Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Kwiecień-plecień

dodano: 02.04.2012

Przed nami kwiecień! Co robimy w tym tygodniu w ogrodzie?

Kwiecień-plecień
Rozpoczynamy dokarmianie trawników. W sklepach ogrodniczych są rozmaite rodzaje nawozów. Piękny trawnik na etykiecie sugeruje, że po zastosowaniu dokarmiania i my powinniśmy osiągnąć taki efekt. Specjalnie dobrane składniki są łatwo przyswajane przez trawę, działają szybko i skutecznie, podnoszą zdrowotność roślin.
W zależności od tego, jaki mamy trawnik dobieramy rodzaj nawozu. Wiele osób ma problemy z mchem, który konkuruje z trawą, a czasami potrafi ją skutecznie zagłuszyć. Specjalna mieszanka na trawniki z mchem zawiera dużą ilość azotu i zwiększoną dawką żelaza. Pierwszym efektem po zastosowaniu nawozu będzie zżółknięcie mchu, który trzeba będzie trzeba wygrabić. Następnie trawa się wzmocni, zazieleni i zacznie się krzewić.

Nawozy w formie granulek, są wygodne w podawaniu - równomiernie opadają na podłoże, nie zatrzymując się na liściach traw. Nawożenie wykonujemy co miesiąc, od wiosny do końca sierpnia. Jedno 5 kg opakowanie wystarcza na około 120 metrów trawnika.


Wiele osób zwraca obecnie uwagę na zdrowe jedzenie i kosmetyki. Może zainteresują się własną uprawą ziół? W bogatej ofercie nasion nowością są zestawy roślin ogrodowych, które pomogą nam w dbałości zdrowie i wygląd. Tego lata możemy wyprodukować zioła do kąpieli, wzmacniające włosy, pielęgnujące cerę, a także pozwalające nam zadbać o zgrabną figurę.
Zestawy ziół są tak skomponowane, aby się wzajemnie uzupełniały.
W zestawach mamy torebki z nasionami gatunków roślin, które od setek lat są liderami w zielarstwie i naturalnej kosmetyce.
Do kąpieli polecane są nagietek, rumianek i szałwia, które działają przeciwzapalnie i wygładzają skórę.
Do wzmocnienia włosów służą napary z nasturcji, rumianku i nagietka.
Działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające skórę i przeciwzapalne mają wyciągi i napary z szałwii, rozmarynu i tymianku, zaś lubczyk, bazylia i tymianek usuwają toksyny z organizmu, regulują trawienie i przemianę materii.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
86%
14%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg