Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Szczepienie jabłoni

dodano: 20.04.2012

Jeżeli w styczniu lub w lutym pobraliśmy zrazy do szczepienia jabłoni, teraz nadeszła pora na kolejne prace.

Szczepienie jabłoni
- Jeżeli w styczniu lub w lutym pobraliśmy zrazy do szczepienia jabłoni, teraz nadeszła pora na ich odkopanie i przygotowanie do szczepienia.

Najpierw odcinamy fragment pędu i sprawdzamy, czy nie przemarzły i czy są nadal żywe. Szczepienie zaczynamy od ścięcia pod skosem gałązki z rosnącego drzewa i następnie dopasowania płaszczyzny zrazu. Po przyłożeniu, kambium z obu pędów musi się stykać.
 
Miejsce szczepienia obwiązujemy specjalną taśmą i smarujemy maścią ogrodniczą, aby nie przesychało. Czy zraz się przyjął, będzie wiadomo po około 30 dniach.
 
 
 
 
- Teraz, kiedy rusza wegetacja, warto zastosować zabieg poprawiający jakość i strukturę gleby. Każdemu ogrodowi się to przyda. Wystarczy kupić naturalny preparat Rosahumus, który zawiera ogromną ilość kwasów humusowych, wielokrotnie więcej niż obornik czy kompost. Na glebie gliniastej Rosahumus spowoduje rozluźnienie gleby, umożliwiając korzeniom oddychanie. Natomiast na glebach piaszczystych, gdzie problemem jest brak próchnicy i wypłukiwanie cennych składników pokarmowych, kwasy humusowe zatrzymają je w okolicy korzeni. Efektem będzie szybki wzrost roślin, ich zwiększona odporność, a także zdrowe plony owoców i warzyw. Rosahumus doskonale poprawia jakość zniszczonej gleby po budowie domu.

- W sklepach ogrodniczych pojawił się długo oczekiwany preparat Pylicol, który do niedawna był używany tylko przez profesjonalnych ogrodników. Wspomaga on proces zawiązywania owoców u pomidorów, papryki oraz truskawki, porzeczki i wiśni. Roztwór ten to specjalna formuła nawozu azotowego z dodatkiem mikroelementów. Owoce traktowane tym preparatem będą smaczne i zdrowe. Pylicol rozcieńcza się z wodą i opryskuje się nim grona z otwartymi kwiatami 2-3 razy w tygodniu, aż do momentu wytworzenia zawiązków. Przy mniejszej liczbie kwiatów można zastosować również zamaczanie pąków kwiatowych. Stosując ten preparat rośliny znacznie zwiększą ilość zawiązywanych owoców.
 
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
88%
12%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg