Konkurs ARANŻACJE-INSPIRACJE
dodano: 18.12.2016
Uwaga, projektanci ogrodów! Zapraszamy do udziału w konkursie Inspiracje-Aranżacje na targach GARDENIA! Nasza redakcja patronuje temu wydarzeniu, będziemy dopingować uczestniczące w nim ekipy.
Konkurs ARANŻACJE-INSPIRACJE
Nadeszła już pora zapowiedzieć kolejną edycję konkursu INSPIRACJE-ARANŻACJE organizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Przypomnijmy szybko jego zasady.
 
Konkurs jest organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów podczas Międzynarodowych Targów Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2017 w Poznaniu, w dniach 2-4 marca 2017. Konkurs został objęty patronatem medialnym przez program „Maja w ogrodzie”.
 
Zadanie konkursowe polega na stworzenie aranżacji ogrodowej, której motywem jest OGRÓD Z KSIĄŻKĄ.
Konkurs odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na przygotowaniu i zgłoszeniu do eliminacji, projektu aranżacji. Z nadesłanych prac komisja konkursowa wyłania sześć projektów, które zostaną zrealizowane w finale konkursu, podczas Targów GARDENIA 2017. Budowa aranżacji odbywa się w pierwszym dniu targów, na oczach zwiedzających. Zwycięzców konkursu wyłania publiczność w drodze głosowania.
 
Aranżacje prezentowane na Targach GARDENIA będą również zaprezentowane na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, podczas Festiwalu Ogrodowych Inspiracji.
 
Uczestnicy konkursu otrzymują zestaw materiałów obowiązkowych do wykorzystania przy projektowaniu i budowie aranżacji ( nawierzchnia, rośliny, detal architektoniczny) – a sposób ich wykorzystania oraz dobór pozostałych elementów, zależy od pomysłowości i wizji projektantów.
 
 
Aby zgłosić się do konkursu należy pobrać formularz ze strony Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów (www.osto.pl). Wypełniony dokument zgłoszeniowy należy przesłać na adres poczty elektronicznej: b.dabrowska@osto.pl lub biuro@osto.pl
 
Termin nadsyłania prac w eliminacjach do konkursu upływa 15 stycznia 2017 r.
 
 
 Laureaci konkursu otrzymują nagrody rzeczowe – przewidziana pula nagród wynosi 10.000 (I miejsce – 5000, II miejsce – 3000, III miejsce – 2000 zł ).
 
Zapraszamy do udziału!