Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Z archiwum programu - o roślinach zimozielonych (fragment odc. 19)

dodano: 09.10.2017

Dwa lata temu zmarł wybitny specjalista ds roślin ozdobnych, dr Jacek Marcinkowski. Przypominamy fragmenty odcinków naszego programu, w których był gościem i dzielił się z nami swoją ogromną wiedzą.

Dwa lata temu zmarł wybitny specjalista ds roślin ozdobnych, dr Jacek Marcinkowski. Przypominamy archiwalne fragmenty odcinków naszego programu, w których dr Marcinkowski był gościem i dzielił się z nami swoja ogromną wiedzą.
 
W tym fragmencie, pochodzącym z 19. odcinka 'Mai w ogrodzie' ze stycznia 2005 roku, pan doktor opowiadał o roślinach zimozielonych.
Zapraszamy do oglądania!
 
 

Dr Jacek Marcinkowski (1946-2015)

 dr Jacek Marcinkowski  zmarł 9 listopada 2015 r.. Zapamiętany zostanie jako znawca bylin, wybitny specjalista i propagator tych roślin w Polsce – naukowiec, a także ich producent, ceniony wykładowca i nauczyciel akademicki.

Jacek Marcinkowski ukończył Wydział Ogrodniczy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Był wieloletnim pracownikiem naukowym Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych. Pracował tam najpierw jako asystent i adiunkt w Zakładzie Roślin Ozdobnych, a od 1979 r. – kierownik Samodzielnej Pracowni Szkółkarstwa Roślin Ozdobnych, później Zakładu Szkółkarstwa Roślin Ozdobnych. W latach 1996-2009 pracował w Ogrodzie Botanicznym CZRB PAN w Warszawie. Od 2002 r. był nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Prowadził wraz z rodziną szkółkę „Byliny w pojemnikach – J. J. Marcinkowscy”.

Autor licznych artykułów i książek, z których najbardziej znana to „Byliny ogrodowe” (PWRiL, kilka wydań) oraz  „Byliny”, wydane w serii „Ekspert w ogrodzie“ (Multico).
 
 
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
100%
0%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg