Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Wiosenne uszkodzenia kory

dodano: 06.04.2012

Właśnie teraz, wiosną na wielu drzewach widać uszkodzenia kory. Może to być zgorzel lub rak bakteryjny, tak jak na tych mocno porażonych brzoskwiniach. Jak temu zaradzić?

Wiosenne uszkodzenia kory
Wiosną na wielu drzewach widać uszkodzenia kory. Może to być zgorzel lub rak bakteryjny, tak jak na tych mocno porażonych brzoskwiniach. Oczyszczone miejsca ma korze pomalowano pastą grzybobójczą Funaben PLUS. Także rany po uciętych gałęziach zabezpieczono tą pastą, żeby ochronić je przed wnikaniem zarodników grzybów i bakterii oraz przyśpieszyć zabliźnianie się ran.
Przy cięciu zdrowych gałązek rany wystarczy zabezpieczyć maścią ogrodniczą Funaben, która nie jest grzybobójcza. Tworzy ona tylko fizyczną barierę chroniącą rany przed czynnikami zewnętrznymi, dzięki czemu szybko się goją.
Preparaty te można stosować niezależnie od pory roku i fazy wzrostu, należy jednak przechowywać je w temperaturze dodatniej.
 
*
 
W tym roku róże mocno przemarzły, więc po ich przycięciu trzeba pobudzić je do wzrostu odpowiednią dawką nawozów.
Jeśli wolimy podawać różom nawozy płynne, najlepiej zastosować odstałą wodę deszczową zbieraną do beczki i dodać do niej łatwo rozpuszczalny nawóz w żelu. Wystarczy jedna duża miarka na całą konewkę. Tym nawozem podlewamy rośliny raz w tygodniu.
Nawozy do róż zawierają potrzebne do wzrostu i obfitego kwitnienia azot potas i fosfor oraz wiele mikroskładników pokarmowych.
Kto woli nawozy posypowe może zastosować granulat. Jedna garść wystarcza na metr kwadratowy rabaty. Po podaniu granulki mieszamy z podłożem. Nawożenie to stosujemy dwa razy w sezonie, w kwietniu i czerwcu.
Dłużej działający „Nawóz do róż 100 dni” uwalnia się powoli do podłoża pod wpływem wilgoci i temperatury. Zapewnia optymalne i równomierne odżywianie.
 
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
88%
12%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Re: Wiosenne uszkodzenia kory
Bardzo skuteczna ta maść Funaben, szczególnie Plus oparty na substancji aktywnej.
2021.11.28
~ Jacek

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg