Jubileuszowy, 500. odcinek programu!
dodano: 06.06.2014
Już 15 czerwca wielki jubileusz programu 'Maja w ogrodzie'!
Jubileuszowy, 500. odcinek programu!
W niedzielę 15 czerwca na antenie TVN i TVN Meteo będzie można zobaczyć już 500. odcinek programu „Maja w ogrodzie”. To niezwykły jubileusz naszego programu!
 
 
Pierwszy odcinek programu Maja w ogrodzie pojawił się na antenie TVN Meteo w 2004 roku, czyli już 10 lat temu. Od samego początku twarzą i sercem programu była Maja Popielarska, którą widzowie pokochali za ciepło i profesjonalne podejście do ogrodowej tematyki. Dzięki temu program szybko zyskał sympatię widzów i zagościł także na antenie TVN.
 
Poznaliśmy co najmniej 500 ogrodników, mamy setki dobrych, ogrodowych znajomych. Ale chyba najważniejsze jest to, że doceniamy sztukę ogrodową, pokochaliśmy i bardzo się rozwijamy” – mówi Maja Popielarska. „Dobrych realizacji ogrodowych przybywa, to wielka radość i duma.”
 
Przez te 10 lat program się bardzo zmienił. Rosła liczba poruszanych w programie tematów – pojawiła się np. ekologia czy florystyka. Maja wraz z ekipą zaczęła odwiedzać nie tylko polskie, ale także zagraniczne ogrody. Także sami właściciele ogrodów mają coraz więcej pomysłów i możliwości, by zagospodarowywać swoje zielone przestrzenie, coraz chętniej chcą się dzielić swoją pasją. Co ciekawe, wielu sympatyków programu jeszcze nawet nie ma własnego ogrodu!
 
Praca Mai Popielarskiej została doceniona przez branżę ogrodniczą – w 2013 roku przyznano jej Honorowy Zielony Laur za nieustanne budzenie i rozwijanie pasji ogrodniczej w społeczeństwie.  Zielonym Laurem została też uhonorowana kilka lat wcześniej producentka programu, Anna Słomczyńska.
 
 
A w jubileuszowym odcinku nie zabraknie niespodzianek – oglądajcie nas już w najbliższą niedzielę!
Będziemy gośćmi Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.
Nie przegapcie też Akademii Ogrodnika, bo tam również znajdzie się sporo ciekawostek z Ogrodu Botanicznego!
 
 
Premiera odcinka: 15 czerwca 2014, na TVN: 7:55, na TVN Meteo: 9:05.