady, kolejny raz znalazłem tutaj rozwiązanie swojego problemu :)
2017.05.14
~ Maciek Puszko
Re: Kuna w domu
Ja z kolei muszę przyznać, że ani trochę nie widziało mi się ani inwestowanie w drogi środek ani wezwanie ekipy do zajęcia się problemem, więc po prostu zająłem się poszukiwaniem rozwiązania na własną rękę. W internecie jest bardzo wiele ciekawych artykułów, na których się opierałem podczas walki z zwierzętami, mniej lub bardziej konkretnych, jak chociażby ten: http://ddd-kowal.pl/blog/deratyzacja/jak-trzymac-zwierzeta-z-dala-od-poddasza/ Muszę przyznać, że rezultaty są niezłe, no i przede wszystkim udało mi się zaoszczędzić.
2017.04.20
~ Paweł37
Re: Kuna w aucie
Mąż stosuje od kilku sezonów odstraszacz ultradźwiękowy - kuny omijają auto i nie czynią żadnych szkód. Znajomy natomiast używa kostki Domestos, którą zawiesił w komorze silnika i też ma spokój z kunami.
2017.04.16
~ Duszka
Re: Kuna w domu
Teraz jak czytam, niektóre komentarze to się uśmiecham ale kiedy sobie przypomnę ile ja namęczyłam się z kuną w domu...ehh straszny okres ;/ Próbowałam praktycznie wszystkiego i dopiero specjalistyczna pułapka znaleziona w internecie podziałała. Jeżeli macie z tym problemy to polecam iść tą samą drogą. Pułapkę zamawiałam na http://rmax.com.pl
2017.03.30
~ flakona123
Re: Kuna w domu
http://www.insekta.pl/oferta/wyplaszanie-kun-i-lasicowatych.html
2017.03.08
~ insekta.pl
Re: Kuna w domu
Moim sposobem na kunę jest zastawienie dwustronnej żywołapki. Zakupiłam taką jakiś czas temu w sklepie ogrodniczym w zestawie był wabik i różne zawieszki oraz poradnik, więc kunę złapałam raz, dwa :)
2017.01.03
~ Nacia
Re: Kuna w domu
Ja od wakacji nie mam problemu z kunami a trochę się z nimi męczyłam. Tak jak tu wcześniej pisałyście skorzystałam z usług Pana Roberta z firmy trans-hand i tak zabezpieczyli mi dach że na dobre powymiatało te nieszczęsne kuny.
2016.12.13
~ Magda
Re: Kuna w domu
Witam. Ja w sprawie tych szkodników. Czy ktoś korzystał z usług pana Przychodzienia Antoniego? Czy to skuteczne i jakie ceny? Czy odstraszacze są głośne i przeszkadzają?
2016.11.22
~ Balbinka
Re: Kuna w domu
Za namową Joanny skontaktowałem się z firmą Marlonddd jedno ograniczenie to są z Krakowa w rozmowie bardzo rzeczowy człowiek rozstawił swoje zabawki czekam teraz na efekty. Próbowałem tak jak piszecie kupować klatki z firmy Rmax ale przez ponad 2 miesiące mnie się nie udało nic złapać oprócz jeży i kotów może coś źle robiłem
2016.09.10
~ Chris
Re: Kuna w domu
Witam. Ja miałem problemy z kunami w domu oraz w samochodach, pogryzione kable, podrapane ściany, zniszczone firanki. Czytałem o wielu rozwiązaniach ale zdecydowałem się przetestować urządzenia działające na zasadzie ultradźwięków. Są takie montowane do samochodu oraz inne do domu, ogrodu.. Ja kupiłem tutaj: http://allegro.pl/samochodowy-odstraszacz-gryzoni-kun-szczurow-myszy-i6186317803.html
2016.09.01
~ Marek Pasierbek
Re: Kuna w domu
Witam. Miałem kune na poddaszu ok . pół roku próbowałem wszystkiego , zywolapki, odstrasza i inne. Nie pomogło .4 rano szaleństwo. Kupiłem kamerkę i nagrałem którędy wchodzi. Okazało się , że po słupie od zadaszenia tarasu. Słupy owinięte drutem i pod prądem . Następna noc i na filmie widać jak wchodzi i odskakuj ze słupa. Od trzech tygodni wreszcie cisza. Kamera włączona na noc , na razie się nie nagrała.
2016.06.21
~ Stefan
Re: Kuna w domu
też miałem problem z kuną , przegryzała mi kable w samochodzie taki odstraszacz ultradźwiękowy rozwiązał sprawę : http://www.hodowlany.pl/i589_Odstraszacz_kun_samochodowy_ultradzwiekowy.html
2016.06.11
~ Tomek
Re: Kuna w domu
A ja mam działkę pod lasem gdzie jest i kuna na strychu i karczowniki i norniki kawałek dalej w gruncie :((
2016.06.07
~ Magda
Re: Kuna w domu
A więc łapiemy kuny w pułapki i wywozimy "daleko". Ale to "daleko" to najczęściej nie jest jakaś ogromna puszcza tylko inny rejon gdzie w bliższej lub dalszej okolicy też mają swoje domostwa inni ludzie. Tym sposobem niestety, często podrzucamy sobie kłopot nawzajem. Jeśli mieszkamy gdzieś na peryferiach i kuny w sąsiedztwie jeszcze aktualnie nie mamy, to zapewne wkrótce będziemy ją mieli. Jeśli ktoś wypuści kunę z pułapki nawet w odległości kilku kilometrów od nas, to jest duża szansa że nas odwiedzi. Ale jest jeden plus - bliskie sąsiedztwo kuny zapewnia święty spokój od kretów i wszelkiej maści nornic - to ich naturalny wróg. Trzeba tylko dobrze zabezpieczyć poddasze i da się żyć w symbiozie z kuną czerpiąc z tego korzyści.
2016.06.06
~ Gomi